Zapytaj Farmaceutę – tytuł Przyjaciel Pacjenta roku 2023

Redakcja KtoMaLek.pl 2024-03-18 15:57
Grafika z okazji przyznania tytułu Przyjaciela Pacjenta roku 2023.

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu wydaje się czymś zupełnie oczywistym, a wykorzystywanie informacji w sieci do tego, aby jeszcze lepiej dbać o swoje zdrowie, nikogo nie dziwi. Ta tendencja to z jednej strony pokłosie coraz trudniejszego dostępu do specjalistów i odległych terminów wizyt lekarskich. Z drugiej odzwierciedla ona rosnącą świadomość pacjentów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę w zakresie szeroko pojętego zdrowia. Szukając rzetelnych informacji w sieci, pacjenci chętnie korzystają z serwisu Zapytaj Farmaceutę, który już piąty rok cieszy się niesłabnącą popularnością! Kto w tym roku otrzymał tytuł „Przyjaciela Pacjenta”?

Co się działo w 2023 roku na platformie Zapytaj Farmaceutę?

Rok 2023 był piątym rokiem działalności serwisu Zapytaj Farmaceutę – platformy stworzonej dla pacjentów, potrzebujących profesjonalnego doradztwa w zakresie stosowania leków i dbania o zdrowie. Od momentu powstania platforma cieszy się niesłabnącą popularnością i stale się rozwija dzięki zaangażowaniu współpracujących z nami farmaceutów. I mamy na to dowody – tylko w ubiegłym roku użytkownicy odwiedzili serwis Zapytaj Farmaceutę ponad 6 milionów razy.

Każdego dnia pacjenci zwracają się do farmaceutów po pomoc nawet kilkadziesiąt razy dziennie. W sumie w 2023 r. na platformie zadano 19 646 pytań! Wiele z nich dotyczyło dostępności leków deficytowych, lecz nie brakowało zapytań o poprawne dawkowanie leków, interakcje między lekami i żywnością czy działanie leków i suplementów diety. 

Powyższe pytania trafiały do ponad 13 tysięcy farmaceutów zarejestrowanych w serwisie, którzy starali się znaleźć choć chwilę na to, aby pomóc nie tylko pacjentom w aptece, lecz również tym potrzebującym pomocy online. Pracy było co nie miara, lecz w sumie udzielono 32 451 odpowiedzi! Spotkało się to z dużą wdzięcznością pacjentów, którzy podziękowali za udzieloną pomoc 38 742 razy.

Przyjaciele Pacjenta nagrodzeni w 2023 roku!

Podsumowując co roku działalność platformy Zapytaj Farmaceutę, nie sposób nie wspomnieć o osobach, które współtworzą z nami ten serwis – farmaceutach. To dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy wielu pacjentów uzyskało pomoc i dostęp do fachowej wiedzy. W imieniu swoim i pacjentów, którzy na co dzień korzystają z serwisu – serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że również w tym roku będziemy wspólnie budować tę wspaniała społeczność.

Każdego roku nagradzamy najbardziej aktywnych farmaceutów i farmaceutki. Uroczyście ogłaszamy, że tytuł „Przyjaciela Pacjenta roku 2023” otrzymują:

magister farmacji Gabriela Matera z apteki w Knurowie – 6 448 odpowiedzi, 3 339 polubień;
magister farmacji Bartłomiej Łuczyński z apteki w Bełchatowie – 6 074 odpowiedzi, 7 805 polubień;
magister farmacji Jan Pawełkiewicz z apteki w Koninie – 1 030 odpowiedzi, 410 polubień;
magister farmacji Andrzej Jakimiuk z apteki w Opolu Lubelskim – 933 odpowiedzi, 243 polubienia;
magister farmacji Andrzej Sławiński z apteki w Śremie – 660 odpowiedzi, 119 polubień;
magister farmacji Piotr Surowiak z apteki w Sochaczewie – 603 odpowiedzi, 155 polubień;
magister farmacji Agnieszka Dyl z apteki w Krakowie – 422 odpowiedzi, 104 polubienia;
magister farmacji Martyna Brzezińska z apteki w Krakowie – 401 odpowiedzi, 140 polubień;
magister farmacji Elżbieta Kozioł z apteki w Piszu – 359 odpowiedzi, 136 polubień.
magister farmacji Piotr Szabla z apteki w Gdowie – 335 odpowiedzi, 113 polubień.

Wśród tegorocznych laureatów mamy zarówno debiutantów, jak i osoby, które od lat budują z nami platformę Zapytaj Farmaceutę. Jedna osoba nagrodzona została już po raz piąty, a dwie kolejne zdobyły tytuł 4 rok z rzędu. W zestawieniu mamy też dwu- i trzykrotnie nagradzane osoby, a także troje debiutantów, którzy po raz pierwszy otrzymali tytuł Przyjaciela Pacjenta.

Poznaj platformę Zapytaj Farmaceutę i zacznij z niej korzystać

Z platformy Zapytaj Farmaceutę może skorzystać każda osoba, która potrzebuje porady dotyczącej zdrowia, stosowania i dawkowania leków oraz suplementów diety. Pytania pojawiała się na stronie główne serwisu, lecz trafiają do farmaceutów w pobliżu wskazanej w pytaniu lokalizacji. Co ważne – pytania można zadawać anonimowo.

UWAGA!

Pamiętaj, aby w pytaniach nie umieszczać dawnych wrażliwych, takich jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu czy nawet numer PESEL! Jest to jedna z podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci.

Pierwszy raz korzystasz z Zapytaj Farmaceutę i nie wiesz, jak to zrobić?

Korzystanie z serwisu jest bardzo proste. Wystarczy:

  1. Wejść na stronę Zapytaj Farmaceutę.
  2. Wpisać treść pytania i poprawnie wypełnić formularz. Dobrze jest jak najbardziej szczegółowo opisać nasz problem, aby ułatwić pracę farmaceucie.
  3. Zaakceptować regulamin.
  4. Wysłać pytanie.
Formularz do zadawania pytań w serwisie Zapytaj Farmaceutę.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów