Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Leki i farmacja

Mężczyzna w czerwonym t-shircie. Na zgięciu łokciowym na naklejony plaster po oddaniu krwi.

Zmiany na liście bezpłatnych leków dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi

Krwiodawstwo w Polsce opiera się na bezpłatnym i dobrowolnym oddawaniu krwi, co oznacza, że krwiodawcy za oddaną krew i jej składniki nie otrzymują pieniędzy. Mogą jednak korzystać z różnych przywilejów i uprawnień, udzielanych przez instytucje państwowe i podmioty prywatne. Jednym z takich przywilejów jest możliwość otrzymania tańszych lub bezpłatnych leków. Od 26 maja lista bezpłatnych leków (lub dostępnych w obniżonej cenie) dla pacjentów z uprawnieniem ZK zostanie rozszerzona.

Blister zawierający lek w żółto-pomarańczowych kapsułkach.

Których leków może zabraknąć w aptece? (maj 2021 r.)

Od kilku lat Ministerstwo Zdrowia tworzy tak zwaną listę antywywozową, na której znajdują się produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne, które zagrożone są brakiem dostępności na terenie naszego kraju. Lista ta jest regularnie aktualizowana, by skutecznie reagować na zmieniającą się sytuację na rynku i by zabezpieczyć dostęp pacjentów do potrzebnych farmaceutyków. Jak prezentuje się majowy wykaz względem marcowego?

Przyjaciel Pacjenta roku 2020

Przyjaciel Pacjenta roku 2020 platformy Zapytaj Farmaceutę

Rok 2020 minął pod znakiem pandemii i wiążących się z nią obostrzeń w zakresie funkcjonowania licznych gałęzi gospodarki życia społecznego. W tym trudnym czasie pacjenci na własnej skórze doświadczali tych ograniczeń, co było szczególnie dotkliwe, gdy potrzebna była pomoc z zakresu medycyny – stosowania leków, radzenia sobie z objawami przeziębienia, interakcji leków. W tym czasie nieocenieni okazali się farmaceuci, którzy udzielali pomocy pacjentom na łamach platformy Zapytaj Farmaceutę. Kto w tym roku otrzymał tytuł „Przyjaciela Pacjenta”?

Pieluchy dla dorosłych

Pieluchy dla dorosłych – jak je prawidłowo dobrać i czy możliwa jest refundacja na NFZ

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która może mieć wiele przyczyn. Przy średnim i ciężkim nasileniu konieczne jest regularne stosowanie środków higienicznych, które pozwolą utrzymać suchość skóry w miejscach intymnych oraz zwiększą komfort pacjenta, zapobiegając powstawaniu przykrego zapachu. To bardzo ważne, by prawidłowo dobrać pieluchy dla dorosłych, tak by osobie je noszącej było maksymalnie wygodnie i by w 100 procentach spełniały swoje zadanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić i czy możliwe jest ubieganie się o refundację środków higienicznych na nietrzymanie moczu w ramach NFZ, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.