Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zioła na prostatę - dlaczego warto?

Artykuł zewnętrzny

Aleksandra Rutkowska 2020-12-11 10:23
zioła na prostatę

Coraz więcej osób sięga po zioła na prostatę. Nie ma się temu co dziwić, gdyż terapia ziołami jest nie tylko stosunkowo prosta do przeprowadzenia, ale przede wszystkim bardzo skuteczna. Stanowić może alternatywę albo wsparcie dla leczenia konwencjonalnego. Nie ulega wątpliwości, że należałoby jednak wiedzieć, które gatunki ziół mogą okazać się szczególnie pomocne.

Zioła na prostatę - wybierz te najskuteczniejsze!

Jak już zaznaczono na wstępie, zioła na prostatę mogą okazać się bardzo skuteczne, o ile rzecz jasna sięgniemy po odpowiednie ich gatunki. Przede wszystkim należałoby zainteresować się następującymi ziołami:

Ziele wierzbownicy

Trudno poszukiwać bardziej popularnego zioła na prostatę niż wierzbownica drobnokwiatowa. Może być stosowana także w ramach profilaktyki przerostu gruczołu krokowego. Łagodzi także objawy chorób prostaty, które już się pojawiły. 

Ziele skrzypu

Skrzyp polny niezwykle korzystnie wpływa na układ moczowy u mężczyzn. Warto zastosować go już wtedy, gdy pojawią się  pierwsze objawy przerostu gruczołu krokowego. 

Kłącze perzu

Jest rośliną bogatą w kwas krzemowy, cenne śluzy, kwasy organiczne oraz związki fenolowe. Zapobiega przerostowi gruczołu krokowego u mężczyzn. Wykazuje także łagodne działanie moczopędne. 

Liść pokrzywy

Podobnie jak skrzyp jest to roślina o łagodnym działaniu moczopędnym, przez co oczyszcza organizm z toksyn. Roślina ta pomaga także zapobiegać problemom z prostatą. 

Korzeń pietruszki

Ma działanie rozkurczające oraz moczopędne. Łagodzi także obrzęki. Okazuje się pomocny przy problemach z prostatą. 

Znamiona kukurydzy

Pomagają łagodzić objawy rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn. Wykazują także działanie moczopędne oraz łagodzące dolegliwości związane z bólem oraz obrzękiem. 

Wszystkie wyżej wymienione zioła warto pić w formie naparów. Najlepsze właściwości będą miały rzecz jasna ziołowe mieszanki. Trzeba jednak pamiętać o regularności.

Jedynie systematyczne stosowanie ziół na prostatę sprawi, że pojawią się w miarę trwałe oraz przede wszystkim satysfakcjonujące nas rezultaty. Żadne zioła nie przyniosą efektu, jeśli będziemy zapominać o ich stosowaniu, przyjmować je nieregularnie - mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Zioła na prostatę - poznaj najlepsze mieszanki. Ranking Ziół na prostatę.

Powyżej zostały wymienione poszczególne gatunki skutecznych ziół na prostatę. Jeżeli nie wiesz po jaki produkt ziołowy sięgnąć, skorzystaj z któregoś z produktów uwzględnionych w poniższym rankingu.

Ranking TOP 4 ziół na prostatę

1. Prostam Herbs

2.Lorem Vit Na Prostatę

2. Ziołolech – Zioła na prostatę NORMAL

3. Wierzbowa nać

I miejsce – ProstamHERBS

Prostam herbs

ProstamHerbs kup na stronie producenta

 

W składzie tego preparatu ziołowego znajdziemy takie zioła jak: wierzbownica drobnokwiatowa, znamiona kukurydzy, liść pokrzywy, korzeń pietruszki, kłącze perzu oraz ziele skrzypu. Zaletą tego preparatu jest bez wątpienia to, iż działa on kompleksowo, ze względu na zróżnicowany skład. Skuteczności produktu dowodzą opinie zadowolonych klientów.

Odkąd stosuję Prostam Herbs, przerost prostaty nie dokucza mi już tak bardzo. Pierwsze efekty stosowania mieszanki pojawiły się już po 3 tygodniach  - przyznaje pan Roman z Bydgoszczy

Mój mąż nie jest fanem ziół, ale przerost gruczołu krokowego stał się dokuczliwy. Dlatego zakupiłam dla niego Prostam  Herbs, które pije jako wspomaganie dla podstawowego leczenia. Sam żałuje, że nie sięgnął po tą mieszankę wcześniej - cieszy się pani Irmina z Poznania

II miejsce - Lorem Vit Na Prostatę

W składzie mieszanki LOREM VIT NA PROSTATĘ znajdziemy: liść pokrzywy zwyczajnej, ziele wierzbownicy drobnokwiatowej, kwiat rumianku pospolitego i owoc palmy sabałowej.  Zaletą ziół jest ich wszechstronne działanie oraz skuteczny, starannie skomponowany skład. Mieszanka zawiera  składniki wspomagające hamowanie rozrostu gruczołu krokowego oraz wspomagające oddawanie moczu. Zioła zawarte w mieszance mają właściwości: rozkurczowe, przeciwbólowe, antybakteryjne i przeciwzapalne.

lorem vita na prostatę

Sprawdź ceny Lorem Vit NA PROSTATĘ – na CENEO.PL

 

III miejsce - Ziołolech – Zioła na prostatę NORMAL

normal

 

W składzie tego produktu znajdziemy między innymi: koci pazur, palmę sabałową, korzeń różeńca górskiego, pestki dyni czy owoc grawioli. Dzięki tym ziołom można załagodzić objawy przerostu prostaty. Wadą produktu jest wysoka cena.

IV miejsce -  ManuTea - Wierzbownica nać

wierzbownica nac

 

Wierzbownica to bez wątpienia najpopularniejsze zioło przeznaczone do walki z przerostem gruczołu krokowego. Nie ulega wątpliwości, że zaletą tego produktu jest niska cena. Na jego zakup może więc pozwolić sobie zdecydowana większość mężczyzn. Wierzbownica uchodzi także za stosunkowo bezpieczne ziele, dzięki czemu nie musimy obawiać się zwiększonego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Wadą tego produktu ziołowego może być jednak to, iż znajdziemy w nim tylko jedno zioło pomocne w walce z objawami przerostu gruczołu krokowego. 

Wszystkie wyżej wymienione preparaty mają szansę pomóc zarówno w walce z przerostem prostaty, jednak zdecydowanym zwycięzcom jest mieszanka Prostam Herbs.

Czy zioła na zapalenie prostaty wystarczą?

Powyżej omówiono pozytywne działanie ziół na zapalenie prostaty. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż nawet najlepsze zioła na przerost prostaty warto byłoby wspomóc. Warto zastosować więc:

  • odpowiednio zbilansowaną dietę
  • aktywność fizyczna

W pierwszej kolejności warto byłoby przyjrzeć się swojej codziennej diecie. Warto wyeliminować z niej produkty bogate w niezdrowe tłuszcze, cukier czy czerwone mięso. Nadmiar tych produktów w diecie zawsze niekorzystnie wpływa na nasz organizm, w tym na prostatę. Zamiast nich do diety wprowadźmy duże ilości warzyw, owoców oraz produktów pełnoziarnistych. Nie bez znaczenia jest także regularne uprawianie sportów. Badania naukowe dowiodły, że regularna, umiarkowana aktywność fizyczna pomaga walczyć z przerostem prostaty. 

Podsumowując wyżej zebrane rozważania, bez większych trudności można stwierdzić, że zioła na prostatę mogą okazać się niezwykle skuteczne. Warto zatem pomyśleć o ich regularnym stosowaniu. Dobrze byłoby także zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę oraz o systematyczną aktywność fizyczną, najlepiej umiarkowaną. 

FAQ

1. Gdzie zakupić zioła na prostatę?

Ziół na prostatę poszukujmy przede wszystkim w sklepach ziołowych, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Pytajmy o nie również w niektórych aptekach. 

2. Kiedy zioła na prostatę zaczną działać?

Jeżeli zależy nam na tym, aby zioła zaczęły działać, musimy stosować je codziennie przez dłuższy czas. Nie wolno jednak zapominać o tym, że zioła nie zadziałają od razu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na te rezultaty minimum dwa tygodnie. 

3. Jak stosować zioła lecznicze na prostatę?

Mimo, że większość osób zastanawia się nad tym, jakie zioła na prostatę wybrać, nie brakuje i panów, którzy zastanawiają się nad tym jak je stosować. I bardzo dobrze! Nieodpowiednie stosowanie ziół może bowiem wiązać się z brakiem satysfakcjonujących efektów. Zioła zawsze stosujmy więc zgodnie ze wskazaniami producenta. 

 

Bibliografia

  1. Nawrot J., Surowce roślinne stosowane w łagodnym przeroście gruczołu krokowego, Poznań 2009
  2. McNeal J. E., Normal Histology of the Prostate, The American Journal of Surgical Pathology, 1988
  3. Gulajski M., Zioła w leczeniu gruczołu krokowego, Poradnik Gospodarski, 1990
  4. Stoff J. A., Prostate Miracle, Nowy Jork, 2000
  5. Klein E., Papazian P., Prostata. Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć, Warszawa 2020

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów