Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Odżywianie i Diety

Białe tło. Szklany słoiczek z wieczkiem wypełniony kostkami cukru. Obok kopczyk z kostek cukru.

Jakie są zdrowsze alternatywy dla białego cukru?

Nadmierne spożycie cukru wpływa negatywnie na naszą sylwetkę, cerę i organizm. Mimo znajomości tego faktu i tak ciężko jest nam się z nim pożegnać. Wynika to najczęściej z faktu naszego przyzwyczajenia do słodkiego smaku kawy czy herbaty. Czy aby żyć zdrowo musimy całkowicie wyeliminować go z naszej diety? Niekoniecznie. W opozycji do klasycznego cukru znajdziemy wiele zdrowszych zamienników cukru białego o bardzo zbliżonym do niego smaku. Dodatkowo słodziki te przydadzą się nie tylko do słodzenia ciepłych napoi, ale także podczas pieczenia, tworzenia deserów czy innych dań. Oto kilka najlepszych zamienników klasycznego cukru o prozdrowotnych właściwościach.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty - nie tylko na wątrobę! Właściwości i zastosowania

Ostropest plamisty to niepozorna, choć niezwykle popularna roślina, której cenne właściwości znano już w starożytności. Surowcem zielarskim pozyskiwanym z tej rośliny są owoce, które kryją w sobie liczne związki o działaniu prozdrowotnym, w tym flawonoidy, garbniki, sole mineralne, a także sylimarynę - kompleks flawonolignanów, który wykazuje działanie hepatoprotekcyjne. Jakie inne właściwości posiada ostropest?

smaczna kolecaj na szybko

Kolacja na szybko - poznaj sprawdzony przepis

Współczesne szybkie tempo życia skłania nas do poszukiwania możliwości na wygospodarowanie odrobiny wolnego czasu, którego wielu ciągle brakuje. Nie możemy pozwolić sobie na długotrwałe przygotowywanie posiłków, tak jak czyniły to nasze babcie. Czy da się szybko i bez większego wysiłku przyrządzić smaczny i wartościowy posiłek? Poznajcie kilka porad oraz sprawdzony przepis i przekonajcie się, że szybka kolacja może być pyszna i zdrowa.

zioła na jelita banner

Zioła na jelita. Co warto o nich wiedzieć?

Zioła na jelita charakteryzują się wszechstronnym działaniem, o ile rzecz jasna sięgniemy po odpowiednie gatunki. Zioła te mogą przynieść ulgę w przypadku różnych dolegliwości ze strony jelit. Zioła na żołądek i jelita mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby w różnym wieku. Warto zainteresować się w szczególności mieszankami ziołowymi. Charakteryzują się one wielokierunkowym działaniem, a pojedyncze gatunki ziół mogą działać wybiórczo.

zioła na menopauzę

Zioła na menopauzę - naturalny sposób na łagodzenie dolegliwości

Zioła na menopauzę to naturalny i bezpieczny sposób na łagodzenie przykrych dolegliwości. Od wieków stosuje się różne rodzaje ziół na przeróżne schorzenia i dolegliwości, a dodatkowo okazuje się, że mogą być one pomocne w walce z objawami przekwitania. Menopauza to okres w życiu każdej kobiety, który niestety może się wiązać z występowaniem różnych nieprzyjemnych objawów. Często towarzyszą temu uderzenia gorąca, trudności z zasypianiem, zmienne nastroje, czy też gorsza koncentracja i pamięć. Mogą występować również problemy z nadmierną potliwością i rumieniem skóry. Kiepskie samopoczucie i towarzyszące temu wspomniane dolegliwości nie należą do przyjemnych, dodatkowo kiedy mogą trwać nawet około dwóch lat. Sposobem na to może być stosowanie odpowiednich ziół, które dzięki zawartości różnych cennych substancji, pomagają pozbyć się tych symptomów. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie

Goździki – właściwości lecznicze i zastosowanie. Czy warto umieścić goździki w diecie?

Goździki przywodzą na myśl świąteczny, rodzinny obrazek zatłoczonej kuchni wypełnionej aromatem pieczonych ciast i wykwintnych potraw. Kojarzą się z ciepłym grzańcem rozgrzewającym nas od wewnątrz w zimowe wieczory. Wykorzystywane w kuchni goździki są jednak również cennym surowcem farmaceutycznym. W jakich przypadkach znajdują zastosowanie lecznicze? Czym właściwie jest goździk? Czy stosowanie preparatów na bazie tego surowca zawsze jest bezpieczne? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.