Peeling do… skóry głowy? TAK! Dowiedz się, ile zyskają na nim Twoje włosy!
Artykuł sponsorowany
Robienie peelingu kojarzy się z oczyszczaniem twarzy lub ciała. Okazuje się jednak, że ten zabieg jest również zalecany… skórze głowy. Warto wiedzieć, że piękne włosy to zasługa kompleksowej pielęgnacji, a stan skóry głowy jest kluczowy dla ich kondycji. Z tego względu peeling skóry głowy jest istotnym, choć niestety nagminnie pomijanym zabiegiem. Sprawdź, dlaczego warto robić go systematycznie!
Peeling skóry głowy - pierwszy krok w świadomej pielęgnacji włosów
Trychologiczny peeling skóry głowy pełni rolę złuszczającą i oczyszczającą. Wykonywany regularnie odblokowuje pory i mieszki włosowe, dzięki czemu hamuje nadmierne wypadanie włosów i chroni je przed utratą gęstości. To idealne preludium dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ peeling skóry głowy świetnie przygotowuje włosy i skórę na następne kroki pielęgnacyjne. Czy wiesz, że regularne wykonywanie peelingu skóry głowy przedłuża też świeżość włosów nawet do trzech dni? To idealna opcja dla osób, które mają problem z przetłuszczającymi się pasmami.
Peeling skóry głowy – dlaczego warto go robić ?
Peeling skóry głowy powinno się stosować niezależnie od rodzaju i kondycji włosów. Szampon nie usunie większości zalegających na włosach zanieczyszczeń, dlatego warto włączyć peeling trychologiczny jako stały element codziennej pielęgnacji. Dlaczego? Poznaj listę jego zalet:
- Peeling skóry głowy świetnie oczyszcza i złuszcza martwy naskórek.
- Przywraca włosom i skórze ich naturalną równowagę.
- Pomaga pozbyć się łupieżu i zapobiega jego nawrotom.
- Poprawia mikrokrążenie, pobudza cebulki do pracy, a włosy do wzrostu.
- Sprawia, że włosy stają się zdrowsze i bardziej błyszczące.
- Przyspiesza procesy regeneracyjne w skórze.
- Normalizuje wydzielanie sebum: włosy dłużej pozostają świeże.
- Zapobiega pojawianiu się krostek i niedoskonałości.
- Przedłuża świeżość włosów nawet o 3 dni.
- Odbija włosy u nasady, więc mają więcej objętości.
Pamiętaj!
Systematycznie wykonywany, krótki masażu głowy z użyciem peelingu trychologicznego doskonale oczyszcza skórę oraz włosy z wszelkich zanieczyszczeń (kurzu, brudu czy sebum), a także efektywnie usuwa pozostałości kosmetyków (masek, odżywek, pianek, lakierów, itd). Masaż skóry głowy poprawia mikrokrążenie i dotleniania cebulki włosowe, co skutkuje wzmożonym wzrostem włosów i poprawą ich kondycji. Właśnie dlatego odpowiednie oczyszczanie skóry głowy jest jednym z najważniejszych elementów solidnej pielęgnacji włosów.
Rodzaje peelingów do skóry głowy. Jaki wybrać?
Peelingi przeznaczone do pielęgnacji skóry głowy dzielimy na peelingi mechaniczne i enzymatyczne. Te pierwsze zawierają maleńkie drobinki, które dzięki masażowi skóry głowy pomagają złuszczyć zrogowaciały naskórek. Najczęściej mają one w składzie zmielone pestki owocowe, skorupki orzechów lub rozdrobnione ziarna kawy.
Drugi rodzaj peelingów skóry głowy, to te, które mają skład oparty na kwasach lub enzymach roślinnych, które rozpuszczają martwy naskórek. Ich niewątpliwą zaletą jest komfort stosowania: po wykonanym peelingu nie musimy wypłukiwać drobinek ze skóry głowy.
Jak stosować peeling skóry głowy: przed czy po myciu?
Stosowanie peelingu do skóry głowy jest łatwe; wykonujemy go jak każdy inny peeling, czyli nakładamy na skórę głowy przed myciem szamponem i wykonujemy delikatny masaż głowy. Można go stosować na suche lub mokre włosy: wszystko zależy od zaleceń producenta. Następnie peeling dokładnie spłukujemy tak, by na skórze głowy i włosach nie zostały resztki peelingu, po czym myjemy włosy szamponem, jak zazwyczaj.
Gdzie kupić dobry peeling skóry głowy?
Trychologiczny peeling skóry głowy - zarówno ten mechaniczny jak i enzymatyczny - ma w ofercie wile firm, dlatego jeśli lubisz mieć wybór, chcesz porównać ceny oraz właściwości i działanie danego produktu, sprawdź ofertę sklepu, który proponuje największy wybór peelingów do skóry głowy. Idealnym miejscem będzie drogeria internetowa: zakupy zrobisz szybki i w wygodny sposób, bez wychodzenia z domu, w spokoju porównując ceny i atrakcyjne oferty.
Autor
Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.