Zapytaj farmaceutę

Wyślij pytanie

Pytania do farmaceutów


Lekarz zalecił mi stosowanie leku Metronidazol 500mgx2 na dobę, Duomox 1gx2 na dobę plus Controloc 40 x2 na dobę. Czy mogę brać lek Amplopin 5mg i Romazic w tym czasie? Czy dopiero po 2 tygodniowej kuracji Metronizadolem i Duomoxem biorąc jedynie Controloc 40. Dziękuję za odpowiedź. Co do leku Romazic , to holesterol całkowity ponad 280, w tym ten zły prawie 190. Chodź pewnie ten lek może sporo namieszać przy tych pozostałych. Amlopin biorę tylko połowę z 5m dziennie, bo ciśnienie z reguły jest w granicach 120/130 -70.

Dotyczy ulotki Metronidazol Polpharma

Dzień dobry, może zadam głupie pytanie ale nie wiem już co myśleć. Otóż współżyłam dosyć intensywnie na początku sierpnia (pare razy dziennie) przyjmuje tabletki antykoncepcyjne co do minuty od 3 lat, nigdy żadnej nie pominęłam. Pod koniec sierpnia zaczęłam plamić na 19 tabletce (przyjmuje vixpo 24+4), plamienia zamieniły się w 21 tabletce na normalne mocne krwawienie z odstawienia. W między czasie zrobiłam test ciążowy- negatywny. Byłam w związku z tym we wrześniu u ginekologa, miałam robione standardowe badania plus cytologia- wszystko w normie. Pani doktor powiedziała, że prawdopodobnie było to krwawienie przełomowe, jeśli się powtórzy to zmienimy tabletki ale narazie mam je brać dalej. Potem ta sytuacja nie dawała mi spokoju, we wrześniu zrobiłam kolejny test- negatywny. Krwawienia z odstawienia miałam co miesiąc, takie jak zwykle, dosyć mocne. Lecz powiększył mi się brzuch, nie wiem czy przytyłam, czy może mam chroniczne wzdęcia, a może to ciąża? Czytałam, że będąc w ciąży niektóre kobiety normalnie krwawią i mogą się dowiedzieć o niej nawet dopiero w 8-9 miesiącu. Czy są jakieś szanse, żebym ja była w ciąży pomimo wyżej opisanych rzeczy? Podsumowując: regularne przyjmowanie Vixpo, plamienia przed tabletkami placebo w sierpniu, stosunki na początku sierpnia, badania ginekologiczne na początku września, ciąży nie widać, badania w normie, powiększony brzuch, regularne krwawienia z odstawienia. W tym momencie nie mogę udać się ponownie do ginekologa ani zrobić badania krwi z powodu mieszkania z dziadkami, a nie chce złapać koronawirusa gdzieś w przychodni i ich zarazić...

Dotyczy ulotki Vixpo

Witam Przyjmuję lek co- prenessa w dawce 4 mg dziennie , oraz Alpragen 0,25 mg dwa razy dziennie. Psychiatra przepisując lek został poinformowany że biorę lek na nadciśnienie. Z informacji które uzyskałam z serwisu inetrakcje lekowe doczytałam się że Alpragen obniża ciśnienie. Czy powinnam stosować Alpragen

Dotyczy ulotki Co-Prenessa 4mg/1,25mg

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

Między tymi lekami nie ma interakcji.Co-prenessa najczęciej jest zalecana 1 tabl.rano,a Alpragen można wziąc na noc.Zazwyczaj to s... Pokaż całą odpowiedź

Czy mogę jednocześnie przyjmowac lek plagenil i hewiran

Specjaliści udzielili 1 odpowiedzi

Najnowsza odpowiedź

nie ma między nimi interakcji.Jeśli kiedykolwiek ma pani tego typu obawy proszę nie brać leków jednocześnie ,tylko np.zrobić 3- godzinny odstęp.

Wczytywanie

Najaktywniejsi farmaceuci w tym tygodniu


Awatar

magister farmacji Bartłomiej Łuczyński

Farmaceuta z apteki w Bełchatowie

21 37

Awatar

mgr farm. Andrzej Sławiński

Farmaceuta z apteki w Śremie

4 17

Awatar

mgrfarmacji Teresa Dąbrowska

Farmaceuta z apteki w Żyrardowie

1 2

Awatar

mgr. farmacji Artur Czapski

Farmaceuta z apteki w Zalewo

1 2

Najaktywniejsi farmaceuci


AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

magister farmacji Teresa Grzyb-Sikora

APTEKA, Kłobuck

1078 2028

Awatar

mgr farm. Andrzej Sławiński

Farmaceuta z apteki w Śremie

528 1554

AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Barbara Kołodziejska

APTEKA PANACEUM, Burzenin

704 1533

Awatar

magister farmacji Bartłomiej Łuczyński

Farmaceuta z apteki w Bełchatowie

4992 1100

AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Antoni Stolorz

Farmaceuta z apteki w Bieruniu

1015 1098

AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr Marek Bogacki

Farmaceuta z apteki w Dębicy

408 737

Awatar

magister Paweł Grzywacz

Farmaceuta z apteki w Zawoi

294 634

AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm Agnieszka Dyl

Farmaceuta z apteki w Krakowie

439 628

AwatarPrzyjaciel Pacjenta 2019

mgr farm. Adam Bratek

Farmaceuta z apteki w Elblągu

550 607

Awatar

mgr farm. Łukasz Piela

Farmaceuta z apteki w Gorlicach

232 577


Jesteś farmaceutą i masz już konto?

Zaloguj się teraz

Jak założyć konto?


Polecane artykuły

Uro-Vaxom wycofany lek

Leki i farmacja

Seria leku Uro-Vaxom wycofana z obrotu

Kolejny wycofany lek! Tym razem Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu serii leku urologicznego, stosowanego w celu zapobiegania nawrotom zakaże dolnego odcinka układu moczowego. Co było przyczynąt przyczyną tej decyzji GIF? Której serii leku ona dotyczy?

gradówka powieka

Uroda

Gradówka - przyczyny powstawania i metody leczenia

Gradówka to jedna z najpopularniejszych dolegliwości skóry powiek. Jak odróżnić gradówkę od popularnego jęczmienia? Jakie są przyczyny jej powstawania? Jak ją leczyć? I co robić, kiedy problem gradówki często do nas powraca?

dorosły meżczyzna alergia

Zdrowie

Przeziębienie czy alergia - jak rozpoznać?

Nie wszyscy wiedzą, że alergia to jedno z najczęściej rozpoznawanych schorzeń na świecie. Większość społeczeństwa żyje w przekonaniu, że alergikami są przede wszystkim dzieci i młodzież, zaś choroba mija z wiekiem. Nie jest to jednak prawdą – alergia dotyczy również osób dorosłych, w tym seniorów. Diagnoza nie zawsze jest prostą sprawą. Objawy alergii nie są specyficzne, więc często mylone są z symptomami innych chorób, a ostateczną pewność dają dopiero wyniki badań krwi i testy alergiczne. Bardzo często alergia mylona jest... z przeziębieniem. To dlatego, że mogą towarzyszyć jej objawy typowe dla infekcji wirusowej, czyli ból gardła, katar i kaszel. W jaki sposób rozpoznać czy to przeziębienie czy alergia? Do jakiego lekarza się udać i jakie badania wykonać?