3 sposoby na ujędrnienie skóry na wiosnę

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2023-03-29 12:05
Młoda kobieta nakleiła pod oczami plastry kolagenowe.

Wraz z nastaniem wiosny chętniej wracamy do zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza tych, które mają poprawić kondycję naszej skóry. Jednym z wyznaczników zdrowia i dobrego wyglądu jest jej jędrność - a o to możemy zadbać, stosując odpowiednie zabiegi i kosmetyki. Poniżej przedstawiamy 3 niezawodne sposoby na poprawę jędrności skóry na twarzy i ciele.

Za jędrność naszej skóry odpowiada kolagen, który jest naturalnym składnikiem skóry i białkiem budulcowym niezbędnym dla utrzymania jej elastyczności i jędrności. Niestety, z każdym rokiem ilość kolagenu w naszej skórze maleje, a proces ten rozpoczyna się już około 25. roku życia. Na szczęście współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna mają już bardzo dobre sposoby na walkę z tym problemem.

Stosuj kosmetyki zawierające kolagen i postaw na mezoterapię mikroigłową

Mezoterapia mikroigłowa może być jednym ze sposobów na zwiększenie ilości kolagenu w skórze. Poprzez mechaniczne nakłuwanie stymuluje się skórę do przebudowy, regeneracji i odbudowy włókien kolagenowych. Polega to na tym, że w wyniku nakłuć dochodzi do mikrokrwawień i płytki krwi się aktywują. Dochodzi do podziału fibroblastów i komórek macierzystych. W ten sposób powstaje nowy kolagen typu I, elastyna i kwas hialuronowy, a także inne składniki macierzy międzykomórkowej. W wyniku zabiegu dochodzi do wzmocnienia i zagęszczenia skóry, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Oczywiście nie tylko medycyna estetyczna może pomóc pobudzić wzrost kolagenu. Można sięgnąć po kosmetyki zawierające kolagen natywny, hydrolizowany, liofilizowany, fitokolagen czy uzyskiwany w laboratoriach mikrokolagen. Kosmetyki wnikające w głąb skóry mają zdolność do pobudzenia fibroblastów do odnowy komórkowej i produkcji kolagenu. Kosmetyki zawierające fitokolagen są polecane dla wegan. W tym przypadku kolagen jest pochodzenia roślinnego. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie gwarantuje on długofalowych efektów. Najlepszym wyborem będą kosmetyki zawierające kolagen liofilizowany wykazujący dużą skuteczność, a także mikrokolagen.

Wybierz zabieg kriolipolizy na twarz i ciało

Aby ujędrniać ciało, można również wybrać zabieg medycyny estetycznej zwany kriolipolizą. Jest to zabieg wykonywany z zastosowaniem specjalnej głowicy, która wytwarza naprzemiennie ciepło i zimno, powodując "zaszokowanie" komórek. Temperatura jest kontrolowana i jest to zabieg całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. W tym przypadku nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a po zabiegu mogą wystąpić delikatne zasinienia czy lekki obrzęk, jednak objawy te szybko ustępują. W wyniku działania temperatury pobudzane są fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dochodzi też do ich syntezy i wzmocnienia i uelastycznienia skóry. Jednocześnie zabieg działa na komórki tłuszczowe i wpływa na metabolizowanie nawet opornego tłuszczu. W związku z tym można jednocześnie modelować sylwetkę.

Trening EMS

Jeżeli chcesz modelować swoje ciało, to dobrym wyborem może być też trening EMS. Jest to tzw. elektrostymulacja mięśni. Do treningu zakłada się specjalny kombinezon, który podłączony jest do centrali, która emituje mikrowstrząsy. Jest to całkowicie bezpieczne. Wykonujesz proste ćwiczenia pod okiem trenera personalnego, a jednocześnie twoje mięśnie są stymulowane. Taki trening pozwala wymodelować ciało i już 30 minut tygodniowo może dać dobre efekty. Warto wiedzieć, że 30-minutowy trening elektrostymulacji mięśni odpowiada 3-godzinnemu treningowi na siłowni. Zatem jeśli nie masz czasu na wylewanie siódmych potów na atlasie, możesz skorzystać z efektywnego treningu.

Wybierając jedną z tych trzech metod albo łącząc je, możesz osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Twoja skóra stanie się ujędrniona, a Ty poczujesz się pewniej.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów