Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zdrowie

Lekarka trzyma w rękach papierowy model płuc.

Rak płuc - czynniki ryzyka, pierwsze objawy, leczenie, rokowania

Od wielu lat obserwuje się znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory. Choć nieraz nie jest poznana konkretna przyczyna ich występowania, szacuje się, że wiele nowotworów spowodowanych jest nieodpowiednim stylem życia i czynnikami zewnętrznymi. Jako istotny element stylu życia wskazuje się sposób odżywiania, który ma duże znaczenie w zapobieganiu powstawania nowotworów. Jednym z najczęściej występujących nowotworów, szczególnie wśród mężczyzn, jest rak płuc. Jak go rozpoznać i zdiagnozować? Jakie są rokowania u chorych na raka płuc?

Mężczyzna dotknięty alkoholizmem siedzi przy stoliku, na którym stoi butelka i szklanka z alkoholem.

Alkoholizm - jak wygląda leczenie uzależnienia od alkoholu? Objawy i czynniki ryzyka choroby

Alkoholizm to poważna choroba, na którą zapada coraz więcej osób. Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy, że w naszym najbliższym otoczeniu znajduje się osoba dotknięta tym problemem. Zaczyna się niewinnie, stopniowo przeradzając się w uzależnienie, nad którym przestaje się panować. Kiedy zdajemy sobie sprawę z problemu często bywa już za późno. Czy da się wyleczyć alkoholizm? Jak mu zapobiec?

Mężczyzna z widoczną heterochromią.

Heterochromia - dlaczego niektóre osoby mają różnobarwne tęczówki oczu?

Mówi się nieraz, iż oczy są odzwierciedleniem duszy. Są także jednym z pierwszych elementów aparycji drugiego człowieka, na który zwracamy uwagę przy poznawaniu się. Zdarza się, iż niektóre osoby mają wyjątkowo niezwykły wygląd oczu z uwagi na różnobarwność tęczówek. Takie osoby dotknięte są tzw. heterochromią, która w zależności od sposobu rozłożenia barwnika może być trojakiego rodzaju. Z jakiego powodu może pojawić się heterochromia? Czym tak naprawdę jest to niezwykłe zjawisko?

Rysunkowa pacjentka korzysta ze szczepienia przeciw HPV.

Bezpłatne szczepienie przeciwko HPV — co warto wiedzieć?

Wirus HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego odpowiedzialny jest za rozwój wielu groźnych schorzeń. Istnieje ponad 150 typów tego wirusa, z czego aż 40 wywołuje zmiany skórne. Część z nich odpowiada za powstawanie brodawek skórnych i kurzajek, lecz niektóre typy są wysoce onkogenne i mogą powodować m.in. rozwój raka szyjki macicy. Od 1 czerwca 2023 r. w Polsce ruszył program bezpłatnych szczepień przeciw HPV. Do kogo jest on skierowany i co warto wiedzieć o szczepieniach przeciw HPV?

Kleszcz na skórze człowieka. Jego ukąszenie może doprowadzić do rozwoju kleszczowego zapalenia mózgu

Kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) - jak się objawia? Przyczyny i leczenie odkleszczowego zapalenia mózgu

Kleszczowe zapalenie mózgu to choroba wirusowa przenoszona przez małe gryzonie i kleszcze. W rzadkich przypadkach do zakażenia może dojść w wyniku spożycia mleka niepoddanego wcześniejszej obróbce (pasteryzacji), pochodzącego od zakażonych zwierząt. Objawy kleszczowego zapalenia mózgu u większości chorych ustępują całkowicie, a leczenie w trakcie choroby jest jedynie objawowe.

Kobieta w trakcie rehabilitacji z rehabilitantką.

Rehabilitacja - kiedy jest potrzebna? Wskazania, rodzaje, ćwiczenia

Rehabilitacja jest procesem przywracającym sprawność fizyczną osobom, u których została ona zaburzona lub utracona wskutek urazu czy choroby. Rehabilitacja ma na celu zwiększenie lub całkowite przywrócenie samodzielności czy utraconej funkcji oraz poprawę jakości życia. Jest ona idealnym wsparciem i możliwością powrotu do sprawności w różnych schorzeniach, dlatego wyróżnia się wiele rodzajów rehabilitacji, m.in. neurologiczną, kardiologiczną, pulmonologiczną, ortopedyczną czy pediatryczną. Czym zajmuje się każda z nich oraz kiedy warto zgłosić się na rehabilitację?