Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Czy usuwanie zmarszczek jest konieczne?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-12-13 12:40
Kobieta, która otrzymuje zastrzyk przeciwzmarszczkowy.

Zbyt wiele osób uważa, że takie zabiegi, jak usuwanie zmarszczek to wręcz obowiązek każdej kobiety. Muszą one spędzać cały swój wolny czas na dbaniu o swoją skórę i zastanawianiu się, jak jeszcze mogą ukryć te zmarszczki, które nie chcą zniknąć. A tymczasem nie jest to wcale prawda. Jeżeli nasze zmarszczki w niczym nam nie przeszkadzają to nie musimy robić z nimi kompletnie nic. Nie oznacza to jednak, że mamy wtedy krytykować usuwanie zmarszczek i kobiety, które decydują się na przykład na botoks.

To właśnie to jest tutaj najważniejsze - szacunek do wzajemnych wyborów. Jeżeli my decydujemy się świadomie czegoś nie robić to też nie zabraniajmy tego innym – oni też podjęli świadoma decyzję, która po prostu różniła się od naszej. Życie byłoby o wiele prostsze, gdyby większość z nas zdała sobie z tego wszystkiego sprawę. Usuwanie zmarszczek można przeprowadzić na różne sposoby – mniej lub bardziej naturalne. Wybór jest nasz. 

Jak naturalnie pozbyć się zmarszczek?

Tutaj nie będzie raczej chodziło o usuwanie zmarszczek – a raczej o spowolnienie ich tworzenia się. Taki efekt możemy osiągnąć chociażby przy pomocy lepszego odżywiania się i picia większej ilości wody. Wiele kobiet to ignoruje i tego nie docenia – ale takie są fakty. Połowa z nas ma na twarzy zmarszczki, które są właśnie rezultatem trybu życia, jaki zdecydowałyśmy się prowadzić. Mowa tutaj oczywiście także o używkach - mało co ma tak zły wpływ na naszą skórę, jak papierosy. 

Naturalne usuwanie zmarszczek warszawa odbywa się także przy pomocy kremów i specjalnych olejków - są one łatwo dostępne i można je stosować przez długi czas. Efekty pojawiają się jednak powoli i konieczne jest regularne wcieranie wybranej substancji w twarz – a niektóre kobiety po prostu nie mają do tego cierpliwości. Dlatego też wolą jednak zapisać się na botoks. 

Usuwanie zmarszczek z pomocą toksyny botulinowej

Usuwanie zmarszczek poprzez wstrzyknięcie botoksu to metoda zwyczajnie wygodna – wykonujemy jeden taki zabieg i przez kilka miesięcy mamy spokój. Nasza twarz zostaje wygładzona i mamy pewność, że nie będą tworzyć się tutaj nowe zmarszczki. Usuwanie zmarszczek w taki sposób jest już o wiele bardziej kosztowne i zabieg ten trzeba powtarzać. Czasami panie nie są też zachwycone rezultatem botoksu, ponieważ trudniej jest im wyrażać niektóre emocje – do tego dochodzi jednak zwykle wtedy, gdy zabieg był przeprowadzany przez osobę bez doświadczenia. Profesjonalnie wykonany botoks nigdy nie wywoła u nas efektu “maski”.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów