Polecane

Pełnowartościowy posiłek w formie batona marki Oshee Futuryx Food.

Pełnowartościowe zamienniki posiłków (MRP) – dlaczego warto na nie postawić?

Zamienniki posiłków, czyli MRP, kiedyś były stosowane wyłącznie przez sportowców, którzy ze względu na znaczne obciążenie organizmu, wynikające z wymagającej formy każdej pojedynczej jednostki treningowej, muszą wspierać swoją dietę odpowiednio zbilansowanymi produktami. Z czasem ich zalety doceniły także osoby aktywne fizycznie, dla których zajęcia sportowe są formą rekreacji. W tym miejscu należy też wspomnieć, że dania gotowe MRP stają się coraz popularniejsze także wśród ludzi, którzy nie uprawiają żadnego sportu. Czy rzeczywiście warto włączyć te produkty do swojego jadłospisu? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie.

oral b

Szczoteczka elektryczna - jak wybrać najlepszą?

Pojawienie się szczoteczek elektrycznych całkowicie zrewolucjonizowało codzienną higienę jamy ustnej. Dlaczego? To proste. Urządzenia te są znacznie bardziej skuteczne od szczoteczek manualnych. Niezależnie od ich rodzaju zawsze wykonują znacznie więcej ruchów niż te, które sami moglibyśmy wygenerować korzystając ze szczoteczki tradycyjnej. Czy jednak zawsze możemy między urządzeniami elektrycznymi postawić znak równości? Jak wybrać najlepszą? Czym się od siebie różnią? Która technologia jest naprawdę najnowsza?

Mężczyzna na hamaku wśród zieleni, cieszy się życiem bez alergii.

Wczesne objawy alergii – uczulenie pod kontrolą

Gdy dni stają się coraz dłuższe, a temperatura coraz śmielej przekracza 0 na słupku rtęci to znak, że nadchodzi wiosna. Jeżeli w tym czasie zaczynamy odczuwać nieprzyjemne swędzenie w nosie lub w okolicy oczu, kichamy i mamy katar, to niechybny znak, że rośliny zaczynają pylić. Pyłki roślin są dominującą przyczyną alergii wziewnych, a pierwsze objawy tej przypadłości mogą wystąpić jeszcze na przedwiośniu. Jak rozpoznać te symptomy i czy można nie dopuścić do ich nasilenia?

Kobieta i mężczyzna biegają po leśnej drodze.

Sport a alergia. Jak i kiedy ćwiczyć na świeżym powietrzu?

Do tego, że sport to zdrowie, nikogo nie trzeba przekonywać. Regularna aktywność fizyczna poprawia naszą kondycję i wydolność, pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, a także korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Choć sport zdaje się dawać same plusy, nie wszyscy mogą w pełni korzystać z jego dobrodziejstw. Osoby zmagające się z sezonową alergią często rezygnują z aktywności na świeżym powietrzu, aby uniknąć kataru alergicznego, kichania i swędzenia oczu. Jednak, jeśli dobrze się do tego przygotujemy, trening w plenerze może być prawdziwą przyjemnością, a alergia przestanie być ograniczeniem.

Kobieta stoi w kwitnącym sadzie i wydmuchuje nos, bo ma alergię na pyłki.

Co pyli wiosną i jak zapobiegać objawom alergii na pyłki?

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. To też niezwykle trudny moment dla alergików wziewnych, gdyż w powietrzu coraz liczniej pojawiają się pyłki roślin – drzew, traw i chwastów. Wbrew obiegowej opinii ich stężenie może wzrastać już w połowie lutego (a nawet w styczniu!), na długo przed kalendarzową wiosną i zmieniać się w zależności od warunków pogodowych. Te jak wiemy, na skutek zmian klimatycznych są coraz mniej korzystne dla alergików. Sprawdźcie, na co należy się przygotować już wczesną wiosną, by nie dać się alergii.

Grafika KtoMaLek.pl dotycząca tytułu Przyjaciela Pacjenta 2021.

Zapytaj Farmaceutę – Przyjaciel Pacjenta roku 2021

Rok 2021 przeszedł już do historii. Był to wyjątkowo wymagający czas, gdyż nadal towarzyszyła nam pandemiczna rzeczywistość i wiążące się z nią utrudnienia. Choć po fali zakażeń na przełomie marca i kwietnia nastąpiło wyhamowanie liczby zachorowań, które utrzymywało się przez letnie miesiące, wkrótce liczby te zaczęły niepokojąco rosnąć. W tym czasie pacjenci dotkliwie odczuwali nadmierne obciążenie systemu opieki zdrowotnej i utrudnienie dostępu do fachowej porady medycznej. Wielu z nich pomoc uzyskało na platformie Zapytaj Farmaceutę, na której tysiące farmaceutów odpowiadało na rozmaite pytania dotyczące zdrowia. Sprawdźcie, kto w tym roku został nagrodzony tytułem „Przyjaciela Pacjenta”!

Zbliżenie na uśmiechnięte usta kobiety.

Ranking 3 najlepszych szczoteczek sonicznych

Dla wielu osób manualne szczoteczki do zębów nie są wystarczające, aby skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej. Dlatego też coraz więcej z nich decyduje się na stosowanie szczoteczek elektrycznych, które pozwalają na dokładne i bezpieczne mycie zębów. Coraz większym powodzeniem cieszy się jednak jeszcze inny rodzaj szczoteczek, a są nim szczoteczki soniczne. W tym artykule przedstawimy ranking 3 najlepszych szczoteczek sonicznych, w różnym przedziale cenowym.