Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Odżywianie i Diety

dieta wegetarianska sportowa eliminacyjna

Wegetariańska, sportowa, eliminacyjna – którą dietę pudełkową wybrać?

Diety zalewają rynek, obiecując nam spektakularne efekty. Pragniemy szybkich rezultatów oraz uniwersalnych rozwiązań, najlepiej najmniejszym nakładem pracy - to zapewne jedna z przyczyn rosnącej popularności diet pudełkowych. Nie ma co się dziwić, oferta tychże firm uderza w wiele kulinarnych upodobań, a niejedna z nich łączy ze sobą smak i odpowiednio dobrane właściwości odżywcze. Wśród ofert znajdziemy zarówno propozycję wegetariańską, sportową dla zwolenników aktywności fizycznej, eliminacyjną - pozbawioną określonych składników, a także uzupełniającą, bazującą na mniejszej kaloryczności. Którą wybrać, aby cieszyć zbilansowaną i smaczną dietą? Sprawdź jakie polecane cateringi dietetyczne w Krakowie pomogą ci wprowadzić nowe nawyki żywieniowe!

podkręć metabolizm

Podkręć metabolizm po świątecznym ucztowaniu

Bożonarodzeniowe i wigilijne dania są pyszne i zawierają wiele cennych składników, jednak nadmiar jedzenia i leniwe spędzanie czasu sprawiają, że organizm po świętach pracuje wolniej niż zwykle. Szczególnie cierpi na tym metabolizm, który znacząco spowalnia, przez co po kilku dniach ucztowania waga wskazuje nawet 3-4 kg więcej. Aby szybko się ich pozbyć, możesz postawić na catering dietetyczny Szczecin, który pomoże Ci podkręcić metabolizm.

bolesna wątroba

Czy wątroba boli - jakie są objawy chorej wątroby

Wątroba – jeden z kluczowych narządów w naszym organizmie, zlokalizowany z prawej strony jamy brzusznej, o wadze przeszło 1,5 kilograma. Bierze udział nie tylko w procesach trawiennych, ale również odpowiada za odtruwanie naszego organizmu i syntezę wielu ważnych czynników. Z tego względu tak ważne jest utrzymywanie jej w dobrej kondycji. Warto również wiedzieć jak rozpoznawać symptomy zaburzeń jej pracy, ponieważ ból w okolicy wątroby nie zawsze musi się pojawić.

glukoza wykokonanie badania

Glukoza - kiedy wykonać badanie, aktualne normy. Czy podwyższony poziom glukozy zawsze świadczy o cukrzycy?

Glukoza stanowi podstawowe źródło energii dla wszystkich komórek naszego organizmu. Utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi jest niezwykle ważne dla właściwego funkcjonowania. Zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki jej poziom niesie ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia. Jak często badać poziom cukru we krwi? Kiedy rozpoznajemy hipo- i hiperglikemię? Jak im zapobiegać? Czy zbyt wysoka glikemia zawsze świadczy o cukrzycy?

antyoksydanty

Antyoksydanty (przeciwutleniacze) - czym są i jak zadbać o nie w diecie?

Antyoksydanty, przeciwutleniacze, zmiatacze wolnych rodników - każdy z nas z pewnością choć raz spotkał się z tymi pojęciami. Udowodniono, że są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka i odpowiadają za liczne działania prozdrowotne. Jak dostarczyć odpowiednią ilość antyoksydantów w codziennej diecie? Jakie grupy pacjentów powinny zwrócić na nie szczególną uwagę? Kiedy warto rozważyć dodatkową suplementację antyoksydantami?

dieta-cukrzyca

Żywienie w cukrzycy typu 1 - postępowanie dietetyczne w świetle najnowszych badań

Cukrzyca należy do grupy chorób metabolicznych. Charakteryzują się one zaburzeniami gospodarki węglowodanowej tj. hiperglikemią wynikającą z defektu wydzielania i/lub działania insuliny. Międzynarodowa Federacja Cukrzycy informuje, że ok. 425 mln osób obecnie choruje na cukrzycę. Prognozuje się, że w 2045 r. liczba osób dotkniętych tą jednostką chorobową wzrośnie o 48%, a na cukrzycę będzie chorowało nawet 629 mln osób. [1]