Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Leki na hemoroidy - tabletki, zioła, maści

W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w objawach związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych, uczucia ciężkości nóg, bólu nóg, dolegliwości związane z żylakami odbytu, zapobieganie postawaniu zakrzepów, pajączków, siniaków, krwiaków.


Lek wydawany na receptę

Aethoxysklerol 0,5%

5 mg/ml | 5 amp. po 2 ml

lek na receptę


Ulotka

Lek wydawany na receptę

Aethoxysklerol 1%

10 mg/ml | 5 amp. po 2 ml

lek na receptę


Ulotka

Lek wydawany na receptę

Aethoxysklerol 2%

20 mg/ml | 5 amp. po 2 ml

lek na receptę


Ulotka

Lek wydawany na receptę

Aethoxysklerol 3%

30 mg/ml | 5 amp. po 2 ml

lek na receptę


Ulotka
Lek wydawany na receptę

Calcium Dobesilate Galena

250 mg | 30 tabl. | 3 blist.po 10 szt.

lek na receptę


Ulotka
Lek wydawany na receptę

Calcium Dobesilate Hasco

250 mg | 30 tabl. | 2 blist.po 15 szt.

lek na receptę


Ulotka

Lek wydawany na receptę

Calcium Dobesilate Hasco

500 mg | 30 tabl.

lek na receptę


Ulotka
Lek wydawany na receptę

Doxium 500

500 mg | 30 kaps.

lek na receptę


Ulotka
Lek wydawany na receptę

Galvenox

500 mg | 30 kaps. | (3 blist. po 10 kaps.)

lek na receptę


Ulotka
Lek wydawany na receptę

Posterisan H

387,1 mg/5mg | 10 czop.

lek na receptę


Ulotka
Lek wydawany na receptę

Posterisan H

166,7 mg/2,5mg | 25 g | tuba

lek na receptę


Ulotka

Leki stosowane w leczeniu żylaków i hemoroidów

Co to są żylaki? 

Żylaki i hemoroidy to dwie wyjątkowo nieprzyjemne choroby, które mają znaczący wpływ na jakość życia. Powstawanie żylaków związane jest z nieprawidłową praca układu krążenia. Na układ krążenia składają się: serce, naczynia krwionośne oraz naczynia limfatyczne. Żyły są jednym z rodzajów naczyń krwionośnych. Prawidłowy przepływ krwi zapewnia żyłom obecność zastawek, których rolą jest zapobieganie cofania się krwi. Niestety, czasami zastawki wykazują pewne nieprawidłowości i sprawia to, że mimo, iż krew powinna płynąć jedynie w kierunku serca, cofa się i powoduje nadmierne rozciągnięcie żyły, a w konsekwencji jej poszerzenie i wydłużenie. Defekt ten widoczny jest właśnie w postaci żylaków. 

Jakie czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia żylaków? 

Na występowanie żylaków szczególnie narażone są osoby ze skłonnościami genetycznymi do ich powstawania. Do przyspieszenia ich powstawania może przyczynić się również ciąża, długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej, czy częste przebywanie w wysokiej temperaturze. Dużym ryzykiem wystąpienia żylaków obarczone są również osoby z nadwagą oraz osoby otyłe. Ich powstawaniu sprzyja również dźwiganie ciężarów, urazy, operacje nogi, a częstość ich występowania wzrasta z wiekiem. 

Jak leczyć żylaki? 

W zapobieganiu postępowi choroby i łagodzeniu objawów bardzo istotną rolę pełni przede wszystkim systematyczne noszenie odpowiednio dobranych podkolanówek lub pończoch uciskowych (kompresjoterapia). Podkolanówki i pończochy uciskowe bowiem mają różne stopnie ucisku, dlatego przed ich zakupem należy poradzić się specjalisty. 

Wspomagająco w terapii żylaków, a także hemoroidów, mogą być stosowane preparaty w postaci doustnej, bądź też preparaty w postaci maści, kremów i żeli. W ich składzie występują takie substancje, jak rutozyd, hesperydyna, diosmina, trokserutyna, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z ruszczyka, dobezylan wapnia. Zadaniem tych preparatów jest przede wszystkim usprawnienie przepływu krwi w naczyniach żylnych oraz działanie ochronne na naczynia krwionośne. 

Jeżeli powstałych żylaków nie da się ich usunąć za pomocą tabletek ani maści. Skutecznym leczeniem jest jedynie zabieg zamykający poszerzone żyły lub chirurgiczne usunięcie całej żyły. 

O metodzie leczenia zabiegowego za każdym razem decyduje chirurg, który będzie wykonywał zabieg po uprzedniej analizie badania USG, stwierdzeniu które żyły i zastawki są niewydolne oraz po ocenie ogólnego stanu zdrowia. 

Skleroterapia polega na wstrzyknięciu związku chemicznego do światła żyły lub metoda laserowa (wewnątrznaczyniowa ablacja laserowa EVLT), stosowane są głównie do usuwania niewielkich żylaków i pajączków naczyniowych lub uzupełniająco po usunięciu dużych pni żylnych. 

Leczenie operacyjne wykonuje się przede wszystkim u osób, u których pojawiają się powikłania (stany zapalne żylaków, skóry, przebarwienia, niegojące się owrzodzenia) lub silne dolegliwości bólowe uniemożliwiające choremu codzienne funkcjonowanie lub wykonywanie pracy. 

Leczenie żylaków parą wodną jest konkurencyjną metodą dla konwencjonalnej chirurgii – jest równie efektywna (nawet 95% skuteczności, a wiąże się z mniejszym ryzykiem działań niepożądanych). Zdecydowaną zaletą leczenia żylaków parą wodną jest możliwość usuwania poszerzonych żył, które położone są zarówno głęboko, jak i powierzchownie.