Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zdrowie

Kobieta przyjmuje kapsułkę suplementu witaminowego.

Hiperwitaminoza – czy można przedawkować witaminy?

Witaminy są to związki organiczne, których odpowiednia ilość jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jako związki egzogenne, muszą być dostarczane do organizmu – głównie w postaci pożywienia, a czasami, w przypadku niedoborów, jako suplementy lub leki. Obecnie popularne stało się suplementowanie witamin i minerałów, jest to jednak niepotrzebne, jeśli na co dzień spożywamy odpowiednią ilość witamin z pożywieniem. Nadmiar witamin nie pozostaje dla organizmu obojętny i grozi hiperwitaminozą. Czy taka sytuacja jest szkodliwa dla zdrowia?

Kobieta siedzi przy biurku, odczuwa ból w dolnym odcinku kręgosłupa.

Przepuklina kręgosłupa (dyskopatia) - bolesny problem

Bóle kręgosłupa stały się powszechnym zjawiskiem i coraz częściej dotykają młodych ludzi. Powodem tych problemów jest nasz niehigieniczny tryb życia – zbyt mało ruchu, coraz więcej godzin spędzonych przed ekranem komputera lub smartfona – który sprzyja rozwojowi zwyrodnień kręgosłupa. Z początku objawy bólowe można ignorować, lecz z czasem przybierają one na sile, utrudniając wykonywanie nawet najprostszych czynności. Dominującą przyczyną dolegliwości bólowych jest przepuklina kręgosłupa. Jak rozpoznać jej objawy i co zrobić, by jej uniknąć?

Młoda kobieta trzyma tablet na wysokości klatki piersiowej. Na ekranie wyświetla się model serca.

Gorączka reumatyczna – przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

Rzadko spotykanym, ale bardzo poważnym powikłaniem po przechorowaniu anginy paciorkowcowej jest gorączka reumatyczna. Choroba ta dotyka głównie dzieci i młodzież i objawia się między innymi gorączką, dolegliwościami stawowymi i skórnymi. W przypadku pojawienia się powyższych objawów ważne jest, aby jak najszybciej udać się do lekarza w celu postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia, ponieważ zlekceważona i nieleczona gorączka reumatyczna może skończyć się nawet trwałym uszkodzeniem mięśnia sercowego.

Grafika 3D neuronu przewodzącego impuls nerwowy.

Choroby neurologiczne – rodzaje, diagnostyka, leczenie

Układ nerwowy jest niezwykle ważnym elementem machiny, jaką jest ludzki organizm - to w końcu on odpowiada za nasze myśli, umiejętność wypowiadania się, poruszania i czucia. Choroby neurologiczne, którymi jest np. migrena, epilepsja i stwardnienie rozsiane, nie wybierają - mogą dotknąć zarówno dzieci, jak i dorosłych czy seniorów, znacząco wpływając na jakość ich codziennego funkcjonowania. Co powinno być sygnałem ostrzegawczym i zachętą do wizyty u neurologa? Jak leczy się choroby neurologiczne?

Grafika 2D, twarz kobiety z profilu, podzielona na części jako wizualizacja zaburzeń psychicznych.

Choroby psychiczne – rodzaje, diagnostyka, leczenie

Choroby psychiczne powoli przestają być tematem tabu, a świadomość społeczeństwa w tym temacie rośnie. Nie oznacza to jednak, że psychiatrzy i pacjenci nie mierzą się z wieloma wyzwaniami i krzywdzącymi stereotypami. Problemy psychiczne rozwijają się na przestrzeni lat i wciąż są bagatelizowane przez osoby, które ich doświadczają. Jakie objawy są ostrzegawczym sygnałem? W jaki sposób może pomóc lekarz i psychoterapia?

Grafika 3D erytrocytów.

Transferyna – czym jest, badanie, normy, interpretacja wyników

Badania krwi są jedną z najpopularniejszych i najszybszych metod kontroli stanu zdrowia. W zależności od zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości i zaburzeń, lekarz zleca szereg badań pozwalających na potwierdzenie lub wykluczenia danej diagnozy. Wśród licznych testów morfologicznych może się znaleźć badanie transferyny. Kiedy zostaje zlecone? Jaka jest norma poziomu transferyny oraz co oznacza jej nadmiar lub niedobór?