Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zdrowie

irygator do zębów

Jak używać irygatora do zębów, aby nie zrobić sobie krzywdy?

Irygator do zębów to niezastąpione urządzenie, które w kompleksowy sposób pomaga zachować odpowiednią higienę jamy ustnej. Jego działanie opiera się o wykorzystywanie wąskiego strumienia wody pod ciśnieniem dla dokładnego oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych, dziąseł, zębów i języka z resztek jedzenia oraz nagromadzonych bakterii. Systematyczne i prawidłowe użytkowanie urządzenia pozwala zapobiegać problemom próchniczym i znacznie poprawia stan dziąseł. Jednak nie każdy czuje się komfortowo mając świadomość, że kieruje na swoje zęby mocny strumień wody. Jak prawidłowo używać irygatora dentystycznego, aby nie zrobić sobie krzywdy i poprawić swoją higienę jamy ustnej?

Zespół cieśni nadgarstka - objawy, leczenie, operacja

Zespół cieśni nadgarstka - objawy, leczenie, operacja

Zespół cieśni nadgarstka to dolegliwość wynikająca z nadmiernego ucisku na jeden z nerwów kończyny górnej. Jest stosunkowo popularnym schorzeniem wśród informatyków, muzyków oraz sekretarek. Zdarza się, że objawy ustępują samoistnie. Naukowcy szacują, że około 10% społeczeństwa doświadczy łagodnego epizodu cieśni nadgarstka w swoim życiu. Czym więc dokładnie jest ten zespół? Jakie objawy wskazują na występowanie cieśni nadgarstka? W jaki sposób leczy się to schorzenie?

przychodnie online

Zdalna Przychodnia – konsultacje i porady przez Internet

Usługi online stają się coraz popularniejsze, szczególnie w obecnych czasach pandemii. Ze względu na obostrzenia wprowadzone w związku z koronawirusem, wiele usług stało się dostępnych w sieci. Sami także wolimy ograniczać przebywanie w zatłoczonych miejscach. Supermarkety wychodząc naprzeciw klientom, wprowadziły możliwość dowozu towarów na próg naszego domu. Co jednak w przypadku, kiedy skończy nam się ważny lek, a telefon w przychodni nie odpowiada?

prywatny gabinet lekarski

Prywatny gabinet lekarski — jak go założyć i odpowiednio wyposażyć?

Prywatna przychodnia lekarska to doskonała alternatywa dla publicznych ośrodków opieki zdrowotnej. Taka placówka może działać na zasadach komercyjnych — pobierając płatności za wizyty — lub w ramach umowy z NFZ. Założenie prywatnego gabinetu lekarskiego i jego wyposażenie wymaga jednak spełnienia określonych standardów. Przepisy określają nie tylko to, kto i w jakiej formie może prowadzić taką działalność, ale również to, jak powinno wyglądać i jak należy urządzić pomieszczenie. W tym artykule przedstawimy więc najważniejsze zasady dotyczące tego, jak założyć i wyposażyć prywatny gabinet lekarski.

Nużeniec – pasożyt bytujący w ludzkiej skórze

Nużeniec – pasożyt bytujący w ludzkiej skórze. Czy może być groźny dla człowieka?

Nużeniec to niewielki roztocz pasożytniczy żerujący w skórze ssaków, którym zakażenie nie w każdym przypadku daje jednoznaczne objawy. Nużeniec występuje nie tylko w skórze ludzkiej, ale jest to problem również dla wielu gatunków zwierząt, u których choroba wywoływana obecnością nużeńca przebiega w różnoraki sposób. Czy zatem zakażenie nużeńcem może być groźne dla człowieka i jak przebiega leczenie?

Cytologia - co to za badanie?

Cytologia - co to za badanie? Kiedy zrobić cytologię?

Cytologia jest badaniem profilaktycznym i jednocześnie testem przesiewowym w kierunku raka szyjki macicy. Choć badanie cytologiczne powinny wykonywać wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, wiele z nich bagatelizuje istotność tego badania, wychodząc z założenia, że choroby nowotworowe to na pewno nie ich zmartwienie. Tymczasem statystyki dotyczące zachorowań na raka szyjki macicy w Polsce nie pozostawiają złudzeń – problem jest poważny. Co trzeba wiedzieć na temat cytologii? Jak często należy wykonywać to badanie?

Nietrzymanie moczu - objawy, rodzaje, leczenie

Nietrzymanie moczu - objawy, rodzaje, leczenie

Nietrzymanie moczu (NTM) jest schorzeniem, które dotyka dużej części społeczeństwa. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, statystycznie cierpi na nie nawet co czwarta kobieta i co ósmy mężczyzna. To choroba społeczna, nierzadko utrudniająca codzienne czynności, a także silnie wpływająca na psychikę chorego. Nadal jednak stanowi problem intymny, o którym mówimy niewiele – to pogłębia poczucie wstydu i utrudnia przeprowadzenie skutecznego leczenia. Warto zatem dowiedzieć się, z czym związany jest problem nietrzymania moczu, jak sobie z nim radzić i kiedy prosić o pomoc lekarza.

Badanie laryngologiczne laryngoskopem

Czeka Cię badanie laryngologiczne? Oto co musisz wiedzieć!

Wszechobecny hałas, palenie tytoniu czy rosnące zanieczyszczenie środowiska to tylko kilka z wielu przyczyn powodujących, że laryngolog jest dziś specjalistą, który nie może narzekać na brak pracy. I chociaż ponad połowa Polaków deklaruje, że nie lubi i nie chodzi do lekarzy, ekspertów od ucha, nosa i gardła nie trzeba się bać. Badanie laryngologiczne jest bezbolesne i, co ważne, wiele schorzeń można skutecznie leczyć farmakologicznie. Jak wygląda wizyta u laryngologa? Jak się do niej przygotować? I kiedy w ogóle trzeba zgłosić się do specjalisty?