Czy catering dietetyczny to dobry sposób na odchudzanie?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-06-01 12:28
Miska wypełniona pożywną sałatką.

Coraz więcej osób narzeka na swoją sylwetkę. Wiemy już, że za nadprogramowymi kilogramami idą poważne problemy ze zdrowiem. Dlatego decydujemy się na odchudzanie. Samodzielnie trudno jest jednak tak zbilansować posiłki, aby dostarczały one zarówno odpowiedniej ilości kalorii, jak i niezbędnych składników odżywczych. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być catering dietetyczny, czyli popularna dieta pudełkowa. Czy taki model odżywiania to naprawdę dobry sposób, jeśli chcemy schudnąć?

Na czym polega dieta pudełkowa?

Zacznijmy od tego na czym polega catering dietetyczny. Jest to model żywienia, w przypadku którego wybrana przez nas firma dostarcza nam każdego dnia pod wskazany adres zamówione posiłki. Dania są odpowiednio zapakowane w specjalne pudełka. Są one wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością, nie pochłaniają smaków i zapachów. Jednocześnie utrzymują doskonałą świeżość produktów, nie obniżając jakości zamkniętych w nich potraw. Na ogół posiłki dostarczane są codziennie we wczesnych godzinach porannych. Dzięki temu nie trzeba martwić się śniadaniem.

Czy catering dietetyczny zapewnia odpowiednią ilość kalorii?

Decydując się na dietę pudełkową, nie trzeba w ogóle martwić się tym, czy spożywane przez nas posiłki mają odpowiednią ilość kalorii. Wystarczy zamówić dietę o obniżonej kaloryczności, aby mieć pewność, że uda się nam utrzymać bilans energetyczny na odpowiednim poziomie. Warto pamiętać, że dieta jest zawsze opracowywana przez doświadczonych dietetyków, którzy doskonale wiedzą jaka jest kaloryczność poszczególnych produktów. Potrafią ułożyć dietę tak, aby stosująca ją osoba gubiła zbędne kilogramy, a jednocześnie nie była głodna.

Czy stosując dietę pudełkową, należy obawiać się niedoborów pokarmowych?

Częstym problemem osób decydujących się na odchudzanie są niedobory pokarmowe. Chcąc schudnąć, drastycznie zmniejszamy ilość spożywanych posiłków, eliminujemy również niektóre produkty. Konsekwencją takich decyzji jest zbyt mała ilość witamin, minerałów, białka, tłuszczu i węglowodanów. W efekcie szybko może dojść do powstania niedoborów, których konsekwencją będzie pogorszenie samopoczucia. Decydując się na dietę pudełkową, nie należy się tego obawiać. Jak już wspomnieliśmy, jest to model żywienia opracowywany przez dietetyków. Czuwają oni nie tylko nad odpowiednią zawartością kalorii, ale również poszczególnych składników istotnych dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji.

Jak dieta pudełkowa wpływa na naszą świadomość żywieniową?

Catering dietetyczny poleca się osobom chcącym schudnąć jeszcze z jednego powodu: jest to świetny sposób na zmianę nawyków żywieniowych i naukę tego, co i w jakiej ilości jeść, aby nie przybierać na wadze. Osoby, które decydują się na stosowanie diety pudełkowej szybko uczą się, jaka powinna być wielkość porcji żywieniowych w ich przypadku. Zauważają również, jakich produktów muszą się wystrzegać. Przekłada się to na odżywianie już po zakończeniu diety. Catering dietetyczny znacznie zwiększa szansę na to, aby nie powrócić do starych nawyków żywieniowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://dietyzchatki.pl/gdansk/

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów