Zioła na jelita. Co warto o nich wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

zioła na jelita banner

Zioła na jelita charakteryzują się wszechstronnym działaniem, o ile rzecz jasna sięgniemy po odpowiednie gatunki. Zioła te mogą przynieść ulgę w przypadku różnych dolegliwości ze strony jelit. Zioła na żołądek i jelita mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby w różnym wieku. Warto zainteresować się w szczególności mieszankami ziołowymi. Charakteryzują się one wielokierunkowym działaniem, a pojedyncze gatunki ziół mogą działać wybiórczo.

Zioła na jelita - poznaj skuteczne gatunki

Jak już wspomniano na wstępie, zioła na jelita są niezwykle skuteczne. W poniższej tabelce scharakteryzowano gatunki, które okazują się szczególnie pomocne w walce z jakimikolwiek problemami z jelitami:

 

Łupina babki jajowatej

babka jajowata

 

Jest to jeden z najpopularniejszych naturalnych środków wspomagających pracę jelit. Wykazuje ona łagodne działanie przeczyszczające, co okazuje się przydatne w przypadku zaparć. Co ciekawe, ziele to jest polecane również na biegunki. Łupiny babki wchłaniają bowiem nadmiar płynów z masy jelitowej. 

Nasiona siemienia lnianego 

siemie lniane

 

Doskonałe remedium na wiele różnego rodzaju dolegliwości. Nasiona lnu usprawniają perystaltykę jelit. Są w stanie łagodzić zaparcia oraz bolesne skurcze jelit. Ochraniają także błonę śluzową żołądka. 

Nasiona babki płesznik 

babka plesznik

 

Nasiona te wykazują właściwości ułatwiające wypróżnianie. Będą także remedium na hemoroidy oraz na uporczywe biegunki. 

Zioła na oczyszczenie jelit mają szansę skutecznie złagodzić wiele dolegliwości ze strony jelit, jednak musimy pamiętać, by stosować je regularnie. Bez systematyczności nie zobaczymy oczekiwanych przez nas efektów. Zanim zaczniemy je stosować warto się też upewnić, że nie mamy co do tego żadnych przeciwwskazań - mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Zioła na jelita – TOP 3 Ranking. jakim produktom warto zaufać?

Zioła na jelita znajdziemy w wielu sklepach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nie wszystkie produkty będą godne naszej uwagi. W szczególności warto sięgnąć po preparaty ziołowe scharakteryzowane w poniższym rankingu.

[zdjęcie:Jeli Herbs.png]

1. Jeli Herbs - w skład tej mieszanki ziołowej wchodzą trzy doskonale działające na jelita zioła. Mowa tu o babce płesznik, babce jajowatej oraz o siemieniu lnianym. Dzięki temu preparatowi możliwa jest kompleksowa dbałość o stan jelit. Preparat ten jest w stanie złagodzić wiele dolegliwości. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują bolesne skurcze czy szeroko pojęte problemy z wypróżnianiem. Mowa tu przede wszystkim o zaparciach oraz o biegunkach. Skuteczność preparatu potwierdzają pozytywne opinie zadowolonych klientów.

Jeli Herbs kupisz na stronie producenta – kliknij.

Zaparcia dokuczały mi naprawdę często, nawet po zmianie diety, dlatego zdecydowałam się sięgnąć po Jeli Herbs. Różnica jest ogromna! Bolesne zaparcia odeszły w niepamięć, czuje się o wiele lepiej - przyznaje pani Helena z Katowic.

Problemy z jelitami to moje drugie imię. Na zmianę mam zaparcia i biegunki, co nie jest komfortowe. Siemię lniane popijałam co jakiś czas, i było po nim trochę lepiej, ale szukałam czegoś o szerszym działaniu, i tutaj w oko wpadły mi zioła Jeli Herbs. Nie byłam od razu pozytywnie nastawiona, ale muszę przyznać, że to był błąd. Gdybym wiedziała, że tak na mnie zadziałają, kupiłaby je już dawno temu - cieszy się pani Katarzyna z Krakowa

friba vitale

2. FIBRA VITALE  - Fibra Vitale to naturalny, szybki i domowy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn oraz złogów jelitowych. Preparat posiada łatwą w użyciu formę mieszanki ziół. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość i zalać wrzątkiem. Już po kilku minutach napar gotowy jest do spożycia. Ma on neutralny smak i zapach, więc codzienne spożywanie nie jest uciążliwe, w przeciwieństwie do wielu innych ziół. – kupisz na stronie fibravitale.pl

vitto

3. Spokojne jelita - Vitto - ta wyjątkowa herbata na jelita charakteryzuje się wszechstronnymi właściwościami. Działa ona łagodząco, dzięki czemu możliwe jest zniwelowanie bolesnych skurczy jelit. Zioła znajdujące się w tej mieszance wykazują również działanie usprawniające perystaltykę. Dzięki temu mogą one okazać się pomocne w walce z uporczywymi zaparciami. W składzie tego preparatu znajduje się całkiem sporo ziół. Jeżeli jesteśmy uczuleni na choćby jedno ziele wchodzące w skład tej mieszanki, nie będziemy mogli korzystać z jej dobroczynnych właściwości. Nie zawiera jednak takich podstawowych składników - łupin babki jajowatej, nasion siemienia lnianego czy nasion babki płesznik.

Zioła na jelita - jak wspomóc ich działanie?

Zioła na jelita zadziałają skutecznie, ale trzeba w jakiś sposób wspomóc ich działanie. W szczególności należałoby zainteresować się:

 • zdrową dietą
 • aktywnością fizyczną
 • technikami relaksacyjnymi

Zdrowa dla jelit dieta powinna być przede wszystkim bogata w błonnik. Jest on niesamowicie potrzebny naszym jelitom. Warto więc spożywać duże ilości świeżych owoców oraz warzyw. Postarajmy się także o to, aby na naszych talerzach nie znajdowały się szkodliwe cukry, tłuszcze oraz nadmierna ilość soli. Aktywność fizyczna także może okazać się pomocna. Warto zadbać w szczególności o spacery na świeżym powietrzu. Stres, zwłaszcza ten przewlekły niekorzystnie wpływa na stan naszych jelit. Doskonale byłoby więc nauczyć się z nim walczyć. Możemy zrobić to chociażby poprzez stosowanie technik relaksacyjnych. W redukcji stresu pomoże także słuchanie muzyki, zwłaszcza tej spokojnej i klasycznej. 

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek o skuteczności ziół na jelita. Wykazują one wszechstronne działanie, o ile zadbamy o regularne stosowanie wybranych mieszanek. Działanie ziół należałoby wspomóc zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną. Nie sposób nie zauważyć, że skuteczne mogą okazać się także techniki relaksacyjne pozwalające na pozbycie się napięcia. 

FAQ

 1. Dla kogo przeznaczone są zioła na jelita?

Mieszanki ziół na jelita mogą być stosowane przez każdego, komu zależy na poprawie funkcjonowania jelit. Warto stosować je w przypadku pojawienia się dolegliwości, a także wtedy, gdy chcemy im zapobiec. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czy możemy stosować konkretny gatunek ziół, warto skonsultować się z lekarzem. Warto też sięgać po mieszanki najwyżej jakości, jak np. Jeli Herbs.

 1. Jak często stosować zioła na jelita?

Większość ziół na jelita wymaga codziennego stosowania. Niektóre mieszanki należałoby stosować więcej niż jeden raz dziennie. Zawsze należałoby więc przestrzegać zaleceń producenta danej mieszanki, które zazwyczaj znajdują się na opakowaniu produktu. 

 1. Czy zioła na jelita działają szybko?

Każdy, kto ma problem z jelitami chciałby, aby efekty były widoczne od razu. Niestety, jednorazowe wypicie filiżanki naparu na niewiele się zda. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Pozytywne rezultaty pojawią się po około dwóch, trzech tygodniach codziennego stosowania wybranych mieszanek ziołowych. 

Bibliografia

 1. Treben M., Choroby żołądka i jelit. Kuracje ziołowe, 2018
 2. Krakowiak, o., Nowak, R., Mikroflora przewodu pokarmowego człowieka – znaczenie, rozwój, modyfikacje, 2015
 3. Slavin, J., Fiber and prebiotics: Mechanisms and health benefits, 2013
 4. Brown B., Sposób na zdrowe trawienie, 2020
 5. Sonnenschmidt  R., Narządy trawienne, 2019

Autor

Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja LekarzeBezKolejki.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów