Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Jak przedłużyć stosunek?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-06-15 14:43
Załamany mężczyzna pod prysznicem.

Chociaż satysfakcjonujący seks z pewnością nie jest podstawą udanego związku, w przypadku wielu par jest jego ważną częścią. W sytuacji, gdy penis odmawia współpracy, wzwód jest zbyt słaby lub wytrysk przychodzi zbyt szybko, miejsce miłosnych uniesień zajmuje frustracja i irytacja. Są jednak pewne sposoby na wydłużenie stosunku. Jakie? Właśnie o tym opowiadamy w poniższym artykule.

Wydłużenie stosunku – kiedy jest potrzebne?

Przede wszystkim, należy odpowiedzieć na pytanie, kiedy w ogóle wydłużenie stosunku jest potrzebne. Nie ulega wątpliwości, że wiele osób ma nieco skrzywiony obraz seksu w sytuacji, gdy „standardy” wyznaczają sceny erotyczne w hollywoodzkich filmach i filmy dla dorosłych. Jednak przeciętny stosunek rzadko kiedy trwa kilkadziesiąt minut, nie mówiąc o całonocnych harcach.

Uznaje się, że stosunek seksualny, który może być satysfakcjonujący dla obojga partnerów, średnio trwa od kilku do kilkunastu minut. O wczesnym wytrysku możemy mówić wtedy, gdy do ejakulacji dochodzi przed upływem 1-2 minut od momentu włożenia prącia do pochwy, po kilku ruchach frykcyjnych. Poza tym wyróżnia się jeszcze wytrysk przedwczesny (do ejakulacji dochodzi w momencie wprowadzenie członka do pochwy) lub zbyt przedwczesny (wytrysk ma miejsce na początku gry wstępnej).

Środki na wydłużenie stosunku mogą być potrzebne również wtedy, gdy mężczyzna zmaga się z zaburzeniem erekcji, polegającym na niemożności utrzymania wzwodu podczas stosunku.

Sposoby na przedłużony stosunek

Trzeba mieć świadomość tego, że przedwczesny wytrysk czy niemożność utrzymania wzwodu mogą mieć różne podłoże. Gdy przyczyną dysfunkcji erekcyjnych jest choroba sercowo-naczyniowa, cukrzyca lub inne schorzenia, niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który postawi diagnozę oraz wprowadzi leczenie farmakologiczne. W sytuacji, gdy przyczyna problemu leży w psychice, konieczne jest natomiast podjęcie terapii u seksuologa lub psychologa.

W niektórych sytuacjach wydłużenie stosunku jest możliwe przy stosowaniu produktów leczniczych bez recepty. Tabletki takie jak Actigra lub Actigra Forte mają w składzie dopuszczalną bez recepty dawkę syldenafilu, który wspomaga rozkurczanie naczyń krwionośnych w prąciu i wzmacnia erekcję. Takie tabletki można stosować na przykład przy niemożności utrzymania wystarczająco silnego wzwodu.

Naturalne sposoby na wydłużenie stosunku

Mężczyźni borykający się z przedwczesnym wytryskiem powinni przyjrzeć się swojemu stylowi życia. Warto zadbać o regularne ćwiczenia, ponieważ aktywność fizyczna nie tylko wzmacnia organizm, ale też poprawia krążenie i zwiększa ilość testosteronu. Innym sposobem na wczesny wytrysk jest zmiana diety na bogatą w witaminy E, cynk i argininę.

Szybki wytrysk często zdarza się przy braku doświadczenia seksualnego lub abstynencji seksualnej. W takich okolicznościach warto wykonywać wolniejsze i spokojniejsze pchnięcia i przyspieszać stosunek systematycznie. Kolejnym sposobem jest przerywanie na kilkanaście sekund stosunku, gdy mężczyzna czuje, że jest blisko ejakulacji.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Actigra, 25 mg, tabletki powlekane: każda tabletka powlekana zawiera 25 mg syldenafilu (sildenafilum) w postaci syldenafilu cytrynianu. Wskazania do stosowania: produkt leczniczy jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktu leczniczego Actigra niezbędna jest stymulacja seksualna. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Actigra Forte, 50 mg, tabletki powlekane: każda tabletka powlekana zawiera 50 mg syldenafilu (sildenafilum) w postaci syldenafilu cytrynianu. Wskazania do stosowania:  Produkt leczniczy jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji, czyli niezdolnością uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. W celu skutecznego działania produktu leczniczego Actigra Forte niezbędna jest stymulacja seksualna. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne, w których biorą udział tlenek azotu  i cykliczny guanozynomonofosforan (cGMP) nasila on hipotensyjne działanie azotanów. Przeciwwskazane jest zatem równoczesne stosowanie syldenafilu z lekami uwalniającymi tlenek azotu (takimi jak azotyn amylu) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci.

Jednoczesne stosowanie inhibitorów PDE5, w tym syldenafilu i leków pobudzających cyklazę guanylową, takich jak riocyguat, jest przeciwwskazane, ponieważ może prowadzić do objawowego niedociśnienia tętniczego. Produktów leczniczych przeznaczonych do leczenia zaburzeń erekcji, w tym syldenafilu nie należy stosować u mężczyzn, u których aktywność seksualna nie jest wskazana (np. pacjenci z ciężkimi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca). Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (ang. Nonarteritic anterior ischaemic optic neuropathy, NAION) niezależnie od tego, czy miało to związek, czy nie miało związku z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5. Nie badano bezpieczeństwa stosowania syldenafilu u pacjentów: z ciężką niewydolnością wątroby, z hipotonią (ciśnienie krwi < 90/50 mm Hg), po niedawno przebytym udarze lub zawale serca, ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak retinitis pigmentosa (niewielka część tych pacjentów ma genetycznie uwarunkowane nieprawidłowości fosfodiesterazy siatkówki). Stosowanie syldenafilu u tych pacjentów jest przeciwwskazane.

Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów