Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dziecko i ciąża

Mama karmi dziecko piersią. Na pierwszym planie laktator z odciągniętym mlekiem.

Laktacja - co warto wiedzieć i jak się przygotować do karmienia piersią? Co robić, aby pobudzić laktację?

Karmienie piersią, chociaż wydaje się być czymś łatwym i naturalnym, bardzo często stanowi dla kobiet po porodzie duże wyzwanie. Bardzo pomocna w sukcesie laktacyjnym jest edukacja kobiet w ciąży w tematach fizjologii laktacji. Dzięki wiedzy przyszła mama może dokonywać najlepszych dla siebie wyborów. Jak jeszcze będąc w ciąży można przygotować się do karmienia piersią? Co jest najskuteczniejsze, aby pobudzić laktację?

Rysunkowa pacjentka korzysta ze szczepienia przeciw HPV.

Bezpłatne szczepienie przeciwko HPV — co warto wiedzieć?

Wirus HPV, czyli wirus brodawczaka ludzkiego odpowiedzialny jest za rozwój wielu groźnych schorzeń. Istnieje ponad 150 typów tego wirusa, z czego aż 40 wywołuje zmiany skórne. Część z nich odpowiada za powstawanie brodawek skórnych i kurzajek, lecz niektóre typy są wysoce onkogenne i mogą powodować m.in. rozwój raka szyjki macicy. Od 1 czerwca 2023 r. w Polsce ruszył program bezpłatnych szczepień przeciw HPV. Do kogo jest on skierowany i co warto wiedzieć o szczepieniach przeciw HPV?

Dziecko trzyma się za gardło, cierpi na zapalenie krtani.

Jak rozpoznać i skutecznie leczyć zapalenie krtani u dziecka?

Zapalenie krtani u dzieci, a także u osób dorosłych wzbudza często niepokój pacjentów oraz ich rodzin. Objawy chorobowe bywają nie tylko nieprzyjemne i uciążliwe dla pacjenta, ale mogą nawet powodować zagrożenie życia. Wyróżnia się zapalenie krtani nadgłośniowe oraz podgłośniowe, które różnią się czynnikami etiologicznymi opowiadającymi za powstanie stanu zapalnego krtani. W jaki sposób rozpoznać zapalenie krtani u dzieci? Czy istnieją jakieś objawy szczególnie charakterystyczne dla tego schorzenia? Jak skutecznie leczyć zapalenie krtani? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Przyszłą mamę swędzi skóra na brzuchu, cierpi na cholestazę ciążową.

Cholestaza ciążowa- jak się objawia? Przyczyny i diagnostyka

Cholestaza ciążowa jest to jedna z chorób, która może pojawić się pod koniec ciąży. Jej głównym objawem jest bardzo intensywny świąd skóry, a choroba wynika głównie z zaburzonego odpływu żółci do dwunastnicy. Jakie są przyczyny cholestazy ciążowej oraz czy ma ona wpływ na kobietę ciężarną i płód? Jak powinna wyglądać dieta ciężarnej ze stwierdzoną cholestazą? Na te pytania odpowiedź znajdziesz poniżej

Rysunkowe ramię z widocznym implantem antykoncepcyjnym.

Implant antykoncepcyjny - skuteczność i działanie. Jakie są wady i zalety tej formy antykoncepcji?

Dobór właściwej metody antykoncepcji to kwestia niezwykle istotne nie tylko z uwagi na skuteczność czy wygodę stosowania, ale również z punktu widzenia wpływu na zdrowie kobiety. Jedną z nowoczesnych metod antykoncepcji jest implant antykoncepcyjny, zakładany na określony czas przez ginekologa. Jak działa implant antykoncepcyjny? Jakie są wady oraz zalety stosowania tej formy antykoncepcji?