Poradniki o Zdrowiu

Dziecko i ciąża

suplementy dla kobiet w ciaży

Czy w czasie ciąży warto przyjmować suplementy?

Suplementy w ciąży to temat, wokół którego narosło wiele mitów. Niektórzy lekarze i ciężarne sądzą, że witaminy i minerały przyjmować powinno się jedynie z pokarmem w zróżnicowanej i zbilansowanej diecie. Inni stawiają na garść tabletek, które skutecznie uzupełnią ewentualne niedobory i codzienne zapotrzebowanie. Prawda jak zwykle leży po środku. My do tematu ustosunkujemy się, bazując na najświeższych zaleceniach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.


wysypki dzieci

Jak leczyć wysypki u małych dzieci?

Wysypki u małych dzieci nie są zazwyczaj powodem do niepokoju. Choć pojawiać mogą się dosyć często, nie zwiastują raczej poważnej choroby, a jedynie niewielkie reakcje alergiczne lub infekcje wirusowe czy bakteryjne. Leczenie przebiega w zależności od przyczyny zmian skórnych i jest dobierane indywidualnie przez lekarza. Jakie rodzaje wysypek pojawiają się najczęściej i które leki najskuteczniej sobie z nimi radzą? Tego dowiecie się z naszego artykułu.
Dziecko gorączkuje

Gorączka u dziecka – jak pomóc, a nie zaszkodzić?

Gorączka u dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Ważne, żeby być na nią odpowiednio przygotowanym - mieć w domowej apteczce termometr i leki pomagające obniżyć temperaturę. Wybór i dawkowanie leków należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.Matka przytula dziecko i sprawdza mu temperaturę ciała. Dziewczynka wygląda na osłabioną i śpiącą.

Dziecko znowu chore? Matko, zorganizuj się!

Pewnie jak każda mama, marzysz o zdrowiu dla swojej pociechy. Dbasz o odpowiednie odżywianie, witaminową suplementację i ruch. Niestety, nie wyeliminujesz chorób całkowicie. Każda infekcja wiąże się ze stresem i zmęczeniem was obojga. Przy dobrej organizacji oraz opracowaniu strategii postępowania podczas choroby malucha, będzie Ci o wiele łatwiej przebrnąć przez ten trudny czas.