VisiMed przypomni Ci o zażyciu leku
Dodaj dawkowanie leków do VisiMed, a aplikacja będzie Ci automatycznie przypominać o porze ich przyjmowania!
Jak to działa?
Z VisiMed to proste. Wystarczy, że dodasz dawkowanie leku i będziesz odznaczać jego zażycie. Możesz śledzić też historię zażywanych leków, wpisywać zmiany nastrojów czy objawy niepożądane związane z przyjęciem danego produktu.
Zobacz jak w kilku krokach dodać dawkowanie, odznaczać zażycie leków i poprawić skuteczność swojej farmakoterapii razem z VisiMed.
→ Wskaż lek, dla którego chcesz dodać dawkowanie
Produkt możesz wybrać skanując kod QR bądź kod kreskowy z jego opakowania lub wyszukując go, podając jego nazwę. Jeśli prowadzisz apteczkę w VisiMed, wybierz produkt, dla którego chcesz utworzyć dawkowanie.
→ Wskaż powód przyjmowania leku
Możesz przy danym leku zamieścić informację odnośnie do powodu jego przyjmowania np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy inne – informacje te możesz wybrać korzystając z rozwijalnej listy lub dodać własne.
→ Uzupełnij informacje dotyczące szczegółów dawkowania
Po wskazaniu produktu, określ szczegóły dotyczące jego przyjmowania tj.:
- częstotliwość przyjmowania produktu (ile razy dziennie, w jakim odstępie czasowym, jednorazowo czy doraźnie);
- dawkę i porę dnia;
- datę rozpoczęcia kuracji oraz czas przyjmowania produktu (np. przez miesiąc, do końca opakowania);
- sposób przyjmowania np. doustnie oraz powiązanie przyjmowania leku z posiłkiem np. na czczo.
→ Odznaczaj zażycie leku
Skrupulatne prowadzenie “Terminarza dawkowania” pozwoli na podgląd tego, jakie leki w danym czasie zażywasz. Jeśli prowadzisz w VisiMed apteczkę, automatycznie odliczać się będą zażyte dawki leku.
→ Wprowadzaj na bieżąco objawy niepożądane po zażyciu leku
W aplikacji VisiMed możesz zapisywać adnotacje na temat reakcji niepożądanych czy nastrojów, które pojawiły się po zażyciu danego leku. Takie informacje przydadzą się podczas wizyty u lekarza.
Przykładowe prowadzenie terminarza dawkowania w VisiMed
Czy wiesz, że VisiMed korzysta z profesjonalnej bazy leków, na której pracują lekarze i farmaceuci?
Aplikacja VisiMed posiada dostęp do profesjonalnej bazy leków KS-BLOZ, w której znajdują się wszystkie dopuszczone do obrotu na polski rynek produkty lecznicze wraz z informacją o dawce, postaci, wielkości opakowania oraz producencie itp. Dzięki temu aplikacja podpowie Ci konkretny produkt leczniczy, a także automatycznie uzupełni niektóre dane związane z produktem w trakcie ustalania jego dawkowania w “Terminarzu dawkowania”.
Dawkowanie leku wprost z systemu medycznego do aplikacji VisiMed
Systemy medyczne produkcji KAMSOFT S.A, (KS-SOMED, KS-PPS) umożliwiają automatyczne przekazanie wprost do aplikacji szczegółów dotyczących dawkowania przepisanego przez lekarza leku podczas wystawiania e-Recepty.
Dlaczego warto prowadzić terminarz dawkowania w VisiMed:
- dbasz o skuteczność i bezpieczeństwo terapii;
- eliminujesz najczęściej popełniane błędy w przyjmowaniu leków (np. związane z uwzględnieniem posiłków);
- możesz uzupełniać informacje dotyczące stosowania, takie jak zaobserwowane reakcje niepożądane.
Już dziś pobierz aplikację mobilną VisiMed z Google Play lub App Store i korzystaj ze wsparcia w systematycznym zażywaniu leków.
VisiMed to bezpłatna aplikacja dla pacjentów, dzięki której kompleksowo zadbasz o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Za jej pomocą szybko i sprawnie zarezerwujesz leki w aptece, umówisz wizytę do lekarza, czy zamówisz receptę na kontynuację leczenia. Aplikacja zapewnia dostęp do wyszukiwarek lekarzy, placówek medycznych oraz aptek. Dowiedz się więcej na visimed.osoz.pl
Autor
Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.