Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zdrowie

choroba alkoholowa

Alkoholizm - leczenie alkoholizmu, przyczyny, objawy

Alkoholizm nazywany inaczej chorobą alkoholową lub uzależnieniem od alkoholu. Jest to zaburzenie o charakterze psychosomatycznym, które polega na utracie kontroli przy spożyciu etanolu w kwestii ilości oraz częstotliwości. Alkoholizm klasyfikowany jest poprzez cztery fazy, różniące się od siebie pod względem ilości, tego jak regularnie alkohol jest spożywany oraz stopniem utraty kontroli. Choroba ta dotyka osoby w każdym wieku bez względu na ich stan społeczny i majątkowy - choć w różnych przypadkach przejawia się inaczej.

upławy wydzielina z pochwy

Upławy – co je powoduje i jak je leczyć?

Fizjologiczna wydzielina z pochwy występuje u każdej zdrowej kobiety i nie powinna być powodem do obaw. Jeśli jednak odczuwasz nieprzyjemny zapach śluzu, a wydzielina staje się gęsta i obfita powinnaś udać się do lekarza, ponieważ może to świadczyć o występowaniu infekcji intymnej, alergii lub innych chorobach. Jak odróżnić upławy od prawidłowej wydzieliny z pochwy? Czy da się zapobiec wystąpieniu nadmiernych upławów? Jak je leczyć?

alkoholizm

Ośrodek leczenia uzależnień - wsparcie w leczeniu alkoholizmu

Alkoholizm jest ciężką chorobą, której leczenie jest długotrwałe i wymaga często współpracy nie tylko ze strony alkoholika, ale także całej jego rodziny. Uzależnienie działa destrukcyjnie na wszystkich dookoła, dlatego w celu jego pokonania ważne jest podjęcie radykalnych działań. Nieocenioną pomocą jest w tym przypadku ośrodek leczenia uzależnień, który skutecznie wspiera alkoholików w wychodzeniu z nałogu.

ból brzucha u miesiączkującej kobiety

Ból podbrzusza – powodem często miesiączka

Silny ból w dolnej części brzucha to bardzo charakterystyczny objaw zaburzeń miesiączkowania – bardzo powszechnej przypadłości wśród kobiet żyjących w krajach rozwiniętych i rozwijających się. Niekoniecznie musi być to objaw poważnego schorzenia – czasami przyczyna wynika z naturalnych procesów zachodzących w organizmie kobiety. Niekiedy jednak rzeczywiście wynika z chorób układu hormonalnego lub płciowego – wówczas wymagają pomocy specjalisty. W rzeczywistości jednak, bolesne miesiączki i ból podbrzusza u kobiet zdrowych są bardzo częstym zjawiskiem. To problem około 40 proc. miesiączkujących pań

osteoporoza u starszych kobiet

Osteoporoza – wszystko, co trzeba wiedzieć o tej chorobie kości

Osteoporoza zwana jest cichym złodziejem kości lub cichą epidemią, z racji tego, że nie daje wczesnych objawów nawet przez wiele długich lat. To także jedna z tzw. chorób cywilizacyjnych, gdyż jest bardzo powszechna u osób w podeszłym wieku, zwłaszcza kobiet. Kobiety po 50. roku życia wykazują ryzyko złamania kości na skutek osteoporozy na poziomie aż 40% do końca ich życia, zaś mężczyźni – między 13 a 22%. Spis treści: