Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zdrowie

Pacjent podczas EKG wysiłkowego na ergometrze rowerowym.

EKG wysiłkowe - na czym polega i kiedy się je wykonuje?

Nasze serce w trakcie wysiłku fizycznego pracuje nieco inaczej niż gdy siedzimy i spokojnie czytamy książkę. Badaniem, które pozwala ocenić pracę serca w trakcie zwiększonej aktywności, a także wydolność układu sercowo-naczyniowego jest EKG wysiłkowe. Wykonuje się je u pacjentów z podejrzeniem chorób układu krążenia, jak również u osób po przebytym zawale. Jak przebiega to badanie i czy każda osoba może się mu poddać?

Lekarz trzyma w rękach model 3D ludzkich nerek.

Wazopresyna (adiuretyna) - jakie pełni funkcje? Badanie stężenia wazopresyny i normy

Wazopresyna jest jednym z bardziej istotnych hormonów regulujących gospodarkę wodno-elektrolitową w naszym organizmie. Jej wydzielanie w dużym stopniu zależy od objętości krwi w naczyniach krwionośnych oraz od stężenia elektrolitów we krwi i w płynie mózgowo- rdzeniowym. Jakie dokładnie funkcje pełni wazopresyna w organizmie człowieka oraz kiedy należy wykonać badanie jej stężenia? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Grafika 3D immunoglobuliny.

Czym jest immunoglobulina? Rola w organizmie, badanie poziomu immunoglobulin

Immunoglobulina stanowi niezwykle istotny element układu immunologicznego człowieka. Oprócz udziału w reakcjach odpornościowych wywołanych wtargnięciem do organizmu obcych patogenów, specjalna immunoglobulina pełni także rolę m.in. w zapobieganiu choroby hemolitycznej noworodków w sytuacji, gdy grupy krwi matki i płodu nie są zgodne względem czynnika Rh. Jaką dokładnie funkcję w organizmie pełni immunoglobulina?

Kobieta pociera oczy, cierpi na alergiczne zapalenie spojówek.

Jak objawia się alergiczne zapalenie spojówek? Przyczyny, metody leczenia

Choroby alergiczne dotyczą nawet 30% Polaków, głównie mieszkańców większych miast. Przyczyną uciążliwych objawów alergii są przede wszystkim pyłki roślin, które w okresie wiosennym i letnim są przyczyną alergicznego nieżytu nosa oraz alergicznego zapalenia spojówek. Ta druga dolegliwość objawia się silnym swędzeniem i łzawieniem oczu, a także obrzękiem. Jak można skutecznie walczyć z zapaleniem spojówek wywołanym ekspozycją na alergen?