Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Pokonaj zaćmę, pozbądź się okularów

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-02-26 13:36
Pokonaj zaćmę, pozbądź się okularów

Na zabieg usunięcia zaćmy nigdy nie jest za późno i nie ma granicznego wieku do jego przeprowadzenia. Zastosowanie nowoczesnych, bezpiecznych technik operacyjnych pozwala dziś na wykonanie udanej operacji usunięcia zaćmy wraz z wszczepieniem zaawansowanych, sztucznych soczewek na stałe korygujących wady wzroku.

Skuteczne i bezpieczne leczenie zaćmy w Klinice Okulistycznej OFTALMIKA

W Klinice Okulistycznej OFTALMIKA operacje zaćmy wykonywane są przy użyciu ultranowoczesnego, bezpiecznego lasera femtosekundowego FEMTO LDV Z8 szwajcarskiej firmy Ziemer. To narzędzie, dzięki któremu operacja wykonywana jest z niezwykłą precyzją. Po zabiegu oko szybciej przechodzi rekonwalescencję, następuje szybsza poprawa ostrości wzroku, uzyskuje się lepszą stabilizację i centrację sztucznej soczewki, a pacjenci często widzą lepiej niż przed chorobą.

W trakcie 15-minutowego zabiegu usunięcia zaćmy można pozbyć się dodatkowo współistniejącej wady wzroku dzięki wszczepieniu odpowiednich soczewek. W zależności od przypadku i możliwości pacjenta, wszczepiane są soczewki jednoogniskowe, wieloogniskowe lub toryczne.

Soczewki jednoogniskowe pozwalają na korekcję podstawowych wad wzroku (krótkowzroczności lub nadwzroczności). Najbardziej zaawansowane soczewki jednoogniskowe posiadają ulepszoną optykę, kształt zmniejszający ryzyko rozwoju zaćmy wtórnej, a zastosowane w nich filtry UV i światła niebieskiego stanowią profilaktykę zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD), które jest najczęstszą przyczyną ślepoty u osób starszych. Jednoogniskowe soczewki toryczne dodatkowo korygują astygmatyzm.

Po wszczepieniu soczewek jednoogniskowych pacjenci muszą wciąż korzystać z okularów korekcyjnych. Zabieg jest refundowany przez NFZ.

Soczewki wieloogniskowe to wybór raz na całe życie

Pacjentom Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA, którzy decydują się na przeprowadzenie zabiegu usunięcia zaćmy, rekomendujemy wybór nowoczesnych soczewek wieloogniskowych. Dzięki nim można skorygować wszystkie współistniejące wady wzroku, czyli krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm (wieloogniskowe soczewki toryczne).

Po wszczepieniu soczewek wieloogniskowych już nigdy więcej nie trzeba nosić okularów do czytania, a wada wzroku nie pogorszy się!

Wybór sztucznej soczewki podejmowany jest raz na całe życie, dlatego warto o tym pamiętać decydując wraz z lekarzem okulistą o rodzaju implantu.

W Klinice Okulistycznej OFTALMIKA stosuje się m.in. zaawansowane technologicznie soczewki wieloogniskowe marki AcrySof® IQ PanOptix® do dali i bliży oraz odległości pośrednich, z filtrem UV i filtrem światła niebieskiego. Zaprojektowano je specjalnie do korekcji starczowzroczności, dla zapewnienia polepszonej jakości obrazu.

Zabieg wszczepienia soczewek wieloogniskowych nie jest refundowany przez NFZ, ale warto wybrać możliwość całkowitego uniezależnienia się od okularów.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów