Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zdrowie

Model 3D ludzkiego jelita, podświetlony na czerwono, co sugeruje chorobę.

Choroba Hirschsprunga - przyczyny, objawy, leczenie

W trakcie życia płodowego może niestety dojść do niewłaściwego rozwinięcia się któregoś obszaru ciała. Często jest to spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi. Jednym z takich defektów jest choroba Hirschsprunga, czyli schorzenie polegające na nieprawidłowym unerwieniu jelita grubego, a w szczególności jego końcowego odcinka. Jakie są przyczyny rozwoju choroby Hirschsprunga? W jaki sposób się ona objawia i jak wygląda leczenie?

oral b

Szczoteczka elektryczna - jak wybrać najlepszą?

Pojawienie się szczoteczek elektrycznych całkowicie zrewolucjonizowało codzienną higienę jamy ustnej. Dlaczego? To proste. Urządzenia te są znacznie bardziej skuteczne od szczoteczek manualnych. Niezależnie od ich rodzaju zawsze wykonują znacznie więcej ruchów niż te, które sami moglibyśmy wygenerować korzystając ze szczoteczki tradycyjnej. Czy jednak zawsze możemy między urządzeniami elektrycznymi postawić znak równości? Jak wybrać najlepszą? Czym się od siebie różnią? Która technologia jest naprawdę najnowsza?

Mężczyzna chorujący na chorobę Parkinsona układa puzzle o kształcie głowy widzianej z profilu.

Choroba Parkinsona - przyczyny, objawy, leczenie

Choroba Parkinsona jest schorzeniem należącym do grupy chorób neurodegeneracyjnych, w których przebiegu dochodzi do stopniowego uszkadzania komórek nerwowych w ludzkim mózgu. Schorzenie to dotyczy głównie ludzi starszych, lecz zdarzają się przypadki zachorowań wśród młodych osób. Jak wyglądają pierwsze objawy choroby Parkinsona? Czy jest to choroba dziedziczna? Jakie są metody jej terapii i czy możliwe jest całkowite wyleczenie?

Postać kobiety jest zmęczona, dokucza jej mgła mózgowa.

Czym jest mgła mózgowa?

Nawracające problemy z koncentracją i utrzymaniem uwagi na wykonywanych czynnościach, trudności w doborze właściwych słów, a także przewlekłe zmęczenie mogą wskazywać na występowanie tzw. mgły mózgowej. Choć nie została ona sklasyfikowana jako jednostka chorobowa, jej symptomy często towarzyszą chorobom o podłożu autoimmunologicznym. Wskazuje się ją również jako jedno z powikłań po przebytej infekcji koronawirusowej. Jak można walczyć z mgłą mózgową?

Kobieta podczas densytometrii - leży na stole urządzenia.

Densytometria - na czym polega to badanie?

Osteoporoza jest chorobą szkieletu charakteryzującą się zmniejszoną wytrzymałością kości, co prowadzi do zwiększonego ryzyka złamań. Choroba ta rozwija się już po 50. roku życia, najczęściej nie dając żadnych objawów. Aby w porę wykryć zmiany osteoporotyczne, konieczne są badania diagnostyczne. W diagnostyce osteoporozy wykorzystuje się densytometrie, czyli badanie służące do oceny gęstości kości. Na czym polega densytometria, jakie są wskazania do tego badania i jak się do niego przygotować?

Kobiece stopy podczas zabiegu podologicznego.

Paluch sztywny - objawy, powody i sposoby leczenia

Choroby zwyrodnieniowe palców są powszechnym problemem, który może w istotny sposób utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jedną z chorób należących do tej grupy jest paluch sztywny, czyli zwyrodnienie zlokalizowane w stawie palucha. To schorzenie zostało opisane już pod koniec XIX wieku, niemniej od tego czasu medycyna poczyniła ogromne postępy, a pacjenci dotknięci tą przypadłością mogą liczyć na skuteczne leczenie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest paluch sztywny, jakie objawy są z nim związane i jak przebiega leczenie - przeczytaj poniższy artykuł.