Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2023-03-31 11:30
Pudełka z gotowymi posiłkami.

Coraz więcej osób zauważa, jak ogromne znaczenie dla jakości życia ma prawidłowa dieta. I nie chodzi tu jedynie o odchudzanie, a również o jakość tego, co jemy. W zapewnieniu zbilansowanych posiłków pomóc może nam catering dietetyczny.

Nie tracisz czasu

Większość z nas ma niewiele czasu na relaks. Dom i praca zabierają bardzo dużo energii, na przygotowywanie posiłków zostaje jej niewiele. A przecież codziennie trzeba coś zjeść, przynajmniej trzy - cztery posiłki, no i najlepiej różnorodne, a nie przez kilka dni tę samą zupę. Korzystanie z diety pudełkowej oznacza, że oszczędzamy czas nie tylko na przygotowaniu posiłków, ale i na robieniu zakupów czy zmywaniu naczyń. Posiłki dostarczane są pod nasze drzwi codziennie, rano otrzymujemy więc potrawy na cały dzień, które wystarczy tylko ewentualnie podgrzać.

Jesz zdrowo

Jeśli wybierzemy catering dietetyczny, który zapewnia zbilansowane posiłki i opracowywany jest przez specjalistów z zakresu żywienia, możemy być pewni, że nasza dieta dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych produktów. Możemy dostosować do naszych potrzeb kaloryczność, dopasować dietę do preferencji żywieniowych, wykluczyć np. gluten czy zastosować jedną z gotowych diet, np. wegetariańską, wegańską, odchudzającą czy dla sportowców. Dzięki temu mamy więcej energii, a ubrania stają się luźniejsze bez większego wysiłku. Minimalizujemy też ryzyko chorób, związanych z nieprawidłowym odżywianiem się.

Jedzenie nie jest nudne

Dobrej jakości catering dietetyczny jest zróżnicowany, dzięki czemu codziennie jemy coś innego. Posiłki opierają się na sezonowych warzywach i owocach, co zapewnia ich świeżość. Porcje są dopasowane do wybranej kaloryczności, co sprawia, że nie przejadamy się, a mimo tego nie jesteśmy głodni.

Wygoda jedzenia

W diecie pudełkowej, jak nazwa wskazuje, każdy posiłek zapakowany jest w poręczne pudełko. Dzięki temu możemy jeść w domu, w pracy czy nawet na świeżym powietrzu. Oczywiście, niektóre potrawy trzeba podgrzać, ale jeśli nie mamy takiej możliwości w swoim miejscu pracy, zawsze możemy zamienić obiad np. z kolacją. Kaloryczność liczona jest dobowo, więc od nas zależy, które posiłki zjemy rano, a które w południe czy wieczorem. Warto jedynie pamiętać, by utrzymywać w miarę równe odstępy między posiłkami.

Wiesz, co jesz

Każdy posiłek w cateringu dietetycznym jest opisany. Dzięki temu nie tylko wiadomo, co znajduje się w pudełku, ale i jaki ma skład, jaką kaloryczność oraz jaką ilość makroskładników: białek, węglowodanów i tłuszczy. Oczywiście, niezbędny jest też opis sposobu podania posiłku.

Nie podjadasz

Przy odpowiednio dobranej kaloryczności cateringu dietetycznego, nie masz ochoty podjadania. Potrawy są tak skomponowane, by zaopatrzyć organizm we wszystkie niezbędne składniki. Wśród nich nie brakuje też słodkich smaków, opartych na zdrowych produktach, co minimalizuje chęć rzucenia się na czekoladę czy ciasto.

Oszczędzasz

Wbrew pozorom, catering dietetyczny może również przynieść oszczędności finansowe. Jak udowadniają badania, podczas zakupów w sklepie często nabywamy produkty, których nie zjadamy i w efekcie lądują w śmietniku. Marnowanie żywności to już ogromny problem, a dieta pudełkowa pozwala temu zapobiegać. Do tego na przygotowanie posiłku nie zużywamy prądu i gazu, a to również oszczędność.

Catering dietetyczny dostarcza nam wiele udogodnień, ale przede wszystkim ułatwia realizację założonych celów. Pozwala na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, obniżenie ciśnienia, dostosowanie jadłospisu do alergii pokarmowych czy zapewnienie organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Warunkiem jest jednak wybranie dobrej jakości cateringu, dlatego warto zasięgnąć opinii znajomych lub zapoznać się wcześniej z opiniami w internecie.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów