Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Alergeny

W tej katergorii znajdziesz alergeny stosowane w diagnostyce alergii oraz wykorzystywane w jej leczeniu.


ALLERGOVIT (STĘŻ.AIB) POCZĄT. BRZ35%,OLCHA30%,LESZ35%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

ALLERGOVIT (STĘŻ.AIB) POCZĄT. BRZOZA 100%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

ALLERGOVIT (STĘŻ.AIB) POCZĄT. TR60%,ŻYTO20%,BRZ20%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

ALLERGOVIT (STĘŻ.AIB) POCZĄT. TR60%,ŻYTO40%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

ALLERGOVIT (STĘŻ.AIB) POCZĄT. TRAWY 100%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

ALLERGOVIT (STĘŻ.AIB) POCZĄT. TR/ZB 100%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

ALLERGOVIT (STĘŻ.B)PODTRZ. BRZ35%,OLCHA30%,LESZ35%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

ALLERGOVIT (STĘŻ.B)PODTRZ. BRZOZA 100%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

ALLERGOVIT (STĘŻ.B)PODTRZ. TRAWY 100%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

ALLERGOVIT (STĘŻ.B)PODTRZ. TRAWY60%,BRZ20%,ŻYTO20%

zawiesina do wstrzykiwań podskórnych

Alergeny

Nowoczesne metody leczenia alergii – immunoterapia alergenowa

Tradycyjnie leczenie alergii polega na unikaniu ekspozycji na alergen oraz łagodzeniu objawów środkami farmakologicznymi. Nowoczesną metodą leczenia jest swoista immunoterapia alergenowa, czyli odczulanie, która zmienia przebieg choroby. Odczulanie polega na podawaniu osobie uczulonej coraz większych dawek wyciągów alergenowych (szczepionek), aż do osiągnięcia takiej dawki, która wyraźnie zmniejszy objawy alergii. Immunoterapia jest jedyną przyczynową metodą leczenia chorób alergicznych.

Immunoterapia jest zalecana głównie pacjentom z poważnym przebiegiem alergii, którzy nie mogą wyeliminować alergenu z codziennego życia, a farmakoterapia nie przynosi rezultatów. Cały proces odczulania może trwać kilka lat (zwykle od 3 do 5 lat). Odczulanie wiąże się z dużym ryzkiem wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego, dlatego musi być prowadzone pod okiem doświadczonego lekarza alergologa, który zauważy pierwsze objawy anafilaksji i natychmiast zareaguje.

Na jakie alergeny najczęściej się odczulamy?

Na immunoterapię decyduje się coraz więcej pacjentów uczulonych na białka zwierząt, głównie psów i kotów. Z badań wynika, że odczulanie znacząco zmniejsza nadwrażliwość na alergeny zwierząt domowych. Wielu chorych, którzy posiadają zwierzęta w domu, dzięki immunoterapii zmniejszyło dawki leków antyalergicznych, a niektórzy nawet całkowicie zakończyli leczenie farmakologiczne.
Immunoterapia znacząco zmniejsza objawy chorobowe w przypadku uczulenia na roztocza kurzu domowego oraz pyłki roślin. Odczulania nie stosuje się w przypadku alergii pokarmowych.

Kiedy najlepiej rozpocząć odczulanie?

Należy unikać sytuacji, kiedy początek odczulania zbiega się ze szczytem narażenia na dany alergen w warunkach naturalnych. Istotne jest, by początek odczulania na przykład na roztocze kurzu domowego nie przypadał na okres rozpoczęcia sezonu grzewczego. Podobna zasada dotyczy alergenów sezonowych – powinno się rozpoczynać immunoterapię około 3-4 miesiące przed początkiem sezonu pylenia danej rośliny.

Przystępując do odczulania bardzo ważna jest właściwa kontrola objawów alergii poprzez stosowanie przede wszystkim leków przeciwhistaminowych i glikokortykosteroidowych. Nie należy rozpoczynać immunoterapii wtedy, kiedy są bardzo nasilone objawy zapalenia alergicznego. Stąd argument, że nie rozpoczynamy leczenia w szczycie pylenia danej rośliny lub na początku okresu grzewczego.

Czy immunoterapię można stosować w każdym wieku?

Wskazania do immunoterapii alergenowej są analogiczne u dorosłych i dzieci. Granica wieku, poniżej której nie wolno stosować immunoterapii, nie została jednoznacznie określona. Przyjmuje się, że tą dolną granicą jest 5. rok życia. Nie ma również ściśle określonej górnej granicy wieku. Stosowanie immunoterapii u osób starszych ogranicza częste współistnienie chorób przewlekłych, takich jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, upośledzenie przepływu krwi w naczyniach mózgowych spowodowanych miażdżycą i zaburzenia rytmu serca.