Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Odżywianie i Diety

hashimoto dieta sok

Choroba Hashimoto a dieta – sprawdź, co powinnaś jeść!

Hashimoto to choroba autoimmunologiczna w postaci przewlekłego stanu zapalnego tarczycy. Jej przyczyną mogą być czynniki genetyczne i stres, ale także zmiany poziomu estrogenów w organizmie podczas menopauzy, infekcje oraz zażywanie niektórych leków. W trakcie rozwoju Hashimoto może dojść do pojawienia się postępującej niedoczynności tarczycy. Ważne jest, aby szybko reagować i ustalić z lekarzem odpowiednią terapię. Jednak jak się okazuje, na Hashimoto duży wpływ ma również dieta. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, co powinnaś jeść przy tej chorobie.

Pomidory - właściwości i zastosowanie w kuchni

Pomidory - właściwości i zastosowanie w kuchni. Dlaczego warto jeść pomidory?

Są słodkie, soczyste i po prostu pyszne. Mowa o pomidorach, które są jednym z najczęściej jadanych warzyw w Polsce. Dajemy je na kanapki, dodajemy do sałatek, przygotowujemy z nich przetwory i smaczne dania. To dobra informacja, ponieważ pomidory są cennym źródłem witamin i minerałów, a także innych związków, korzystnych dla naszego zdrowia. Co dobrego znajdziemy w pomidorach i jak możemy je wykorzystać w kuchni?

Spalacze tłuszczu - jak działają i czy są bezpieczne?

Spalacze tłuszczu - jak działają i czy są bezpieczne?

Nadchodzące wakacje to czas, gdy wiele osób za cel stawia sobie osiągnięcie szczupłej i wysportowanej sylwetki. Przekaz medialny jest bowiem jasny – powinniśmy przygotować swoje ciało na plażę (tzw. bikini body). Temat ten chętnie wykorzystują producenci suplementów diety, które mają pomagać w intensywnym spalaniu tkanki tłuszczowej. Czy spalacze tłuszczu rzeczywiście są skuteczne? Jak wygląda bezpieczeństwo stosowania takich produktów?

Bataty

Bataty (słodkie ziemniaki) - dlaczego warto je jeść? Jak przygotować bataty?

Jeżeli znudziły się nam zwyczajne ziemniaki, smaczną alternatywą dla nich mogą być bataty, nazywane też słodkimi ziemniakami. To sporych rozmiarów pomarańczowe bulwy, które stosunkowo niedawno trafiły na nasze stoły. Prócz zaskakującej barwy bataty kryją w sobie wiele wartości odżywczych, co warto wykorzystać podczas komponowania posiłków. Sprawdźcie, dlaczego warto jest bataty i jak wykorzystać je w kuchni.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek – włącz ją do swojej diety!

Oliwa z oliwek jest kluczowym elementem diety śródziemnomorskiej, uważanej za jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania. Produkcja oraz największe spożycie oliwy z oliwek koncentruje się w regionie basenu Morza Śródziemnego, jednak coraz chętniej sięgają po nią również Polacy, szczególnie te osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Co takiego kryje w sobie oliwa z oliwek, że przez wielu uznawana jest za swoisty „eliksir długowieczności”?

Wegetarianizm a ciąża

Wegetarianizm a ciąża. Czy dieta roślinna jest zdrowa dla przyszłej mamy?

Dieta wegetariańska zyskuje coraz większe rzesze fanów, nie tylko ze względu na ideologię, ale także walory zdrowotne czy smakowe. Wśród zwolenników wegetarianizmu znaleźć można także coraz więcej kobiet, które świadomie rezygnują z jedzenia mięsa i zastępują je produktami roślinnymi. A co w przypadku, gdy kobieta spodziewa się dziecka? Czy przyszła mama na czas ciąży i karmienia musi rezygnować ze swoich przekonań, bądź wyborów zdrowotnych? Jak skomponować prawidłową dietę, aby zapewnić odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych nie tylko sobie, ale także maleństwu?

Dieta w menopauzie

Dieta w menopauzie - o jakie składniki należy zadbać?

Menopauza to czas w życiu kobiety, podczas którego ustaje jej cykl miesięczny, aż do całkowitego jego zatrzymania. Towarzyszą mu uderzenia gorąca, problemy z koncentracją, wzrost masy ciała, zmęczenie, a także zwiększone ryzyko rozwoju osteoporozy i chorób serca. To zdecydowanie nienajlepszy czas w życiu kobiety. Czy w tym okresie warto zmienić dietę? Jakie składniki odżywcze mogą pomóc złagodzić objawy menopauzy? Jak skomponować codzienny jadłospis?