Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Porady

Rysunkowa postać w zimowych ubraniach, wychłodzona, zdradzająca oznaki hipotermii.

Hipotermia – co to jest? Przyczyny, objawy, leczenie hipotermii

Przed nami okres jesienno-zimowy, dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Wybierając się na dłuższy spacer czy wycieczkę po górach, pamiętajmy o odpowiednim ubiorze i zabezpieczeniu przed niskimi temperaturami, gdyż nieodpowiednie przygotowanie może grozić wychłodzeniem organizmu, a w skrajnych przypadkach nawet hipotermią. Czym jest hipotermia, jak się objawia oraz jak udzielić pierwszej pomocy w takim przypadku?

Mężczyzna kuca, opiera się plecami o framugę drzwi balkonowych. W ręce trzyma butelkę z alkoholem.

Wszywka alkoholowa – czy warto skorzystać z tej metody?

Od dłuższego czasu nadużywasz alkoholu i chcesz zawalczyć o trzeźwość? A może uczestniczysz już w terapii uzależnień, jednak co jakiś czas sięgasz po kieliszek? W takich sytuacjach dobrze sprawdza się wszywka alkoholowa – metoda używana w terapii wspomagającej choroby alkoholowej od kilku dekad. Choć jej popularność znacznie zmalała, nie oznacza to, że nie stanowi ona skutecznego wsparcia w utrzymaniu abstynencji. W poniższym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat wszywki alkoholowej i jej zastosowania.

Dziewczynka używająca nebulizatora. Na zdjęciu logotyp 24medyczny.pl.

Dobry, internetowy sklep medyczny - 24medyczny.pl

Wiele problemów zdrowotnych rozpoczyna się od wystąpienia dość łagodnych dolegliwości i symptomów, które mogą kojarzyć się z niegroźnymi infekcjami. Większość ludzi je bagatelizuje, nie sprawdzając jaka jest ich przyczyna. Oczywiście w znakomitej części przypadków nie jest to nic groźnego, jednak nawet nieleczone przeziębienie czy też przewlekły katar, mogą powodować poważniejsze problemy, a nawet prowadzić do znacznego pogorszenia się stanu zdrowia. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i regularne badanie się. Niektóre z badań, a konkretniej pomiarów, można wykonywać w zaciszu swojego domu, przy pomocy praktycznych urządzeń medycznych.

Młoda kobieta w okularach korekcyjnych spogląda w stronę obiektywu.

Soczewki jednodniowe — Idealny sposób na wygodne uprawianie sportu?

Podczas noszenia okularów korekcyjnych nasz zakres ruchów jest zdecydowanie ograniczony. Możemy sobie nawet nie zdawać z tego sprawy, szczególnie jeśli nie uprawiamy sportu. Niemniej, każdy sportowiec z wadą wzroku wie, jak ważne jest wyposażenie się w odpowiednie soczewki kontaktowe, które umożliwią wykonywanie ćwiczeń i różnego rodzaju ruchów. Soczewki przydadzą się osobom ćwiczącym na siłowni, uprawiającym kolarstwo, kajakarstwo, czy też wspinaczkę.

Kobieta kładzie się do łóżka i przykrywa kołdrą obciążeniową.

Kołdra obciążeniowa – wreszcie się wyśpisz i rozwiążesz wiele problemów zdrowotnych

Sen pełni niezwykle ważną funkcję w życiu człowieka, bez niego niemożliwy jest wypoczynek oraz pełna regeneracja nadwątlonych sił fizycznych i psychicznych. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie dobrze się wyspać, przeszkadzają nam w tym przede wszystkim zaburzenia snu, prowadzące nawet do bezsenności. Tak samo nie pozwalają nam zasnąć objawy rozmaitych chorób, np. silne bóle czy stres, które pomoże złagodzić odpowiednio dobrana kołdra obciążeniowa.