Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Pamięć i koncentracja

Pamięć i koncentracja to kategoria obejmująca suplementy diety stosowane w celu poprawy sprawności umysłowej. W przypadku zwiększonej aktywności umysłowej lub w spadku koncentracji, problemach z zapamiętywaniem warto sięgnąć po kapsułki lub tabletki na pamięć dostępne w aptekach bez recepty, które poprawią ukrwienie mózgu i usprawnią pracę układu nerwowego. Preparaty te zawierają w swoim składzie m.in miłorząb japoński (ginkgo-biloba), lecytynę, żeń-szeń, olej lniany zawierający kwasy omega-3 i 6, guaranę, magnez (np. Ginkofar Forte, OLIMP Guaranax, Pamicon, Vitrum Memory). Zła dieta, stres, siedzący tryb życia mogą powodować problemy z koncentracją i pamięcią. Dlatego warto zmienić swoje nawyki żywieniowe, wprowadzając do swojej diety zdrowe, pełnowartościowe produkty. Duże znaczenie ma także aktywność fizyczna, szczególnie spacery na świeżym powietrzu, które dotleniają organizm i poprawiają jakość snu. Prawidłowa pamięć i koncentracja pozwala na radzenie sobie z codziennymi obowiązkami, przyswajanie nowych informacji, a także właściwe reagowanie na stresujące sytuacje.


4MIND MEMORYME

kapsułki

Memoryme interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Memoryme

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

ACTIVLAB BACOPA

kapsułki

Bacopa Activlab Pharma interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Bacopa Activlab Pharma

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

ACTIVLAB BILOBA

kapsułki

Biloba Extra Activlab Pharma interakcje ulotka kapsułki  60 kaps. | 2x30

Biloba Extra Activlab Pharma

60 kaps. | 2x30

suplement diety


Ulotka

ACTIVLAB THERMO SHAPE

kapsułki

Thermo Shape 2.0 interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Thermo Shape 2.0

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

Thermo Shape 2.0 interakcje ulotka kapsułki  180 szt.

Thermo Shape 2.0

180 szt.

suplement diety


Ulotka

ACTIVLAB THERMO SHAPE HYDRO OFF

kapsułki

Thermo Shape Hydro Off interakcje ulotka kapsułki  60 kaps. | słoik

Thermo Shape Hydro Off

60 kaps. | słoik

suplement diety


Ulotka

ADAPTOGENY AURA HERBALS

krople

Adaptogeny interakcje ulotka krople  50 ml

Adaptogeny

50 ml

suplement diety


Ulotka

AKSOBREX

tabletki

Axobrex interakcje ulotka tabletki 250 mg 30 tabl.

Axobrex

250 mg | 30 tabl.

suplement diety


Ulotka

AKSOBREX PLUS

tabletki

Aksobrex Fidia Plus interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Aksobrex Fidia Plus

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

Unipharm Aksobrex Plus interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Unipharm Aksobrex Plus

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

Suplementy na pamięć i koncentrację

Jak poprawić pamięć?

Zastanawiając się jak poprawić pamięć, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na produkty spożywcze zawarte w naszej codziennej diecie. To, co jemy każdego dnia, ma duży wpływ na prawidłowe działanie i odpowiednie odżywienie komórek nerwowych. Z pewnością warto wzbogacić codzienny jadłospis o świeże warzywa oraz owoce, w szczególności banany, pomarańcze, brzoskwinie, pomidory oraz ziemniaki. Produkty te stanowią bogate źródło potasu, który poprawia pracę umysłu. Istotne znaczenie mają także tłuszcze roślinne oraz rybne, które zawierają w sobie wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych. Być może nie wszyscy wiedzą, ale ich brak nie tylko spowalnia pracę układu nerwowego, ale także może prowadzić do rozwoju zaburzeń depresyjnych. Pistacje, orzechy piniowe, orzechy pekan, makadamia to także produkty bogate w składniki odżywcze, wpływające korzystnie na pracę umysłu, dlatego warto je na zmianę wprowadzać do diety. Do codziennej diety warto włączyć jajka, które stanowią cenne źródło tzw. prekursorów acetylocholiny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za zapamiętywanie. Ponadto zaleca się wypijanie dużych ilości wody, która oczyszcza ciało z toksyn i zapewnia odpowiedni poziom nawodnienia. Lepiej unikać mocnej herbaty i kawy, a także alkoholu, gdyż napoje te odwadniają mózg, a co więcej, wypłukują z organizmu witaminy z grupy B.

Dodatkowo, aby poprawić pamięć i koncentrację, warto zadbać o codzienną aktywność fizyczną, najlepiej na świeżym powietrzu. Bardzo cenna jest regularna aktywność fizyczna, w miarę możliwości w parku lub lesie, z dala od spalin samochodów. Codzienne ćwiczenia w domu, spacer szybkim krokiem lub godzina pływania spowodują, że nasz mózg będzie w stanie lepiej się skoncentrować i efektywniej pracować.

Na poprawę pamięci może mieć wpływ nie tylko dieta czy aktywność fizyczna. Chcąc jak najlepiej wykorzystać zdolność naszego mózgu do zapamiętywania, warto nauczyć się skupiać na tym, co w danej chwili robimy. Nie należy rozpraszać się żadnymi innymi czynnościami, ale skoncentrować się na konkretnym zadaniu. Najlepiej unikać sytuacji, kiedy wokół nas wiele się dzieje, rozpraszając naszą uwagę (np. włączone radio, telewizor, rozmowy osób w tym samym pomieszczeniu).

Niedotlenienie mózgu może również wynikać z nieprawidłowego sposobu oddychania. Jest to oczywiście dla nas naturalny proces, nad którym nie zastanawiamy się. Okazuje się, że zbyt płytki oddech nie pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu do mózgu.

Odpowiednia ilość snu w ciągu doby jest najlepszym lekiem na pamięć i koncentrację. Regeneracja mózgu w nocy jest niezbędna dla zachowania zdrowia emocjonalnego i psychicznego. Nie tylko długość nocnego odpoczynku ma duże znaczenie dla pamięci i koncentracji w ciągu dnia, ale również jego głębokość. 

Jakie suplementy diety mogą pozytywnie wpływać na pamięć i koncentrację?

Okazuje się, że jedną z najlepszych substancji na poprawę pamięci, które możemy suplementować, jest lecytyna sojowa. Niestety występuje w bardzo małych ilościach w naturalnych produktach spożywczych, dlatego warto przyjmować sprawdzone apteczne suplementy diety z lecytyną. Taki preparat na pamięć dla starszych jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Z wiekiem następuje obumieranie komórek nerwowych w mózgu. Jest to naturalny proces, ale warto go spowolnić. Jednak nie tylko seniorzy chętnie wspomagają się lecytyną, ale również studenci i osoby pracujące umysłowo.

Miłorząb japoński (Ginkgo biloba) to roślina, której od setek lat przypisuje się działanie stymulujące pamięć. Naukowcy wyróżnili kilka mechanizmów, dzięki którym miłorząb pobudza procesy umysłowe. Do najważniejszych z nich należy wpływ na metabolizm mózgu, w wyniku zwiększa się zapas energetyczny komórek. Konsekwencją usprawnionego krążenia mózgowego jest poprawienie sprawności umysłowej, a w szczególności zwiększenie wydolności pamięci oraz podniesienie poziomu koncentracji. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego chroni komórki układu nerwowego i mózgowe naczynia krwionośne przed wolnymi rodnikami.