Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dziecko i ciąża

pieluszkowe zapalenie skóry

Pieluszkowe zapalenie skóry - czym jest i jak z nim walczyć?

Niemowlęta i małe dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie korzystać z nocnika, a tym bardziej z toalety, mimowolnie są narażone na pieluszkowe zapalenie skóry. Noszenie pieluchy jest wygodne pod względem utrzymywania czystości, jednak oczywiste jest, że bezpośredni kontakt skóry z wilgocią, a może nawet drożdżakami obecnymi w kale dziecka, powoduje pewne ryzyko wystąpienia dolegliwości skórnych. Jak rozpoznawać pieluszkowe zapalenie skóry i jak chronić malucha przed jego uporczywymi objawami?

pierwsze kroki dziecka

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o pierwszych krokach Twojego dziecka

Obserwując każdego dnia swoją pociechę, zapewne zauważyłaś, jak szybko rośnie i się rozwija, zdobywając nowe umiejętności. Z każdym kolejnym dniem Twoje dziecko więcej rozumie i potrafi. Niewątpliwie każdy etap jego rozwoju jest niezwykle ważny, jednak istnieją momenty, które zarówno dla Ciebie, jak dla i Twojego szkraba są absolutnie wyjątkowe. Jednym z nich z pewnością są pierwsze kroki, na które wielu rodziców czeka z wielkim utęsknieniem. Jeśli i Ty należysz do ich grona, podpowiadamy Ci, jak możesz przygotować się na tę wielką chwilę.

infekcja górnych dróg oddechowych u dziewczynki

Co spędza sen z powiek rodzicom, czyli infekcja górnych dróg oddechowych u dzieci

Nadeszła jesień, niższe temperatury, a wraz z nimi rozpoczął się sezon na infekcje u dzieci. Zapalenie górnych dróg oddechowych to jedno z najczęściej występujących wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym schorzeń, które choć z reguły nie wymaga specjalistycznego leczenia potrafi być wyjątkowo problematyczne. Co więcej, nie nabywa się na nie trwałej odporności, w związku z tym w trakcie sezonu jesienno-zimowego dziecko może chorować kilkakrotnie. Jak sobie skutecznie poradzić z infekcją górnych dróg oddechowych?

upławy wydzielina z pochwy

Upławy – co je powoduje i jak je leczyć?

Fizjologiczna wydzielina z pochwy występuje u każdej zdrowej kobiety i nie powinna być powodem do obaw. Jeśli jednak odczuwasz nieprzyjemny zapach śluzu, a wydzielina staje się gęsta i obfita powinnaś udać się do lekarza, ponieważ może to świadczyć o występowaniu infekcji intymnej, alergii lub innych chorobach. Jak odróżnić upławy od prawidłowej wydzieliny z pochwy? Czy da się zapobiec wystąpieniu nadmiernych upławów? Jak je leczyć?

karmienie piersią

Jak długo karmić dziecko piersią? Korzyści z karmienia piersią

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego zaleca się, aby dziecko było karmione wyłącznie samym mlekiem matki do 6. miesiąca życia. Jednak według statystyk tylko niewielka liczba kobiet karmi piersią, aż do tego momentu. Z czego to wynika? Jakie korzyści płyną z karmienia piersią dla dziecka, a jakie dla matki? Co zrobić, gdy kobieta karmiąca wytwarza małe ilości pokarmu? Jak jej pomóc w tym ważnym okresie?

grzybica pochwy

Grzybica pochwy - objawy i przyczyny. Jak leczyć grzybicę pochwy?

Świąd, pieczenie, ból, zaczerwienienie i upławy to charakterystyczne objawy dla grzybicy pochwy, będącej jedną jedną z najczęstszych dolegliwości intymnych, z którą kobiety zwracają się do ginekologa. Problem pojawia się bez względu na wiek, może dotyczyć wszystkich pań - zarówno młodych dziewcząt, kobiet w ciąży, jak kobiet po menopauzie. Dlaczego to tak powszechny problem? Czy da się mu zapobiec? Jak skutecznie wyleczyć grzybicę pochwy? I co zrobić, żeby nie powróciła?

leki na gorączkę

Leki na gorączkę dla dziecka. Na co zwrócić uwagę?

Podwyższona temperatura u dzieci jest naturalną reakcją obronną organizmu, jednak za każdym razem kiedy się pojawia wywołuje w rodzicach niepokój. Dlatego, aby jak najszybciej się z nią uporać, podają oni dzieciom leki przeciwgorączkowe. Jednak czy zawsze jest to konieczne? Kiedy należy stosować środki obniżające gorączkę? Jak robić to prawidłowo? Które z nich są odpowiednie dla najmłodszych? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

dziecko leki

Dziecko zwymiotowało lek - co zrobić?

Dzieci to wyjątkowi pacjenci. Chorują znacznie częściej niż dorośli - nawet 10-12 razy w ciągu roku, co wiąże się z koniecznością podawania im lekarstw, które niekoniecznie lubią. Często dziecko wzbrania się przed ich przyjęciem, ale problemy rodziców nie kończą się na tym - niejednokrotnie zdarza się, że już po ich spożyciu maluch zaczyna wymiotować. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy lek ma wtedy prawo zadziałać? Czy podać dziecku kolejną porcję leku czy zaczekać, aż do czasu planowanej kolejnej dawki?