Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zdrowie

Grafika 3D przedstawiająca rzęsistka pochwowego.

Rzęsistkowica (rzęsistek pochwowy) – przyczyny, objawy, leczenie. Jak można zarazić się rzęsistkowicą?

Rzęsistkowica jest jedną z częstych chorób przenoszonych drogą płciową. Choroba wywoływana jest przez pierwotniaka, rzęsistka pochwowego (łac. Trichomonas vaginalis). Niegroźna z pozoru choroba może wiązać się z wystąpieniem poważnych konsekwencji. Jakie objawy powinny nas skłonić do wizyty u lekarza ? Jak powinno wyglądać skuteczne leczenie? Na te jak i na inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Kobieta trzyma się za nadgarstek, dokucza jej drętwienie rąk.

Drętwienie rąk – możliwe przyczyny i leczenie

Drętwienie dłoni pojawia się w różnych sytuacjach – może wystąpić zarówno w nocy (np. w wyniku niewygodnej pozycji podczas spania), jak i w dzień (np. po przeciążeniu rąk). Są to dolegliwości odwracalne, które zazwyczaj samoistnie przechodzą. Istnieją jednak przyczyny drętwienia rąk, które wymagają interwencji lekarskiej, gdyż nieleczone mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Jak rozpoznać możliwe przyczyny drętwienia rąk oraz jak leczyć tę dolegliwość?

Dłoń w niebieskiej rękawiczce trzyma fiolę ze szczepionką przeciw HiB.

HiB – obowiązkowa szczepionka dla dzieci

Szczepionka przeciw HiB (Haemophilus influenzae typ B) jest jedną z najważniejszych dla dzieci poniżej 5. roku życia. Bakteria HiB wywołuje ciężkie zakażenia u najmłodszych, które prowadzą do groźnych powikłań, a nawet śmierci. Szczepionka przeciw HiB została w Polsce wprowadzona do kalendarza szczepień obowiązkowych w 2007 roku i ma wysoką skuteczność – ponad 95%. Czym jest HiB i jakie choroby powoduje? Czy szczepionka przeciw HiB jest bezpieczna? Jakie szczepionki przeciw HiB są dostępne w Polsce?

Grafika 3D cząsteczek tłuszczu w układzie krwionośnym.

Podwyższone trójglicerydy – o czym świadczą i jak je obniżyć? Jaka jest norma dla trójglicerydów?

Podwyższone stężenie trójglicerydów jest bardzo niekorzystne dla ogólnego stanu zdrowia człowieka. Konsekwencje nieuregulowanego stężenia trójglicerydów mogą doprowadzić do wielu chorób oraz dolegliwości głównie ze strony układu krwionośnego. O czym świadczą podwyższone trójglicerydy? Jak je skutecznie obniżyć oraz do jakiej wartości należy dążyć aby wyniki nie zagrażały naszemu zdrowiu?

Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Skuteczne leczenie wszywką alkoholową esperal w Bydgoszczy w przychodni Nasz Gabinet!

Zwalczanie uzależnienia od alkoholu często wiąże się z ciężką i długotrwałą terapią, na którą nierzadko składa się także leczenie w ośrodku zamkniętym. Alkoholizm uznaje się za chorobę cywilizacyjną XXI wieku, która każdego roku dotyka coraz większą liczbę osób - bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Wyniki prac badawczych wskazują, że problem z nadużywaniem alkoholu dotyczy już ponad 12% społeczeństwa i rujnuje życie setek tysięcy rodzin. Człowiek uzależniony od alkoholu nie myśli racjonalnie i nie jest w stanie zapanować nad tym, co robi. Bardzo często zdarza się, że uzależnienie naszych pacjentów jest na tyle silne, że alkoholik kradnie, zaciąga długi, a nawet zastawia rodzinny majątek tylko po to, żeby zdobyć pieniądze na alkohol. W najgorszych przypadkach wyżywa się na członkach rodziny, zmieniając ich życie w piekło.

Ojciec podaje dziecku syrop na kaszel.

Kaszel i ból gardła u dzieci

Kaszel i ból gardła to powszechnie występujące dolegliwości, szczególnie dokuczliwe u dzieci w czasie powrotu do szkoły po wakacjach oraz w okresie jesienno-zimowym. Mogą one towarzyszyć zarówno infekcjom górnych dróg oddechowych o charakterze wirusowym, jak i jednostkom chorobowym o podłożu bakteryjnym, np. zapaleniu błony śluzowej gardła i migdałków podniebiennych. W tym ostatnim przypadku prawdopodobnie nie obejdzie się bez wizyty u lekarza, który może dodatkowo przepisać antybiotyk oraz leki osłonowe (probiotyki).

Strzykawka i stetoskop na niebieskiej kartce z napisem H1N1 (wirus świńskiej grypy).

Świńska grypa – objawy, szczepionka, leczenie

Wiadomość o istnieniu nowej odmiany grypy, wywołała niegdyś panikę i mobilizację wśród branży medycznej na całym świecie. Zaczęto szukać sposobu leczenia, a także zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa, który przeniósł się ze zwierząt na ludzi. Choroba objawia się mało specyficznie i może przypominać swym przebiegiem grypę sezonową. Czym dokładnie jest świńska grypa? Czy istnieje skuteczne leczenie tej choroby lub szczepionka zapobiegająca zachorowaniom?