Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Porady

Olejek arganowy

Olejek arganowy – właściwości i zastosowanie. Kiedy używać olejku arganowego?

Olejek arganowy jest nazywany złotem Maroka. Nazwa ta nawiązuje do miejsca, z którego jest sprowadzany oraz jego pięknego koloru i cudownych właściwości. Stosowany może być na wiele sposobów i w wielu dziedzinach życia, choć największą popularność zdobył w przemyśle kosmetycznym i spożywczym. Olejek arganowy coraz większe uznanie zyskuje również w przemyśle farmaceutycznym. Kiedy dokładnie warto używać olejek arganowy? Jakie są jego właściwości?

Ekstrakty z konopi Molpharma

Zrobieni w konopne CBD

CBD, czyli kannabidiol, to jeden z wielu fitokanannabinoidów występujących w kwiatach konopi, zarówno rodzaju Sativa, jak i Indica. To, co odróżnia odmiany konopi pomiędzy sobą, oprócz budowy morfologicznej, jest przede wszystkim stężenie właśnie tych związków - kannabinoidów. Spośród wszystkich związków występujących w roślinach konopi największe zainteresowanie wzbudzają właśnie fitokannabinoidy. Znanych jest ponad 70 takich związków, jednak najważniejszymi i najlepiej zbadanymi dzisiaj wydają się kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC).

Jak przebiega mikropigmentacja skóry głowy?

Jak przebiega mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to przede wszystkim niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się problemy z wypadaniem włosów. Problemy, które w konsekwencji prowadzić mogą do łysienia, a stąd już tylko niewiele dzieli osobę borykającą się z tym problemem od zachwiania pewności siebie. Mikropigmentacja skóry głowy oznacza jako HFS jest zabiegiem, który przeznaczony jest dla osób borykających się z problemami z łysieniem androgenowym i plackowatym, z wypadaniem włosów czy bliznami na głowie.

Opuchnięte kostki - co może być przyczyną?

Opuchnięte kostki - co może być przyczyną?

Obrzęki kończyn dolnych to powszechna dolegliwość, występująca niezależnie od wieku i płci. Opuchnięte kostki to częsty problem osób starszych, unikających aktywności fizycznej, a także osób zmagających się z nadmierną wagą i kobiet w ciąży. Zwykle nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia, zdarza się jednak, że opuchlina jest jednym z pierwszych symptomów poważnych chorób. Jeżeli obrzęk utrzymuje się przez dłuższy czas, warto ten problem omówić z lekarzem.

Glukometr - co należy o nim wiedzieć?

Glukometr (aparat do mierzenia poziomu cukru) – co należy o nim wiedzieć?

Glukometr to małe i praktyczne urządzenie służące do pomiaru cukru we krwi w warunkach domowych. Jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych urządzeń medycznych. Umożliwia szybkie wykrycie nieprawidłowości związanych z glikemią, dzięki czemu można znacznie ograniczyć ryzyko rozwoju powikłań związanych z cukrzycą. Dla osób chorujących na cukrzycę jest on niezmiernie ważny, ponieważ muszą z niego korzystać nawet do kilkunastu razy dziennie. W jaki sposób działają aparaty do pomiaru cukru? Kiedy używać glukometru, i jak prawidłowo wykonać pomiar?