Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Czy depilacja laserowa naprawdę działa?

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2020-02-13 13:30
depilacja laserowa

Każdego dnia poświęcamy mnóstwo czasu na to, żeby zadbać o swoje ciało i sprawić, żeby było idealnie gładkie. Zwykle w tym celu używamy tradycyjnej maszynki do golenia, co często prowadzi do niepotrzebnych podrażnień i powoduje, że włoski zaczynają się nieestetycznie wrastać w skórę, tworząc tym samym stany zapalne.

Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim przemyśleć, jak rozwiązać ten problem. Dzisiaj z pomocą przychodzą zabiegi laserowe, które oferuje medycyna estetyczna. Potrafią one doskonale poradzić sobie ze zbędnym owłosieniem i tym samym działają na znaczną poprawę samopoczucia osoby, która podda się zabiegowi.

Depilacja laserowa a tradycyjna depilacja

Depilacja laserowa to najwygodniejsza, bezpieczna oraz skuteczna metoda depilacji. Dzięki niej możemy uzyskać trwały efekt usunięcia owłosienia, a tym samym znaczą poprawę komfortu życia, oszczędność czasu a także pieniędzy.

Po zaledwie od 6 do 8 zabiegów przy użyciu lasera diodowego Light Sheer Duet, możemy trwale zlikwidować włoski niemal z każdej okolicy swojego ciała. W przypadku tradycyjnej maszynki do golenia czynność tę trzeba będzie zawsze powtarzać. Dodatkowo włoski po goleniu często stają się mocniejsze i łatwiej o podrażnienia skórne.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa wykonana odpowiednim laserem przez kosmetologa jest zabiegiem bezbolesnym. U osób szczególnie wrażliwych może wystąpić niewielki dyskomfort, który jest porównywalny z nadmiernym uczuciem, ciepła. Jest on wtedy niwelowany przez zastosowanie specjalnych kompresów chłodzących z lodem.

Jakie okolice można depilować laserem?

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej depilacja laserowa stosowana jest niemal na każdą partię ciała. Panie najczęściej depilują laserowo pachy, bikini i nogi. W przypadku mężczyzn największą popularnością cieszy się depilacja laserowa pleców, pach oraz klatki piersiowej. Każdy zatem może znaleźć coś dla siebie, co pozwoli mu na ogromną wygodę i komfort każdego dnia.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Każdy zabieg z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej niesie ze sobą pewne przeciwwskazania z którymi trzeba się zapoznać. W przypadku depilacji laserowej jest to:

-    aktywna opalenizna
-    stosowanie światłoczułych ziół i leków przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem
-    nowotwory
-    metalowe implanty
-    tendencja do powstawania przebarwień i bliznowców
-    cukrzyca
-    przewlekłe choroby skóry
-    zaburzenia krzepnięcia krwi
-    choroby endokrynologiczne

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów