Stan zagrożenia epidemicznego COVID-19

W trosce o swoich najbliższych – nie chodź od apteki do apteki!
Sprawdź dostępność leków w pobliskich aptekach i złóż rezerwacje.

Sprawdź teraz

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Porady

Płukanie zatok w walce z infekcjami – czy jest skuteczne?

Płukanie zatok w walce z infekcjami – czy jest skuteczne?

Gdy chorujemy i zmagamy się z uciążliwym katarem, sięgamy po różne metody udrażniania nosa. Najszybciej ulgę przynoszą krople do nosa na bazie ksylometazoliny bądź oksymetazoliny, jednak substancje te mogą powodować obrzęk nosa, a w konsekwencji uzależnienie. Coraz bardziej popularną metodą jest mechaniczna metoda oczyszczania nosa i zatok z zalegającej wydzieliny – irygacja. Czy płukanie zatok pomaga w walce infekcją? Czym i w jaki sposób płukać zatoki?

Jak dbać o higienę i uniknąć infekcji?

Jak dbać o higienę i uniknąć infekcji?

Pogłębiający się problem związany z epidemią koronawirusa w Europie i na świecie obudził żywą dyskusję na temat tego, jak się chronić przed zakażeniem groźnym wirusem. Choć sytuacja jest poważna, o profilaktyce zdrowotnej powinniśmy pamiętać każdego dnia, by chronić się przez innymi patogenami, w tym wirusami grypy i paragrypy. Mówiąc o profilaktyce zwykle zaleca się, by przestrzegać „podstawowych zasad higieny”. Co to właściwie oznacza?

Halitoza – jak walczyć z nieświeżym oddechem?

Halitoza – przekleństwo nieświeżego oddechu

Przykry zapach z ust to wyjątkowo wstydliwa i problematyczna kwestia, zwłaszcza w kontekście spotkań towarzyskich. Zazwyczaj nieświeży oddech to konsekwencja niezbyt dokładnej higieny jamy ustnej lub zjedzenia potrawy o intensywnym i drażniącym zapachu. Wystarczy jednak dokładne szczotkowanie zębów lub chwilowe żucie gumy, by nieprzyjemnego zapachu się pozbyć. Może się jednak zdarzyć, że pomimo podjętych działań przykry zapach nadal się utrzymuje. Mówimy wówczas o halitozie. Skąd bierze się halitoza i jak z nią walczyć?

strona medyczna

Czy profesjonalni lekarze powinni mieć swoją stronę internetową?

Szukanie różnego rodzaju porad medycznych w Internecie, nie należy do rzadkości. Nie zawsze jednak znajduje się pomocne informacje, dlatego warto szukać tam, gdzie na pytania odpowiadają specjaliści - lekarze. Należy jednak pamiętać, że „luźne porady” nigdy nie zastąpią wizyty u lekarza, dlatego placówki medyczne powinny wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i tworzyć własne strony internetowe, poprzez które umożliwiona zostanie rejestracja do konkretnego gabinetu.

kobieta biała wydzielina z pochwy

Biała wydzielina z pochwy – czy jest groźna? Jak leczyć?

Pojawienie się białej wydzieliny na bieliźnie może budzić niepokój, zwłaszcza u młodych dziewczyn. Warto wiedzieć, że pojawiająca się wydzielina jest oznaką prawidłowego funkcjonowania organizmu kobiety i nie powinna być powodem do obaw. O infekcji może świadczyć dopiero zmiana konsystencji, zapachu lub barwy wydzieliny. O czym mówi biała wydzielina? Czym różni się prawidłowa wydzielina od upławów? Jak zapobiegać infekcjom intymnym? Jak sobie z nimi radzić?

ból stawów

Komu trzeszczą kości, czyli jak dbać o stawy zanim pojawią się pierwsze problemy

Ból kości i stawów utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jeżeli pojawia się na skutek silnego przemęczenia, zbyt intensywnego treningu lub choroby i znika po kilku dniach, nie powinien stanowić powodu do niepokoju. Jeżeli jednak dolegliwości często się powtarzają lub nie ustępują przez kilka tygodni, powinno się sięgnąć po suplementy, które wzmocnią kości i stawy. Preparaty tego typu polecają nawet lekarze rodzinni i ortopedzi. Sprawdź, jakie suplementy diety stosować, gdy kości i stawy zaczynają pracować nieprawidłowo.

aktywność fizyczna

Skurcz mięśni - nieprzyjemny objaw niedoboru magnezu w organizmie

W dzisiejszych czasach regularna aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Pozwala nam nie tylko utrzymać nasz organizm w dobrej kondycji, ale również zadbać o prawidłową masę ciała i pomóc obniżyć towarzyszący nam w życiu codziennym wysoki poziom stresu. Jednakże osoby regularnie trenujące często narażone są na utratę elektrolitów i odwodnienie, co może prowadzić do nieprzyjemnych skutków zdrowotnych. Doskonałym przykładem jest tu ucieczka jonów magnezu z organizmu, co powoduje nieprzyjemny i bardzo bolesny skurcz mięśni. Jak temu zaradzić?

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe - co musisz wiedzieć na start?

Soczewki kontaktowe mogą stanowić doskonałą alternatywę dla okularów. Są idealne dla osób aktywnych i uprawiających sport, nie ograniczają pola widzenia, nie parują i nie odbija się w nich światło. Bardzo często wybierają je osoby, które po prostu nie lubią swojej twarzy w okularach. Chciałbyś również zacząć nosić soczewki kontaktowe, ale obawiasz się, czy będą one dla Ciebie odpowiednie, wygodne i czy ich koszt nie będzie zbyt wysoki? Wyjaśniamy, co warto wiedzieć o soczewkach kontaktowych przed ich zakupem.