Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Dla diabetyków

Odpowiednia dieta, regularne pomiary poziomu glukozy we krwi oraz przyjmowanie leków to dla diabetyków codzienność. Współcześnie odchodzi się od pojęcia diety cukrzycowej, na korzyść indywidualnego podejścia do potrzeb żywieniowych pacjenta chorego na cukrzycę. Kaloryczność i proporcje składników powinny być ustalane w zależności od masy ciała, stopnia aktywności fizycznej, wieku, płci i innych chorób współistniejących. Głównym źródłem energii dla osób chorych na cukrzycę powinny być węglowodany złożone, pochodzące z produktów o niskim indeksie glikemicznym, czyli nie powodują gwałtownych skoków stężenia glukozy we krwi po posiłku (otręby, razowe pieczywo i makarony, kasze, niełuskany ryż). W aptekach dostępne są liczne suplementy diety pozytywnie wpływające na poziom cukru na bazie m.in. wyciągów z morwy białej, cynamonowca, spiruliny, a także chromu, cynku i witamin (np. Insulan, Topinulin Diabetes, Doppelherz Dla diabetyków). Działanie tych preparatów opiera się na hamowaniu enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów w organizmie, co wpływa na ograniczenie wchłaniania glukozy.


MORWA BIAŁA ZYSKAJ ZDROWIE

tabletki

Morwa biała Zyskaj Zdrowie interakcje ulotka tabletki  60 tabl.

Morwa biała Zyskaj Zdrowie

60 tabl.

suplement diety


Ulotka

MORWA DIAB

tabletki

Morwa diab interakcje ulotka tabletki  60 tabl.

Morwa diab

60 tabl.

suplement diety


Ulotka

MORWA PLATINIUM

tabletki

Morwa Platinium interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Morwa Platinium

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

MORWA PLATINUM

tabletki

Morwa Platinum Zdrowe Korzyści interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Morwa Platinum Zdrowe Korzyści

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

NASIONA KOZIERADKI

kapsułki

Nasiona Kozieradki interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Nasiona Kozieradki

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

NEUROLIP ACTIV

kapsułki

NeuroLip Extra 600 interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

NeuroLip Extra 600

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

PANAWIT PRAWIDŁOWY CUKIER

kapsułki

Panawit Prawidłowy Cukier interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Panawit Prawidłowy Cukier

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

PHARMASIS DLA DIABETYKÓW MORWA + CHROM

tabletki

PRIMA VITA MORWA BIAŁA

tabletki

Prima Vita Morwa Biała interakcje ulotka tabletki  72 tabl.

Prima Vita Morwa Biała

72 tabl.

suplement diety


Ulotka

ROZMARYN PRO SPORT

kapsułki

Rozmaryn interakcje ulotka kapsułki 0,4 g 90 kaps.

Rozmaryn

0,4 g | 90 kaps.

suplement diety


Ulotka

Suplementy dla diabetyka

Dieta dla diabetyka

Jadłospis diabetyka musi być skomponowany tak, aby pacjent nie przekroczył dziennej dawki spożytych węglowodanów oraz tłuszczów. Ilości te są ustalane indywidualne na podstawie zapotrzebowania energetycznego, poziomu aktywności fizycznej, zaawansowania choroby, wyników laboratoryjnych, sposobu leczenia i przyjmowanych leków. Skomponowanie właściwej, dobrze zbilansowanej diety jest zadaniem wymagającym fachowej wiedzy, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonego dietetyka. Należy pamiętać, że każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i nie należy korzystać z diety innej osoby.

Niedobory u diabetyków

Na niedobory witamin i minerałów narażeni są diabetycy, którzy często sięgają po produkty wysokoprzetworzone, ponieważ procesy technologiczne w produkcji żywności skutecznie eliminują z niej cenne składniki. Dodatkowej suplementacji wymagają osoby w starszym wieku  chorujące na cukrzycę, u których występują niedobory witaminy C, kwasu foliowego i witamin z grupy B. Z powodu okresowej dostępności świeżych warzyw i owoców, suplementacja bywa wskazana  jesienno-zimowym, kiedy podaż witamin i składników mineralnych w diecie jest mniejsza. Osoby chorujące na cukrzycę narażone są na ryzyko rozwoju tzw. późnych powikłań cukrzycy. Stosowanie suplementów diety specjalnie skomponowanych dla diabetyków może również pozytywnie wpłynąć na narząd wzroku, układ nerwowy, czy układ krążenia. Należy jednak pamiętać , że suplement diety to nie lek, zatem nie ma działania leczniczego. Suplement diety ma działanie wspierające – jeśli faktycznie mamy niedobory jakichś substancji, to ich uzupełnienie może pozytywnie wpłynąć na kondycję całego organizmu.

Suplementy diety dla diabetyków

Suplementy diety dla osób chorujących na cukrzycę mają specjalnie dobrane składniki, które wspomagają regulację poziomu glukozy we krwi, pozytywnie oddziałując przy tym na przemiany metaboliczne węglowodanów. W bogatej ofercie suplementów diety dostępnej w aptekach znaleźć można zarówno preparaty mineralno-witaminowe, jak i opracowane na bazie ekstraktów roślinnych, które w naturalny sposób wspomagają obniżenie poziomu cukru. W ich składzie można znaleźć między innymi takie substancje, jak ekstrakty z białej morwy, pokrzywy, cynamon, chrom czy nienasycone kwasy tłuszczowe.

Główne składniki suplementów diety

Chrom jest niezbędny do prawidłowego działania receptorów insulinowych. Wchodzi w skład tzw. czynnika tolerancji glukozy, substancji wytwarzanej w wątrobie, która trafia do krwi w momencie wzrostu poziomu cukru. Między innymi z tego powodu chrom jest rekomendowany osobom chorującym na cukrzycę.

Antyoksydanty to liczna grupa substancji czynnych, do której należą: witaminy C, E i β-karoten. Ich zadanie polega na neutralizowaniu tzw. wolnych rodników oraz hamowaniu procesu starzenia się komórek. Wolne rodniki to aktywne formy tlenu, które sprzyjają rozwojowi m.in. nowotworów i procesów zapalnych. Aktywne formy tlenu powstają w organizmie pod wpływem stresu, palenia papierosów, a u diabetyków także w wyniku hiperglikemii. Witaminy C, E i β‑karoten, dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym, zmniejszają ryzyko miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca i zawału serca. Witamina E ogranicza  ponadto rozwój zaćmy oraz proces starzenia się plamki żółtej.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT),w szczególności należące do tej grupy kwasy omega-3 mają korzystny wpływ na układ  sercowo-naczyniowy. Regulują procesy krzepnięcia krwi, normalizują poziom ciśnienia tętniczego, trójglicerydów i cholesterolu. Są rekomendowane pacjentom z cukrzycą typu 2 obciążonych dużym ryzykiem chorób układu krążenia.

Borówka czarna jest bogata w antyoksydanty (antocyjany) mające dobroczynny wpływ na wzrok. Antocyjany zapobiegają zwyrodnieniu siatkówki oraz plamki żółtej, zabezpieczają przed zaćmą, mają działanie ochronne i regeneracyjne na rogówkę.

Luteina może pomóc w zapobieganiu uszkodzenia siatkówki, prowadzącym do ślepoty spowodowanej cukrzycą. Oprócz pozytywnego wpływu na kondycję oczu, luteina, jako przeciwutleniacz może pomóc zmniejszyć działanie wolnych rodników w skórze i innych częściach naszego ciała zmniejszając stany zapalne.