Sprawdzamy
dostępność
leków
w 10 249 aptekach
Sprawdzamy
dostępność
leków
w 10 249 aptekach
Sprawdzamy
dostępność
leków
w 10 249 aptekach
Sprawdzamy
dostępność
leków
w 10 249 aptekach
1. Wskaż, gdzie jesteś
2. Znajdź potrzebny lek
3. Zarezerwuj on-line
4. Odbierz w aptece
Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!
Sprawdź teraz w najbliższej apteceNawilżające krople do oczu służą do łagodzenia dyskomfortu spowodowanego podrażnieniem, zmęczeniem i pieczeniem oczu. W ciągu dnia oczy narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (wiatr, słońce, zanieczyszczenia powietrza) oraz zmęczenie spowodowane długotrwałą pracą przy komputerze i sztucznym oświetleniem. Zespół „suchego oka”, a więc zbyt mała ilość produkowanych łez lub nieodpowiedni skład filmu łzowego, jest bowiem jedną z najczęstszych, okulistycznych dolegliwości. Jeśli często odczuwamy ból, pieczenie czy mamy wrażenie piasku pod powieką, warto zaopatrzyć się w nawilżające krople do oczu. W tej kategorii można znaleźć szeroki wachlarz produktów do codziennego lub doraźnego stosowania. Istnieje obecnie cała gama substytutów łez. Preparaty te składają się głównie z wody oraz środków zatrzymujących ją na powierzchni oka – polimerów. Najdłuższym czasem działania charakteryzują się preparaty zawierające kwas hialuronowy/hialuronian sodu (np. Hyabak, Hyal-Drop multi, Hylo-Comod).
Preparaty wspomagające funkcjonowanie narządów wzroku i słuchu
Krople do oczu to preparaty, które często mają za zadanie nawilżyć nasze oczy. W aptece można spotkać się z bardzo szeroką gamą preparatów w postaci kropli do oczu. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze kropli do oczu? Jak je stosować? Które krople do oczu będą odpowiednie dla dorosłych, a które dla dzieci?
Krople do oczu to preparaty, które są stosowane w celu leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń oczu. Mogą występować w butelkach wielodawkowych (najczęściej o objętości nie większej niż 10 ml) lub pojemnikach jednodawkowych (tzw. minimsach). Krople do oczu można podawać zarówno w pozycji siedzącej, leżącej, jak i stojącej. W trakcie zakrapiania należy odchylić głowę do tyłu, a także delikatnie odchylić dolną powiekę, dzięki temu możliwa jest aplikacja kropli do worka spojówkowego.
Krople do oczu możemy podzielić m.in. na:
Podstawowym składnikiem kropli do oczu jest woda, do której dodawane są polimery lub inne składniki, których głównym zadaniem jest zatrzymywanie wody na powierzchni oka. Od rodzaju zastosowanego składnika, a także od jego stężenia, zależy w głównej mierze jakość kropli.
Najczęstszymi składnikami kropli do oczu (szczególnie tych o działaniu nawilżającym) są:
Głównym czynnikiem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru kropli do oczu jest cel chęci ich stosowania. Zazwyczaj sięgamy po nawilżające krople do oczu. W trakcie wyboru kropli, alergicy powinni sięgać po krople do oczu niezawierające w swoim składzie konserwantów, ponieważ konserwanty mogą być dodatkową przyczyną podrażnień. Krople z konserwantami powinny być również unikane przez osoby stosujące szkła kontaktowe. Przy zakupie kropli do oczu, warto również zwrócić uwagę na długość okresu ważności po otwarciu opakowania.
Wybierając krople do oczu powinniśmy wziąć pod uwagę następujące kryteria:
Dostępność wszystkich wymienionych preparatów w aptece w Twojej okolicy możesz z łatwością sprawdzić za pomocą portalu KtoMaLek.pl.