Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zdrowie

Kobieta odczuwa ból brzucha po jedzeniu.

O czym może świadczyć ból żołądka po jedzeniu? Najczęstsze przyczyny

Ból żołądka po jedzeniu jest dość często występującym problemem. Może być objawem poważnych chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki w tym kierunku. Czym jest ból żołądka? O czym może świadczyć ból żołądka po jedzeniu i kiedy warto udać się do specjalisty? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście - sprawdź!

Mężczyzna chrapie podczas snu, może cierpieć na obturacyjny bezdech senny.

Obturacyjny bezdech senny i wiążące się z nim zagrożenia

Sen jest stanem czynnościowym, który wprowadza nasze ciało w bezruch oraz wycisza świadomość, pozwalając na odpoczynek i regenerację. Pełny, niezachwiany niczym sen jest nam niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Czasami dochodzi jednak do różnych zaburzeń sennych, prowadzących do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Do schorzeń związanych ze snem zalicza się m.in. obturacyjny bezdech senny. Jak rozpoznać oraz jak leczyć to schorzenie?

Model 3D bakterii Escherichia coli.

Escherichia coli (pałeczka okrężnicy) – objawy zakażenia, leczenie, profilaktyka

Do rodzaju Escherichia należy gatunek bakterii Escherichia coli, który występuje w przewodzie pokarmowym, a także w różnych innych środowiskach. Większość bakterii z tego gatunku jest pożyteczna, jednak wyróżnia się też szczepy chorobotwórcze dla człowieka, które mogą stanowić przyczynę wielu chorób. Jakie są objawy zakażenia pałeczką okrężnicy? Jak przebiega leczenie i profilaktyka w wyniku zakażenia się Escherichią coli?

Kobieta trzyma się za szyję, która jest widocznie zaogniona, co symbolizuje zapalenie gardła.

Przewlekłe zapalenie gardła – co warto wiedzieć?

Ostre zapalenie gardła (często też migdałków podniebiennych i krtani) jest chorobą zaraźliwą, występującą głównie w sezonie jesienno-zimowym. Wyróżnia się wirusowe zapalenie gardła i zapalenie gardła o etiologii bakteryjnej (paciorkowcowej). Oprócz infekcji gardła o ostrym przebiegu możemy spotkać się też z zapaleniem gardła o przewlekłym charakterze. Warto wiedzieć, że ostre i przewlekłe zapalenie gardła to dwie różne przypadłości, które klasyfikuje się ze względu na czas trwania. Zarówno ostre zapalenie gardła o podłożu wirusowym, jak i bakteryjne zapalenie gardła trwa nie dłużej niż 3–7 dni, natomiast przewlekłe zapalenie gardła najczęściej trwa wiele tygodni, a nawet lat z okresami przerw i zaostrzeń (1). Jak rozpoznać i leczyć przewlekłe zapalenie gardła? Co jest najważniejszy w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych błony śluzowej gardła?

Szuwary tataraku zwyczajnego z widocznymi kwiatostanami.

Tatarak zwyczajny - właściwości zdrowotne i zastosowania

Mokradła to bardzo zróżnicowany i dość powszechnie spotykany ekosystem. Mimo mnogości różnego rodzaju roślin, które możemy tam spotkać, tylko garstka jest wykorzystywana leczniczo. Jednym z gatunków, który zawędrował z mokradeł do dzisiejszej medycyny jest tatarak zwyczajny. Jakie właściwości prozdrowotne ma tatarak zwyczajny? W jakich schorzeniach możemy go zastosować? Jakie możemy wyróżnić przetwory z tataraku?

Napompowany balonik w kształcie żołądka, symbolizujący wzdęcia brzucha.

Wzdęcia brzucha - najczęstsze przyczyny. Skuteczne sposoby na wzdęcia i gazy

W obecnych czasach pośpiech towarzyszy nam wszędzie. Ilość obowiązków w życiu codziennym często jest przytłaczająca, co powoduje, że nie mamy wystarczająco czasu nawet na podstawowe czynności, takie jak spokojne zjedzenie posiłku czy aktywność fizyczną. Dość często powoduje to nieprzyjemne uczucie wzdęcia w jamie brzusznej, co w znaczący sposób utrudnia swobodne funkcjonowanie. Jak temu zapobiec i w jaki sposób radzić sobie z wzdęciami brzucha?

Rysunkowy przekrój ludzkiej głowy z widocznym mózgiem, w tle linia izoelektryczna.

Wylew (udar krwotoczny) - objawy, czynniki ryzyka, leczenie

W Polsce odsetek osób, u których występuje udar jest bardzo wysoki. Choć większość z nich stanowią udary niedokrwienne (spowodowane zamknięciem światła naczynia), udary krwotoczne, czyli wylewy są równie niebezpieczne i wymagają pilnej interwencji lekarskiej. Szybkie udzielenie pomocy jest bardzo ważne i wciąż niestety problematyczne. Pacjenci zbyt późno trafiają do szpitala, co wiąże się z występowaniem nieodwracalnych skutków udaru, prowadzących do trwałej niesprawności, a w cięższych przypadkach również do śmierci. Jakie objawy daje udar? Jak wygląda leczenie wylewu?