Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Odżywianie i Diety

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek – włącz ją do swojej diety!

Oliwa z oliwek jest kluczowym elementem diety śródziemnomorskiej, uważanej za jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania. Produkcja oraz największe spożycie oliwy z oliwek koncentruje się w regionie basenu Morza Śródziemnego, jednak coraz chętniej sięgają po nią również Polacy, szczególnie te osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Co takiego kryje w sobie oliwa z oliwek, że przez wielu uznawana jest za swoisty „eliksir długowieczności”?

Wegetarianizm a ciąża

Wegetarianizm a ciąża. Czy dieta roślinna jest zdrowa dla przyszłej mamy?

Dieta wegetariańska zyskuje coraz większe rzesze fanów, nie tylko ze względu na ideologię, ale także walory zdrowotne czy smakowe. Wśród zwolenników wegetarianizmu znaleźć można także coraz więcej kobiet, które świadomie rezygnują z jedzenia mięsa i zastępują je produktami roślinnymi. A co w przypadku, gdy kobieta spodziewa się dziecka? Czy przyszła mama na czas ciąży i karmienia musi rezygnować ze swoich przekonań, bądź wyborów zdrowotnych? Jak skomponować prawidłową dietę, aby zapewnić odpowiednią ilość wszystkich składników odżywczych nie tylko sobie, ale także maleństwu?

Dieta w menopauzie

Dieta w menopauzie - o jakie składniki należy zadbać?

Menopauza to czas w życiu kobiety, podczas którego ustaje jej cykl miesięczny, aż do całkowitego jego zatrzymania. Towarzyszą mu uderzenia gorąca, problemy z koncentracją, wzrost masy ciała, zmęczenie, a także zwiększone ryzyko rozwoju osteoporozy i chorób serca. To zdecydowanie nienajlepszy czas w życiu kobiety. Czy w tym okresie warto zmienić dietę? Jakie składniki odżywcze mogą pomóc złagodzić objawy menopauzy? Jak skomponować codzienny jadłospis?

Na czym polega dieta DASH?

Na czym polega dieta DASH? Efekty diety DASH i przykładowy jadłospis

Ziemniaki z cebulką, smażony kotlet schabowy, mizeria na śmietanie i rosół – kto z nas nie zna tych tradycyjnych dań polskiej kuchni? Tak przygotowany posiłek to kilka łyżeczek dodanej soli, ogrom tłuszczów nasyconych, a dodatkowo spora ilość kalorii. Zbyt duża ilość sodu w diecie i nieprawidłowe nawyki żywieniowe to pierwszy krok do rozwoju nadciśnienia tętniczego. Czym jest dieta DASH i jakie są jej efekty? Czy stosowanie się do jej zasad pozwoli uporać się z uciążliwym nadciśnieniem?

Ciecierzyca - dlaczego warto ją jeść?

Ciecierzyca - dlaczego warto ją jeść?

Ciecierzyca, ta niepozorna roślina strączkowa kryje w sobie całe bogactwo cennych składników odżywczych. Cieciorka jest nie tylko zdrowa, ale i smaczna. Jej oryginalny, nieco słodkawy smak z delikatną orzechową nutą, doskonale sprawdza się jako składnik wielu dań na ciepło i zimno, a także sałatek. Falafel, hummus czy pasztet z ciecierzycy znane i lubiane są nie tylko przez wegan. Gwarantujemy, że jeśli tylko spróbujesz ciecierzycy to zagości ona na stałe w Twoim jadłospisie!