Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dziecko i ciąża

Dłoń w niebieskiej rękawiczce trzyma fiolę ze szczepionką przeciw HiB.

HiB – obowiązkowa szczepionka dla dzieci

Szczepionka przeciw HiB (Haemophilus influenzae typ B) jest jedną z najważniejszych dla dzieci poniżej 5. roku życia. Bakteria HiB wywołuje ciężkie zakażenia u najmłodszych, które prowadzą do groźnych powikłań, a nawet śmierci. Szczepionka przeciw HiB została w Polsce wprowadzona do kalendarza szczepień obowiązkowych w 2007 roku i ma wysoką skuteczność – ponad 95%. Czym jest HiB i jakie choroby powoduje? Czy szczepionka przeciw HiB jest bezpieczna? Jakie szczepionki przeciw HiB są dostępne w Polsce?

Kobieta w ciąży w trakcie badania lekarskiego.

Stan przedrzucawkowy (rzucawka) – czym jest i jak ją leczyć?

Stan przedrzucawkowy jest stanem niebezpiecznym dla zdrowia i życia kobiety ciężarnej oraz rozwijającego się płodu. Główną jego przyczyną jest wadliwe tworzenie się łożyska. Istnieją także zupełnie inne czynniki predysponujące do wystąpienia tego groźnego powikłania ciąży. Czy można zapobiegać stanowi przedrzucawkowemu stosując profilaktykę już we wczesnym etapie ciąży? Jakie kobiety są w grupie wysokiego ryzyka?

Kobieta w ciąży w trakcie badania lekarskiego.

Zatrucie ciążowe (gestoza) – przyczyny, objawy, leczenie, profilaktyka

Ciąża to magiczny czas oczekiwania dla każdej kobiety. Jednak zdarza się, że może zostać on zakłócony przez niechciane dolegliwości do których zaliczamy m.in. gestozę czyli zatrucie ciążowe. Jest to stan wysoce niebezpieczny zarówno dla jeszcze nienarodzonego dziecka, jak również dla matki. Według statystyk, zatrucie ciążowe dotyczyć może nawet 10% wszystkich kobiet. Jakie są przyczyny i objawy zatrucia ciążowego? Jak leczyć oraz zapobiegać gestozie?

leki na gorączkę

Leki na gorączkę dla dziecka. Na co zwrócić uwagę?

Podwyższona temperatura u dzieci jest naturalną reakcją obronną organizmu, jednak za każdym razem kiedy się pojawia wywołuje w rodzicach niepokój. Dlatego, aby jak najszybciej się z nią uporać, podają oni dzieciom leki przeciwgorączkowe. Jednak czy zawsze jest to konieczne? Kiedy należy stosować środki obniżające gorączkę? Jak robić to prawidłowo? Które z nich są odpowiednie dla najmłodszych? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Przyszła mama trzyma na ciążowym brzuchu różowe, niemowlęce buciki.

Hormony, stres, przepracowanie. Najczęstsze przyczyny problemów z zajściem w ciążę

Trudności z zajściem w ciążę dotykają nawet co dziesiątą osobę w wieku rozrodczym. Jedną z najczęstszych przyczyn tego zjawiska jest nieprawidłowa równowaga hormonalna. Niekorzystny wpływ na produkcję hormonów mogą mieć czynniki genetyczne, przemęczenie czy długotrwały stres. Na szczęście te zaburzenia da się zazwyczaj skorygować poprzez odpowiednie leczenie lub zmianę stylu życia.

Szczęśliwa para (on i ona) cieszą się z pozytywnego wyniku testu ciążowego.

Kiedy najlepiej robić test ciążowy?

Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? Z pewnością wiele kobiet zadaje sobie to pytanie chcąc uzyskać jak najbardziej wiarygodny wynika. Wiele pań decyduje się na wykonie testu od razu po odbyciu stosunku z partnerem. Jednak takie działanie na ma sensu i z pewnością nie da odpowiedzi na to, czy doszło do zapłodnienia. Warto więc wiedzieć w jaki sposób działają testy ciążowe i kiedy należy je zrobić oraz w jakich sytuacjach wynik może być nieprawdziwy.