Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Lipotransfer K-68 Natural Filler – poznaj przeszczep autologicznej tkanki w komfortowej postaci!

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-09-16 11:22
Kobieta opala się przy brzegu basenu.

Większość z nas nie lubi nadmiaru tkanki tłuszczowej. Czy wiesz jednak, że może ona stać się Twoim najlepszym sprzymierzeńcem na drodze do poprawy wyglądu i redukcji wielu niedoskonałości? Zabieg z użyciem autologicznej tkanki tłuszczowej działa w oparciu o naturalny materiał. Jednocześnie jest wysoce efektywny i ma wszechstronne zastosowanie. Standardowy lipotransfer, bo o nim mowa, w wielu przypadkach może być zastąpiony przez najnowszą metodę, jaką jest Lipotransfer K-68 Natural Filler. Na czym polega ten sposób przeszczepu tłuszczu? Dowiedz się więcej!

Lipotransfer K-68 Natural Filler – na czym polega ten zabieg?

Lipotransfer jest zabiegiem, w trakcie którego z partii ciała, na której znajduje się duża ilość tkanki tłuszczowej pobiera się jej odpowiednią ilość, po czym przeszczepia w obszar wymagający poprawy lub powiększenia. Wcześniej oczywiście pobrana tkanka jest odpowiednio przygotowywana za pomocą specjalnego systemu zamkniętego, w warunkach sterylnych. 

Standardowy lipotransfer połączony jest z liposukcją, której celem jest wyszczuplenie obszaru zabiegowego. Tłuszcz pobierany jest w znieczuleniu, za pomocą kaniuli. Jednak wiele niedoskonałości można poprawić przy użyciu już niewielkiej ilości naturalnego materiału. Nowatorski Lipotransfer K-68 Natural Filler w Klinice Novoderm w Łodzi umożliwia pobranie niewielkiej ilości tkanki z biodra. Materiał ten zostaje pobrany za pomocą bardzo cienkiej kaniuli. Jej średnica to zaledwie 2 mm, a to oznacza, że zabieg taki odznacza się niską inwazyjnością. Ponadto specjalistyczna kaniula wyposażona jest w 6 portów, dzięki którym cała procedura przebiega szybko i jest bardzo komfortowa dla Pacjenta.

Co wyróżnia Lipotransfer K-68 Natural Filler na tle innych metod?

Dzięki zastosowaniu niezwykle cienkiej kaniuli, w miejscu pobierania tkanki tłuszczowej nie pozostaje żaden ślad. Nie ma mowy o nierównościach, czy jakichkolwiek grudkach. Pozyskuje się wyłącznie niezbędną ilość tłuszczu. Niska inwazyjność lipotransferu K-68 Natural Filler zmniejsza również ryzyko uszkodzenia okolicznych tkanek, czy naczyń krwionośnych. 

Obszar zabiegowy jest znieczulany. Pacjent nie odczuwa więc bólu, czy dyskomfortu. Ponadto cała procedura trwa bardzo krótko, zwykle maksymalnie godzinę. Niska inwazyjność równa się ze skróceniem okresu rekonwalescencji do minimum. Już tego samego dnia można wrócić do domu, a do codziennych obowiązków dzień później. Zaleca się tylko troskę o obszar zabiegowy. Miejsce poddawane regeneracji nie powinno być pocierane, uciskane, czy narażone na wahania temperatury. 

Zalety użycia autologicznej tkanki tłuszczowej

Własna tkanka tłuszczowa po odpowiedniej obróbce jest materiałem biokompatybilnym, całkowicie bezpiecznym. Ryzyko reakcji uczuleniowej czy odrzucenia przeszczepu przez organizm praktycznie nie istnieje. Tkanka tłuszczowa uznawana jest za jeden z najbezpieczniejszych wypełniaczy i preparatów rewitalizujących. 

W zależności od wskazań i oczekiwanego efektu, w trakcie lipotransferu K-68 Natural Filler możliwe jest uzyskanie dwóch rodzajów materiału – NANO FAT i MICRO FAT. Różnią się one przeznaczeniem, a dokładniej głębokością iniekcji. NANO FAT wstrzykuje się tuż pod powierzchnię skóry, co ma na celu wielowymiarową poprawę jej kondycji. Drugi natomiast umożliwia modelowanie, wypełnianie, powiększanie, czy poprawę konturów twarzy. Zabieg cechuje się więc ogromną wszechstronnością. Za jego pomocą można poprawić wiele różnych defektów. 

Co więcej, materiał pozyskiwany w trakcie K-68 może być podawany nawet w bardzo delikatne partie twarzy. Służy do redukcji niedoskonałości wokół oczu czy ust. Stosuje się go również do modelowania i wypełniania warg.

Jakie są wskazania do lipotransferu K-68?

Materiał otrzymywany w trakcie zabiegu K-68 jest doskonałym preparatem stosowanym w walce z oznakami starzenia skóry. Po podaniu go na niewielką głębokość (NANO FAT), skóra zyskuje naturalną podporę, ale jest też stymulowana do odnowy. Dzięki temu można liczyć na efekty, takie jak:

  • intensywne odżywienie tkanek;
  • rewitalizacja cery;
  • poprawa kolorytu – skóra promienna, młodzieńcza;
  • wygładzenie powierzchni skóry;
  • skóra jędrna i napięta. 

Z kolei MICRO FAT stosowany jest jako wypełniacz tkankowy. Pozwala on na uzyskanie następujących rezultatów:

  • konturowanie twarzy, np. poprawa zarysu brody czy kształtu nosa;
  • redukcja asymetrii;
  • poprawa owalu twarzy, złagodzenie rysów;
  • spłycenie zmarszczek;
  • poprawa kondycji skóry na innych obszarach ciała, np. na dekolcie i dłoniach – efekt odmładzający. 

Interesuje Cię ten nowatorski lipotransfer? Chcesz szybko, naturalnie i skutecznie poprawić niedoskonałości? Zachęcamy więc do ustalenia wizyty w Klinice Novoderm w Łodzi i odwiedzenia strony internetowej, gdzie poznasz więcej szczegółów dotyczących tej metody!


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów