Jak schudnąć wykorzystując naturalne sposoby?

Artykuł sponsorowany

Odpowiednie wykorzystanie naturalnych produktów może sprawić, że nasza waga zacznie dość szybko spadać. Które z nich warto stosować, by pozbyć się zbędnych kilogramów i w końcu wrócić do dawnej formy?

Artykuł rekomendowany przez:
Tacka pełna świeżych warzyw, orzechów i bakalii oraz ugotowanych jajek.

Ocet jabłkowy na odchudzanie

Ocet jabłkowy dla większości osób, które preferują naturalne sposoby na odchudzanie jest najlepszym produktem, który jest w stanie przyspieszyć metabolizm i pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów. Jego codzienne spożywanie reguluje poziom cukru we krwi i przyspiesza przemianę materii.

Badania jednoznacznie potwierdzają, że ocet jabłkowy przyspiesza proces odchudzania, ale ma też wiele innych cennych dla ludzkiego organizmu właściwości.

Ocet jabłkowy to także:

  • skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn,
  • wiele cennych witamin i minerałów,
  • lepsza przyswajalność wapnia,
  • niższy cholesterol.

Jak można przeczytać na portalu naturalab.edu.pl, samodzielne przygotowanie octu jabłkowego na odchudzanie nie jest skomplikowane, a jeśli zależy nam na occie najwyższej jakości, warto do jego produkcji użyć dobrej jakości jabłek. Zdecydowanie najlepsze efekty uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na jabłka ekologiczne.

Jak widzisz ocet jabłkowy nie tylko odchudza, ale także reguluje pracę układu pokarmowego. Warto go więc stosować, ale pamiętajmy, że pity zbyt często może powodować skutki uboczne.

Imbir na odchudzanie

Korzeń imbiru ma równie cenne właściwości jak ocet jabłkowy, a jego spożywanie zwiększa wydatkowanie kaloryczne, co sprawia, że tkanka tłuszczowa znika z naszego ciała szybciej. Jeszcze lepsze efekty uzyskamy, jeśli zdecydujemy się spożywać go z sokiem z cytryny lub miodem.

Imbir w swoim składzie zawiera związki fenolowe, które zwiększają termogenezę i zdecydowanie przyspieszają spalanie tak niechcianej tkanki tłuszczowej. Imbir pity rano zmniejsza apetyt, ale także dostarcza sporo substancji bioaktywnych, które wpływają na poziom leptyny. Jest to hormon mający ogromny wpływ na uczucie sytości.

Imbir na odchudzanie to więc nie tylko przyspieszone spalanie kalorii, ale także zmniejszenie apetytu.

Co jeszcze może dać nam imbir?

  • ma właściwości przeciwzapalne,
  • działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo,
  • rozrzedza wydzielinę i działa wykrztuśne,
  • ma działanie przeciwbólowe.

Imbir podobnie jak ocet jabłkowy jest naturalnym produktem, który dla większości osób jest całkowicie bezpieczny i rzadko powoduje skutki uboczne. Dba o nasz wygląd i poprawia działanie organizmu.

Siemię lniane na odchudzanie

Siemię lniane jest bogatym źródłem błonnika pokarmowego. Jego niedostatek to nie tylko zaparcia i bóle brzucha, ale także problemy z wagą. Błonnik, który zawarty jest w siemieniu pęcznieje w naszym żołądku i jelitach, powoduje więc szybsze uczucie sytości.

Pomaga pozbywać się toksyn i przyspiesza przemianę materii. Ma zbawienny wpływ na jelita i przyspiesza perystaltykę, co może być szczególnie istotne dla osób zmagających się z zaparciami.

Siemię lniane ochrania też żołądek i powleka cienką powłoką ściany jelita, jest więc wskazane w zatruciach pokarmowych i problemach z żołądkowo-jelitowych.

Siemię lniane to doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. To też możliwość obniżenia ciśnienia i lepsza odporność bez stosowania drogich suplementów diety.

Pamiętaj, że nic nie tuczy tak, jak nadmiar tłuszczu!

Wiele osób szukając sposobu na ułożenie idealnej diety na odchudzanie zastanawia się które z produktów są najbardziej tuczące. Ziemniaki, ryż, bób, a może białe pieczywo? Prawda jest jednak taka, że wszystkie te rzeczy można jeść, pod warunkiem, że nasz codzienny bilans kaloryczny wyjdzie na przysłowiowe 0.

Każdy nadmiar kalorii, jaki spożywamy, powoduje, że organizm odkłada go pod postacią tkanki tłuszczowej, a my zamiast chudnąć, tyjemy. Jeśli będziemy dbać o to, by dostarczać organizmowi dokładnie tyle kalorii, ile on potrzebuje, okaże się, że na efekty nie będziemy czekać długo, a nawet okresowe wyłamanie się ze schematu naszej diety nie spowoduje, że zaczniemy tyć.

Dieta jest absolutną podstawą, która pozwala nam trzymać odpowiednią wagę. To niewłaściwy sposób żywienia jest głównym sprawcą nadwagi. Oczywiście czasami tyjemy z powodu jakiejś choroby, ale są to sytuacje spotykania rzadko. Przeważnie przyczyną nadwagi jest niewłaściwa dieta i siedzący tryb życia.

Czy można schudnąć szybko i nie narażać się na poważne skutki uboczne?

Jeśli naprawdę zależy nam na ładnej figurze i braku efektu jojo, powinniśmy skupić się na zdrowym odżywianiu. Odpowiednia dieta, większa aktywność fizyczna i naturalne sposoby na odchudzanie takie jak picie octu jabłkowego, wprowadzenie większej ilości błonnika czy np. imbiru może sprawić, że zaczniemy wyglądać tak, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Odchudzanie wcale nie jest trudne, ale należy zadbać o odpowiedni styl życia i prawidłową dietę. Tylko wtedy uda nam się dojść do wymarzonego celu i pozbyć się nadwagi raz na zawsze.

Wiele osób w trakcie odchudzania wybiera drogę na skróty. Kolorowe opakowania popularnych tabletek na odchudzanie kuszą każdego, kto chciałby szybko pozbyć się nadwagi. Niestety ich działanie nie jest tak dobre, jak można to przeczytać w ulotce. Bardzo często powodują liczne skutki uboczne, a wysoka cena sprawia, że niepotrzebnie marnujemy pieniądze.

Słaba skuteczność takich suplementów sprawia, że tracimy nadzieje na szybkie pozbycie się nadwagi, a to przecież nie suplementy mają pomóc wrócić do dawnej wagi. Wystarczy dobrze zbilansować dietę, zacząć się ruszać, by zobaczyć szybkie efekty i poczuć się lepiej we własnej skórze.

Naprawdę nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy, by wyglądać lepiej. Trzeba tylko zmienić swoje podejście do odchudzania i postawić na dietę, która doprowadzi nas do upragnionego celu szybciej, niż może się to wydawać!

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Kategorie:  Odżywianie i Diety

Więcej artykułów