Aplikacja Visimed

Bezdotykowa recepta pozwala na realizację recepty bez chodzenia z wydrukami, bez konieczności dyktowania (w maseczce to szczególnie niewygodne) na głos w aptece PESEL i PIN recepty - dyskretnie, no chyba, że wolisz żeby wszyscy stojący w kolejce poznali Twój PESEL?

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Odżywianie i Diety

Skaza białkowa – objawy i leczenie

Skaza białkowa – objawy i leczenie

Pod popularnym określeniem skazy białkowej ukrywa się alergia i nietolerancja na białka mleka krowiego. Ważne jest, aby w przypadku jej stwierdzenia i konieczności wprowadzenia diety eliminacyjnej ściśle ją monitorować, Wszystko po to, aby nie doprowadzić do pojawienia się zaburzeń stanu odżywienia. W jaki sposób powinna wyglądać dieta matki i dziecka z alergią na białka mleka krowiego? Jakie objawy wskazują na pojawienie się skazy białkowej i czy konieczne jest stosowanie leczenia farmakologicznego?

Otręby – cenne źródło witamin i minerałów

Otręby – cenne źródło witamin i minerałów

Osoby chcące zmienić swoje nawyki żywieniowe lub pozbyć się kilku zbędnych kilogramów chętnie sięgają po produkty bogate w błonnik. Włókno roślinne usprawnia pracę układu pokarmowego, reguluje metabolizm węglowodanów i tłuszczów, pełni rolę prebiotyczną i zapewnia uczucie sytości. Błonnik obecny jest w warzywach i owocach, orzechach oraz produktach pełnoziarnistych. Doskonałym źródłem błonnika są otręby. Z czego się je pozyskuje i jakie są inne powody, by włączyć je do codziennego jadłospisu?

niacyna

Niacyna (B3) i jej wpływ na zdrowie. W jakich produktach występuje niacyna?

Niacyna odgrywa niezwykle istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu m.in. reguluje przebieg wielu reakcji biochemicznych oraz odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie mózgu, dlatego jej niedobór jest może przynieść fatalne dla naszego zdrowia skutki. Warto więc wiedzieć jak najczęściej objawia się niedobór niacyny i jak go uzupełnić. Jakie są naturalne źródła niacyny? Czy nadmiar niacyny jest równie groźny, co jej niedobór?

dieta wegetarianska sportowa eliminacyjna

Wegetariańska, sportowa, eliminacyjna – którą dietę pudełkową wybrać?

Diety zalewają rynek, obiecując nam spektakularne efekty. Pragniemy szybkich rezultatów oraz uniwersalnych rozwiązań, najlepiej najmniejszym nakładem pracy - to zapewne jedna z przyczyn rosnącej popularności diet pudełkowych. Nie ma co się dziwić, oferta tychże firm uderza w wiele kulinarnych upodobań, a niejedna z nich łączy ze sobą smak i odpowiednio dobrane właściwości odżywcze. Wśród ofert znajdziemy zarówno propozycję wegetariańską, sportową dla zwolenników aktywności fizycznej, eliminacyjną - pozbawioną określonych składników, a także uzupełniającą, bazującą na mniejszej kaloryczności. Którą wybrać, aby cieszyć zbilansowaną i smaczną dietą? Sprawdź jakie polecane cateringi dietetyczne w Krakowie pomogą ci wprowadzić nowe nawyki żywieniowe!

podkręć metabolizm

Podkręć metabolizm po świątecznym ucztowaniu

Bożonarodzeniowe i wigilijne dania są pyszne i zawierają wiele cennych składników, jednak nadmiar jedzenia i leniwe spędzanie czasu sprawiają, że organizm po świętach pracuje wolniej niż zwykle. Szczególnie cierpi na tym metabolizm, który znacząco spowalnia, przez co po kilku dniach ucztowania waga wskazuje nawet 3-4 kg więcej. Aby szybko się ich pozbyć, możesz postawić na catering dietetyczny Szczecin, który pomoże Ci podkręcić metabolizm.