Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Gainer - najlepsza odżywka na masę dla początkujących

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2020-11-18 10:36
gainer sfd

Stawiasz pierwsze kroki na siłowni albo masz już za sobą kilka miesięcy stażu i zastanawiasz się, jakie suplementy i odżywki kupić, aby szybciej osiągnąć oczekiwane rezultaty? W Twojej sytuacji jednym z najlepszych produktów będzie gainer. Dowiedz się, jakie jest jego działanie i dlaczego warto go stosować.

Czym jest gainer

Gainery to odżywki na masę węglowodanowo-białkowe, w której znajdują się cukry proste lub złożone połączone w różnych proporcjach z proteinami. Przeważnie w składzie jest więcej węglowodanów, jednak w niektórych produktach ilość obu makroskładników jest identyczna. Którą wersję gainera wybrać? Odpowiedź zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, wymagań i możliwości. Jeżeli w Twojej diecie brakuje węglowodanów lub jest ona zbyt nisko kaloryczna, lepszym rozwiązaniem będzie odżywka z mniejszą ilością białka. Z kolei w przypadku niedoborów tego składnika w diecie bardziej nadają się gainery z większą zawartością protein.

Gainer to produkt wspomagający budowę masy mięśniowej, który w krótkim czasie dostarcza dużą ilość energii. Aby przygotować go do spożycia, wystarczy wymieszać z wodą lub mlekiem. Z uwagi na swoje właściwości oraz wygodę i krótki czas przyrządzania odżywki węglowodanowo-białkowej można z powodzeniem stosować ją w zastępstwie dla tradycyjnego posiłku. Jeśli nie masz czasu lub warunków do przygotowania śniadania, obiadu czy kolacji, możesz sięgnąć po gainera i szybko się nasycić.

Gainer – idealny na masę

Gainery są oferowane pod postacią proszku rozpuszczalnego w wodzie lub mleku, dlatego da się je spożywać również poza domem – w podróży, pracy, na studiach czy w szkole. Są to produkty, które można polecić osobom początkującym i stawiającym pierwsze kroki w sportach siłowych. W ich przypadku dopilnowanie diety może być bowiem trudne, w związku z czym gainer stanowi skuteczne wsparcie w zaspokojeniu zapotrzebowania organizmu na podstawowe makroskładniki.

Odżywki węglowodanowo-białkowe można stosować bez względu na staż na siłowni i stopień zaawansowania trenującego. Sięgają po nie zarówno całkowicie początkujący, jak i bardziej doświadczeni adepci sportów siłowych i sylwetkowych. Są to produkty całkowicie bezpieczne w spożyciu, które nie powodują żadnych nieżądanych skutków ubocznych. Nie da się ich przedawkować, jednak nie powinno się ich stosować jako podstawowego źródła makroskładników w diecie. Zaleca się spożywanie jednej, maksymalnie dwóch porcji gainera dziennie.

Po gainera można sięgać o dowolnej porze dnia, jednak nie poleca się go przed snem ze względu na wysoką zawartość kaloryczną. Można go stosować natomiast zarówno przed treningiem, jak i po jego zakończeniu. Porcja odżywki węglowodanowo-białkowej przed ćwiczeniami dostarcza organizmowi energii, a po wykonaniu ostatniej serii pozwala na odbudowanie glikogenu utraconego podczas wysiłku fizycznego. Co równie istotne, gainery są smaczne i dostępne w różnych smakach, a ich ceny nie należą do wygórowanych.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów