Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu, przebieg i postępowanie pozabiegowe

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2020-02-18 14:56
depilacja laserowa

Depilacja laserowa to szybka i trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia z dowolnej lokalizacji na ciele. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych laserów możliwe jest bezpieczne usuwanie włosków nawet z tak delikatnych okolic jak twarz czy okolica bikini. Jednak wybór lasera oferującego najnowsze osiągnięcia technologiczne to nie jedyny czynnik decydujący o powodzeniu zabiegu. Równie istotne jest odpowiednie postępowanie przed – i pozabiegowe. Na co zwrócić szczególną uwagę? O to zapytamy eksperta wykonującego zabiegi depilacji laserowej kosmetologa w Klinice medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Karolinę Grobelną..

Depilację laserową mogą dziś wykonać osoby z włoskami rudymi czy blond, czyli te osoby, które jeszcze kilka lat temu mogły zapomnieć o zabiegu. Przyczyną był brak skuteczności laserów starszej generacji. Czym te lasery różniły się od tych, którymi dysponują obecnie najlepiej wyposażone gabinety medycyny estetycznej?

 

Najnowocześniejsze lasery do depilacji, pozwalają na depilację każdego włoska – z wyjątkiem włosów siwych. Nie ma natomiast problemu ze skutecznym usuwaniem włosków jasnych i rudych, grubego i gęstego owłosienia, a także z przeprowadzaniem depilacji u osób z ciemną karnacją skóry. W klinice Neonia w Krakowie wykonujemy depilacje laserową na laserze Soprano ice Platinum który łączy w sobie technologie stosowane dotychczas w kilku różnych laserach – diodowym, aleksandrytowym oraz neodymowo – yagowym. Ponadto posiada zaawansowany system chłodzący, redukujący bolesność towarzyszącą zabiegowi, technologię skracającą czas zabiegu o połowę, a także możliwość precyzyjnego oddziaływania wiązki lasera wyłącznie na mieszki włosowe, a nie na towarzyszącą skórę. Dzięki temu depilacja laserowa wykonywana w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej jest dziś znacznie bezpieczniejsza i skuteczniejsza niż kilka – kilkanaście lat temu.

 

- Czy zastosowanie takiego najnowocześniejszego lasera redukuje ryzyko poparzenia skóry?

 

Oczywiście, że tak. Wynika to zarówno z zastosowania w laserze Soprano Ice Platinum technologii SHR, która umożliwia selektywne oddziaływanie lasera na mieszki włosowe. Zarówno odcień włosa, jak i skóry determinowany jest przez zawartość w nich barwnika melaniny. Ryzyko poparzenia skóry podczas depilacji laserowej wynika z faktu, iż wiązka lasera pochłaniana jest nie tylko przez melaninę włosa, ale także skóry. W laserze Soprano Ice Platinum problem ten został wyeliminowany, minimalizując w ten sposób ryzyko poparzenia skóry.

 

- Wiemy już, jaki laser należy wybrać do depilacji laserowej. Ale to nie jedyny czynnik mający wpływ na powodzenie zabiegu medycyny estetycznej?

Ważne jest, aby zdecydować się na depilację laserową wykonywaną w renomowanym gabinecie, pracującym na najlepszym sprzęcie i przestrzegającym wszystkich wymogów higienicznych. Istotną kwestią jest także odpowiednie przeszkolenie osoby wykonującej zabieg – konieczne jest specjalistyczne przeszkolenie, udokumentowane odpowiednim certyfikatem.

soprano iec platinum

 

- Wiele zależy także od pacjenta, który powinien stosować się do odpowiednich zaleceń przedzabiegowych i pozabiegowych. Zacznijmy od tych pierwszych – jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

 

Podczas konsultacji dermatologicznej wykonywanej przed zabiegiem medycyny estetycznej, która ma na celu wykluczenie przeciwwskazań, pacjent poznaje kilka zasad, których należy przestrzegać przed depilacją laserową. Najważniejsze z nich dotyczy zakazu opalania na 4 tygodnie przed zabiegiem, a także unikanie wyrywania włosków. Ponadto na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania takich preparatów światłouczulających jak dziurawiec, nagietek czy retinol. W dniu zabiegu należy pojawić się w gabinecie medycyny estetycznej z czystą, ogoloną skórą.

 

 

- Jakie przeciwwskazania do depilacji laserowej należy wykluczyć przed zabiegiem?

 

W przypadku usuwania włosków laserem, zabieg nie może być wykonany w przypadku występowania jakichkolwiek stanów zapalnych czy infekcji w obrębie tego obszaru skóry, który ma zostać poddany zabiegowi. Ponadto depilacji laserowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży, chorych na nowotwory, a także u osób stosujących leczenie hormonalne.

 

- Jak zatem przebiega zabieg depilacji laserem?

 

Depilacja laserowa to zabieg trwający od kilkunastu do kilkudziesięciu minut – wszystko zależy od wielkości obszaru skóry poddawanego zabiegowi. Zabieg polega na przykładaniu głowicy do kolejnych miejsc na skórze. Emitowana przez laser wiązka lasera jest pochłaniana przez melaninę włosa, przyczyniając się do zniszczenia mieszków włosowych. Głowica chłodząca redukuje dyskomfort towarzyszący zabiegowi, zatem depilacja wykonywana nowoczesnym laserem nie jest bolesna. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko podrażniona, zmiany te ustępują jednak samoistnie w ciągu 2 – 3 dni. Włoski początkowo zaczynają rosnąć w normalnym tempie, a po około dwóch tygodniach, gdy dochodzi do obumarcia komórek macierzystych mieszków włosowych – wypadają.

 

- A w jaki sposób należy pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

 

Po każdym zabiegu depilacji laserowej – a konieczne jest wykonanie kilku zabiegów w serii, w odstępach kilkutygodniowych – ogromne znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja skóry. Podobnie jak przed zabiegiem depilacji laserowej – unikać należy ekspozycji na słońce, a jeśli nie jest to możliwe, wymagane jest stosowanie filtrów antyUV. Przez dwa tygodnie nie wolno stosować kosmetyków o działaniu złuszczającym, należy natomiast sięgać po kosmetyki o działaniu łagodzący i odżywczym. W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu lepiej jest nie korzystać z sauny czy basenu, a także rezygnacja z intensywnego wysiłku fizycznego.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów