Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zdrowie

jaki materac wybrać

Jaki materac wybrać na ból kręgosłupa?

Na dolegliwości ze strony kręgosłupa skarży się coraz więcej osób. Siedzący tryb życia, brak ruchu, coraz większa otyłość, również wśród dzieci i młodzieży, mają negatywny wpływ na jego kondycję. Warto zawczasu podjąć walkę o jego dobrą formę poprzez aktywność sportową, utrzymanie prawidłowej wagi ciała lecz również zapewnienie odpowiedniego wsparcia podczas snu. Na kaszmirowysen.pl znajdziesz szeroki wybór materacy, które zadbają o Twój kręgosłup.

Zapalenie oskrzeli

Bronchit - przyczyny, objawy, leczenie. Co warto wiedzieć o zapaleniu oskrzeli?

Bronchit, inaczej nazywany zapaleniem oskrzeli, jest poważną chorobą dróg oddechowych. Zwykle wywołują go wirusy (dane wskazują, że tylko 10 proc. przypadków zapalenia oskrzeli wiąże się z etiologią bakteryjną), a w swoim przebiegu często przypomina przeziębienie, lecz poza klasycznymi objawami pojawia się także wyjątkowo uciążliwy kaszel. Co warto wiedzieć o bronchicie? Jakich objawów nie powinno się bagatelizować? Jak leczyć tę chorobę?

Utrata słuchu – gdzie szukać pomocy?

Utrata słuchu – gdzie szukać pomocy?

Utrata słuchu może nastąpić w wyniku przeróżnych czynników, takich jak np. praca w miejscu o natężonym hałasie, urazy akustyczne, niektóre choroby przewlekłe (np. cukrzyca) czy wiek. Nagła utrata słuchu zdarza się niezwykle rzadko, zazwyczaj proces ten jest powolny i trwa długo, a jego początkowe objawy są niezauważalne. Początkowy ubytek słuchu jest na tyle niewielki, że nie powoduje utrudnień w życiu codziennym ani w komunikacji z innymi osobami. W kolejnej fazie choroby ubytek ten jest większy, jednak mimo to może być w dalszym ciągu niezauważony przez osobę dotkniętą niedosłuchem. Dzieje się tak, ponieważ nasz mózg przyzwyczaja się do takiego stanu rzeczy. Pierwszymi osobami, które zauważają problemy ze słuchem u chorego są zazwyczaj jego najbliżsi czy współpracownicy, którzy dostrzegają, że osoba ta, np. reaguje na kierowane w ich kierunku komunikaty dopiero wtedy, kiedy podniesie się głos.

Zapalenie oskrzeli - objawy i leczenie

Zapalenie oskrzeli - objawy i leczenie. Czy zapalenie oskrzeli jest groźne?

W okresie jesienno-zimowym, a także z początkiem wiosny nie trudno o przeziębienie. Zwykle towarzyszy mu podwyższona temperatura, wodnisty katar, pogorszone samopoczucie, a także ból gardła i katar. Może się zdarzyć, że mimo leczenia i pozostania w domu, uporczywy kaszel nie ustępuje lub się nasila. Objawy te mogą świadczyć o zapaleniu oskrzeli. Choć jest to dość łagodne schorzenie, nieleczone lub leczone nieprawidłowo może doprowadzić do groźnych powikłań. Jak przebiega leczenie zapalenia oskrzeli?

Ciśnieniomierz - kiedy po niego sięgnąć?

Ciśnieniomierz - kiedy po niego sięgnąć? Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie?

Według WHO choroby układu krążenia są jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie. Kardiolodzy stale podkreślają, że prawidłowa praca układu sercowo-naczyniowego oraz unormowane ciśnienie tętnicze krwi są kluczem do dobrego samopoczucia. Jakie powinno być optymalne ciśnienie tętnicze krwi? Jego wartości warto regularnie sprawdzać przy pomocy ciśnieniomierza. Jak działa to urządzanie i jak prawidłowo z niego korzystać?