Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dziecko i ciąża

Kobieta trzyma w ramionach niemowlę, które cierpi z powodu męczącego refluksu.

Refluks u niemowląt - przyczyny, objawy, leczenie

Przyjście na świat dziecka jest ogromnym wydarzeniem dla rodziców. Jego bezpieczeństwo i zdrowie jest dla nich najważniejsze, a nawet najmniejsze problemy, sygnalizowane przez dziecko poprzez płacz czy drażliwość, są dla rodziców sygnałem alarmowym, aby jak najszybciej pomóc maluszkowi. Wśród najczęstszych dolegliwości, które dotykają niemowlęta wymienić można między innymi refluks. Kiedy się go rozpoznaje oraz jak go leczyć?

Kobieta trzyma dłonie na ciążowym brzuchu, układa je w kształt serca.

Zapłodnienie metodą in vitro – wszystko, co trzeba wiedzieć

Zapłodnienie in vitro to dla wielu par szansa na uzyskanie biologicznego potomstwa, również w sytuacji, gdy inne metody leczenia niepłodności nie przynoszą efektu. W Polsce funkcjonuje system częściowej refundacji in vitro w ramach programów samorządowych. Aby do nich przystąpić, trzeba jednak spełnić określone warunki. Na czym dokładnie polega zapłodnienie pozaustrojowe, jakie są wskazania do jego przeprowadzenia i gdzie się zgłosić, aby otrzymać pomoc?

Procedura in vitro w dużym przybliżeniu.

Wszystkie etapy zabiegu in vitro

Procedura in vitro pojawia się w naszym życiu wtedy, gdy okazuje się, że mamy problemy z poczęciem dziecka. Można więc bardzo łatwo domyśleć się tutaj, iż nie jest to łatwy czas – najpewniej mamy za sobą już wiele miesięcy lub lat prób i zwyczajnie nie chcemy znowu się rozczarować. To jednak stały element in vitro – niepowodzenie zabiegu to coś, co po prostu trzeba zaakceptować. Nie da się tego ryzyka zminimalizować całkowicie - musimy po prostu postępować w taki sposób, aby dać sobie możliwie jak największą szansę na poczęcie dziecka. Trzeba tutaj pamiętać, że faktycznie sporo od nas zależy - od tego, jak się odżywiamy i jak jesteśmy nastawieni do całej procedury.