Aplikacja Visimed

Bezdotykowa recepta pozwala na realizację recepty bez chodzenia z wydrukami, bez konieczności dyktowania (w maseczce to szczególnie niewygodne) na głos w aptece PESEL i PIN recepty - dyskretnie, no chyba, że wolisz żeby wszyscy stojący w kolejce poznali Twój PESEL?

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Odżywianie i Diety

bolesna wątroba

Czy wątroba boli - jakie są objawy chorej wątroby

Wątroba – jeden z kluczowych narządów w naszym organizmie, zlokalizowany z prawej strony jamy brzusznej, o wadze przeszło 1,5 kilograma. Bierze udział nie tylko w procesach trawiennych, ale również odpowiada za odtruwanie naszego organizmu i syntezę wielu ważnych czynników. Z tego względu tak ważne jest utrzymywanie jej w dobrej kondycji. Warto również wiedzieć jak rozpoznawać symptomy zaburzeń jej pracy, ponieważ ból w okolicy wątroby nie zawsze musi się pojawić.

glukoza wykokonanie badania

Glukoza - kiedy wykonać badanie, aktualne normy. Czy podwyższony poziom glukozy zawsze świadczy o cukrzycy?

Glukoza stanowi podstawowe źródło energii dla wszystkich komórek naszego organizmu. Utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi jest niezwykle ważne dla właściwego funkcjonowania. Zarówno zbyt niski, jak i zbyt wysoki jej poziom niesie ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia. Jak często badać poziom cukru we krwi? Kiedy rozpoznajemy hipo- i hiperglikemię? Jak im zapobiegać? Czy zbyt wysoka glikemia zawsze świadczy o cukrzycy?

antyoksydanty

Antyoksydanty (przeciwutleniacze) - czym są i jak zadbać o nie w diecie?

Antyoksydanty, przeciwutleniacze, zmiatacze wolnych rodników - każdy z nas z pewnością choć raz spotkał się z tymi pojęciami. Udowodniono, że są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka i odpowiadają za liczne działania prozdrowotne. Jak dostarczyć odpowiednią ilość antyoksydantów w codziennej diecie? Jakie grupy pacjentów powinny zwrócić na nie szczególną uwagę? Kiedy warto rozważyć dodatkową suplementację antyoksydantami?

dieta-cukrzyca

Żywienie w cukrzycy typu 1 - postępowanie dietetyczne w świetle najnowszych badań

Cukrzyca należy do grupy chorób metabolicznych. Charakteryzują się one zaburzeniami gospodarki węglowodanowej tj. hiperglikemią wynikającą z defektu wydzielania i/lub działania insuliny. Międzynarodowa Federacja Cukrzycy informuje, że ok. 425 mln osób obecnie choruje na cukrzycę. Prognozuje się, że w 2045 r. liczba osób dotkniętych tą jednostką chorobową wzrośnie o 48%, a na cukrzycę będzie chorowało nawet 629 mln osób. [1]

magnez

Magnez - dlaczego jest ważny? Dlaczego niedobór magnezu jest groźny?

Magnez pełni w organizmie człowieka wiele ważnych funkcji i dlatego należy szczególnie zadbać o utrzymanie jego prawidłowego poziomu. Skutki niedoboru magnezu są dość szybko udczuwalne - jednak nie tylko niedobór, ale i nadmiar tego pierwiastka może okazać się szkodliwy. Dlaczego tak dużo mówimy o magnezie? Dlaczego preparaty z magnezem są jednymi z najczęściej kupowanych w aptekach? Jak wybrać dobry magnez?

nieświeży oddech

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z ust – praktyczne porady

Brzydki zapach z ust jest jedną z głównych przyczyn wizyt w gabinetach stomatologicznych, zaraz po próchnicy i chorobach dziąseł. Niestety, problem ten dotyka wielu Polaków i szacuje się, że może dotyczyć nawet 55% dorosłej populacji. Skutecznie utrudnia on kontakty międzyludzkie i zaburza codzienne funkcjonowanie. Spowodowany może być wieloma czynnikami, takimi jak zła higiena, drobnoustroje, czy nieodpowiednia dieta. Jak w takim razie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ust? Jakich produktów unikać i jak prawidłowo dbać o stan jamy ustnej?