Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

7 sposobów na katar u dzieci

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2020-11-09 11:06
sposoby na katar u dziecka

Nieżyt nosa może pojawić się zarówno u dorosłych, jak i dzieci, jednak to maluchy przechodzą go znacznie gorzej. Wielu rodziców zastanawia się, co jest dobre na katar u dziecka, dlatego przedstawiamy 7 sprawdzonych sposobów na zatkany nosek!

1. ZADBAJ O ODPOWIEDNIĄ POZYCJĘ PODCZAS SNU

Aby ułatwić spokojny sen zakatarzonemu maluchowi, ułóż go w pozycji półleżącej. W tym celu podłóż mu dodatkową poduszkę lub włóż pod materac, na wysokości głowy, kilka zwiniętych ręczników. Lekko uniesiona głowa pozwoli mu spokojnie oddychać w nocy.

2. NAWILŻAJ POWIETRZE

Odpowiednio nawilżone powietrze zapobiega wysuszaniu błon śluzowych nosa, a tym samym wpływa pozytywnie na nos zablokowany przez nadmiar zalegającej wydzieliny. Możesz skorzystać z nawilżacza lub położyć kilka mokrych ręczników na kaloryferze.

3. OCZYSZCZAJ NOSEK

Regularne oczyszczanie nosa z zalegającej wydzieliny to podstawa zwalczania kataru u dziecka. Aby zrobić to prawidłowo i dokładnie, należy wydmuchiwać wydzielinę naprzemiennie – gdy oczyszczamy lewą dziurkę, zatykamy prawą i odwrotnie. Jeśli Twój maluch nie potrafi jeszcze samodzielnie wydmuchiwać noska, świetnym wyborem będzie aspirator.

4. WYPRÓBUJ SÓL FIZJOLOGICZNĄ NA KATAR DLA DZIECI

Kup w aptece sól fizjologiczną. Do każdej dziurki w nosie wlej 1-2 krople, a gdy pod wpływem soli wydzielina się rozpuści, zbierz ją chusteczką higieniczną zwiniętą w małe ruloniki.

5. WYKONUJ INHALACJE NA ZATKANY NOS U DZIECKA

Do miski lub garnka z gorącą wodą wlej rumianek albo olejek eteryczny. Podstaw naczynie pod nos dziecka, zachowując odpowiednią odległość (gorąca para może poparzyć malucha). Wystarczy kilka głębokich wdechów i gotowe!

6. PRZETESTUJ MAŚĆ MAJERANKOWĄ

Kolejnym ze sposobów na katar u dziecka jest stosowanie maści majerankowej. Posmaruj nią delikatnie skórę pod nosem, aby szybciej zregenerować podrażniony naskórek oraz ułatwić maluchowi oddychanie.

7. SIĘGNIJ PO SPRAY DO NOSA DLA DZIECI

Aby odblokować zatkany nos u dziecka w kilka minut, możesz sięgnąć po spray na katar, odpowiedni do wieku malucha. Warto wybrać preparat, który nie tylko ułatwi oddychanie, ale dodatkowo także zregeneruje śluzówkę.

ILE TRWA KATAR U DZIECKA?

Zwykle dziecięcy katar trwa około 7 dni. Jeśli jednak zatkany nos i wyciekająca wydzielina towarzyszy Twojemu maluchowi dłużej niż przez tydzień, warto udać się do lekarza i sprawdzić, czy nie rozwija się poważniejsza infekcja.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

nasic, (0,1 mg + 5,0 mg)/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,1 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5,0 mg deksopantenolu (Dexpanthenolum). Wskazania: Produkt leczniczy nasic jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa - dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Produkt leczniczy nasic jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 6 lat. Produkt leczniczy nasic zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.

nasic kids, (0,05 mg + 5,0 mg)/dawkę, aerozol do nosa, roztwór. Jedna dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu, co odpowiada 0,10 g) zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum) i 5,0 mg deksopantenolu (Dexpanthenolum). Wskazania: Produkt leczniczy nasic kids jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności przewodów nosowych w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa – dla pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Produkt leczniczy nasic kids jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na chlorowodorek ksylometazoliny, deksopantenol lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych. Suche zapalenie błony śluzowej nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub innych operacjach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. U dzieci w wieku poniżej 2 lat. Produkt leczniczy nasic kids zawiera chlorek benzalkoniowy dlatego nie powinien być stosowany przez osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na tę substancję konserwującą. Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Healthcare sp. z o.o.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów