Monitoruj swoje zdrowie dzień po dniu w aplikacji VisiMed

Redakcja KtoMaLek.pl 2023-01-11 13:39
Kobieta korzysta z aplikacji VisiMed na swoim smartfonie.

“Życzę Ci dużo zdrowia…” Na pewno nie raz usłyszeliśmy lub sami wypowiedzieliśmy te słowa podczas składania życzeń. Tak, zdrowie jest ważne, bo wpływa praktycznie na wszystkie sfery naszego życia. Bez dobrego zdrowia trudniej jest wykonywać pracę, zajmować się rodziną czy realizować swoje plany. Nasuwa się pytanie – jak zacząć dbać o zdrowie?

Tutaj z pomocą przychodzi VisiMed. Ta bezpłatna aplikacja mobilna będzie Cię wspierać w codziennym dbaniu o zdrowie. Za pośrednictwem VisiMed możesz m.in. umówić się do lekarza, wyszukać i zarezerwować leki w aptece, a także prowadzić swój Dzienniczek Zdrowia.

Dzienniczek Zdrowia w VisiMed pomoże Ci monitorować dzień po dniu parametry zdrowotne (m.in. pomiar glukozy, ciśnienia lub saturacji), a dodatkowo, w przypadku kobiet, cykl menstruacyjny. Możesz też notować w nim występujące w danym dniu objawy, samopoczucie czy zmiany zaobserwowane w trakcie samobadania piersi lub jąder.  

Przykładowe prowadzenie dzienniczka zdrowia w VisiMed

Schemat, jak korzystać z Dzienniczka Zdrowia w aplikacji VisiMed.

Zobacz, jak to działa

Dzienniczek Zdrowia to taki codzienny notatnik, w którym możesz dodawać, jak i przeglądać historyczne dane dotyczące Twojego Zdrowia.

Kobiety mogą w nim szczegółowo notować informacje dotyczące cyklu menstruacyjnego, takie jak: daty występowania krwawienia, jego intensywność, długość, zabarwienie śluzu a także fakt odbycia stosunku płciowego. Aplikacja w oparciu o wprowadzone dane informuje o zbliżającym się krwawieniu, dniach płodnych czy też owulacji. W przypadku zaobserwowanych odstępstw np. dotyczących długości krwawienia poinformuje użytkowniczkę i zasugeruje konsultację lekarską, a jeśli wykryje różnicę w długości cykli  zaproponuje zmianę ustawień. Z poziomu Dzienniczka Zdrowia można również umówić się do specjalisty: ginekologa lub endokrynologa. Więcej na temat monitorowania cyklu miesiączkowego z VisiMed dowiesz się TUTAJ.

Dzienniczek Zdrowia umożliwia codzienne notowanie występujących objawów oraz nastroju. Z tego miejsca można także odznaczać zażyte w danym dniu dawki leków. Pamiętaj jednak, że wcześniej należy dodać dawkowanie leku do VisiMed, kliknij TUTAJ i dowiedz się jak to zrobić.

Dzienniczek Zdrowia posiada funkcjonalność do codziennego zapisywania wartości uzyskanych z pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, poziomu glukozy we krwi, saturacji, wagi oraz temperatury ciała. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomiarów zdrowotnych w VisiMed kliknij TUTAJ.

W module “Dzienniczek Zdrowia” VisiMed masz możliwość adnotacji wykonania samobadania piersi lub jąder, a przy użyciu dedykowanego słownika zanotujesz zaobserwowane zmiany (jeśli się pojawiły). Dodatkowo przez cały proces przeprowadzi Cię wygodnie szczegółowy tutorial obrazkowy. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Dlaczego warto prowadzić Dzienniczek Zdrowia w VisiMed?

  • Monitorujesz swoje zdrowie dzień po dniu, w każdej chwili masz dostęp do danych historycznych 
  • W jednym miejscu gromadzone są informacje z przeprowadzanych przez Ciebie pomiarów zdrowotnych, cyklu miesiączkowego, zaobserwowanych ewentualnych zmian z samobadania piersi lub jąder, objawów, nastrojów oraz zażytych leków.

Korzystaj z VisiMed i zacznij aktywnie dbać o swoje zdrowie. 

Bezpłatną aplikację pobierzesz ze sklepów: Google Play lub App Store

VisiMed to bezpłatna aplikacja dla pacjentów, dzięki której kompleksowo zadbasz o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Za jej pomocą szybko i sprawnie zarezerwujesz leki w aptece, umówisz wizytę do lekarza, czy zamówisz receptę na kontynuację leczenia. Aplikacja zapewnia dostęp do wyszukiwarek lekarzy, placówek medycznych oraz aptek.

Dowiedz się więcej na visimed.pl 

 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów