Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Depilacja laserowa twarzy to gwarancja piękna

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-07-02 10:18
Kobieta w trakcie zabiegu depilacji twarzy.

Laserowe usuwanie owłosienia jest stosowane w kosmetologii estetycznej od około 30 lat i nadal jest jednym z najwygodniejszych i najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia. Technika nadaje się do oddziaływania na wrażliwą skórę twarzy i doskonale radzi sobie z nieestetycznym “wąsikiem” i “brodą” u kobiet i nadmiarem owłosienia na twarzy u mężczyzn.

Na czym polega ta metoda?

Zasada, według której działa sprzętowa metoda usuwania włosów opiera się na oddziaływaniu wiązki lasera na mieszki włosowe. Promieniowanie, wydzielane przez laser jest pochłaniane przez melaninę włosa i hemoglobinę we krwi, dzięki czemu niszczy się ten barwnik, co powoduje zanik mieszków włosowych. Naczynia włosowate, które zaopatrują cebulki włosa są zamykane. Dostęp składników odżywczych do cebulek zostaje przerwany, w wyniku czego one obumierają, co powoduje wypadanie włosów.

Nie narusza się natomiast integralności skóry właściwej i naskórka. Nie wywiera się wpływu na układ limfatyczny i ważne dla życia narządy.

Kobieta w białej bieliźnie, odwrócona plecami do obiektywu, siedzi na ziemi.

Dla kogo jest przeznaczona depilacja laserem?

Najczęściej do wykonania zabiegów jest stosowany laser diodowy, który uznaje się za “złoty standard” w ramach salonowych metod usuwania owłosienia. Takie urządzenie wykorzystywane jest w szczególności w sieci salonów TK Laser. Zabieg jest skuteczny w przypadku ciemnych włosów o jasnej lub jasnobrązowej barwie skóry i jest zalecany, jeżeli występuje:

  • hirsutyzm, to znaczy owłosienie u kobiet w okolicach androgenozależnych (nad górną wargą, na brodzie, w okolicy od skroni do dolnej części twarzy);
  • hipertrichoza, czyli nadmierne owłosienie, dotyczące przedstawicieli obu płci (szyja, policzki);
  • skłonność do wrastania włosków i powstawania blizn (jeżeli nie można wybrać innych metod).

Depilacja twarzy laserem zalecana jest do wykonywania od 18. roku życia. Sprzętową metodę usuwania owłosienia można stosować w przypadku nastolatków zgodnie z zaleceniami specjalisty, jednak ze względu na zmiany hormonalne u młodych ludzi nie można zagwarantować oczekiwanego wyniku.

Zalety zabiegu

Na podstawie doświadczenia salonów TK Laser można powiedzieć, że po wykonaniu profesjonalnej depilacji laserowej, Klienci nie chcą już wracać do innych metod. Ta metoda ma naprawdę wiele zalet:

  • Długotrwały efekt. Po wykonaniu kursu zabiegów, a następnie po procedurach wspomagających, które należy wykonywać 1-2 razy w roku, a także przestrzegając zaleceń specjalisty, można osiągnąć efekt trwający przez 5-10 lat.
  • Minimalny dyskomfort. Podczas przesuwania głowicy po skórze wyczuwalne jest tylko lekkie mrowienie. Krem przeciwbólowy stosuje się wyłącznie w przypadku osób z niskim progiem pobudliwości bólowej.
  • Brak wrastających włosków. Działanie lasera skierowane jest selektywnie na mieszek włosowy, co wyklucza wzrost włosa w przyszłości.

Na pierwszy rzut oka laserowe usuwanie owłosienia na twarzy jest dość drogim zabiegiem, ale w końcu oszczędza się na kupowaniu maszynek do golenia, częstych wizytach w salonie w celu wykonania shugowania czy woskowania.

Co należy wiedzieć?

Aby uzyskać pożądany efekt, należy wykonać kurs zabiegów, składający się z 8-12 procedur. Podczas ciąży i w początkowym okresie karmienia piersią, przy chorobach zakaźnych i onkologicznych, w przypadku zażywania antybiotyków, w tym z grupy tetracyklinów i fluorochinolonów zabiegów się nie wykonuje.

Przez 3 dni po depilacji nie zaleca się stosowania kosmetyków, które zawierają alkohol, peelingów, warto odłożyć odwiedziny plaży i solarium na 2 tygodnie.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów