Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Suplementy na zdrowe kości i stawy

Suplementy na zdrowe kości i stawy są stosowane w celu poprawy kondycji i sprawności całego układu ruchu. Ból pleców, kolan, bioder, stawów oraz ograniczona sprawność ruchowa mogą być objawem różnych dolegliwości i chorób. Dolegliwości te dotyczą zarówno osób starszych, jak i sportowców, pracowników fizycznych oraz osób, u których zdiagnozowano stan zapalny stawów lub kości. W tej kategorii można znaleźć preparaty na stawy, mięśnie i kości, które posiadają w składzie takie substancje jak: glukozamina, chondroityna, witamina C, kwas hialuronowy, kolagen, wyciągi roślinne, magnez, wapń i witamina D (np. Doppelherz aktiv Na stawy, Orton Flex, 4Flex). W aptekach dostępne są preparaty polecane m.in. osobom, u których doszło do nadmiernego zużycia elementów kostno-stawowych, wykonującym ciężka pracę fizyczną obciążającą stawy, uprawiającym sport, z nadwagą, kobietom w okresie menopauzy zagrożonym osteoporozą, osobom po urazach i kontuzjach w obrębie narządu ruchu, w okresie rekonwalescencji i rehabilitacji.


4JOINTS STAWY I KOŚCI HERBALLINE

kapsułki

Pharmovit Herballine 4Joints Stawy I Kości interakcje ulotka kapsułki 60 kaps. | butelka ze szkła

Pharmovit Herballine 4Joints Stawy I Kości

60 kaps. | butelka ze szkła

suplement diety


Ulotka

5-LOXIN BOSWELLIA SERRATA EXTRACT

kapsułki

5-Loxin Boswellia Serrata Extract interakcje ulotka kapsułki 60 kaps.

5-Loxin Boswellia Serrata Extract

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

ACTIVE FLEX

kapsułki

Active Flex interakcje ulotka kapsułki 90 kaps.

Active Flex

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION CURCUMA

kapsułki

Allnutrition Curcuma interakcje ulotka kapsułki 90 kaps.

Allnutrition Curcuma

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION CURCUMA

tabletki

SFD Curcuma interakcje ulotka tabletki 60 tabl. | + 30 tabl Gratis

SFD Curcuma

60 tabl. | + 30 tabl Gratis

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION MSM

kapsułki

Allnutrition Msm interakcje ulotka kapsułki 90 kaps.

Allnutrition Msm

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION MSM

tabletki

SFD Msm interakcje ulotka tabletki 60 tabl. | + 30 tabl Gratis

SFD Msm

60 tabl. | + 30 tabl Gratis

suplement diety


Ulotka

ARTEOMEA ŚWIAT ZDROWIA

kapsułki twarde

Arteomea Świat Zdrowia interakcje ulotka kapsułki twarde 90 kaps.

Arteomea Świat Zdrowia

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

ARTHRO CARE FLEX LABORELL

kapsułki twarde

Arthro Care Flex interakcje ulotka kapsułki twarde 60 kaps. | 6 blist.po 10 szt.

Arthro Care Flex

60 kaps. | 6 blist.po 10 szt.

suplement diety


Ulotka

ARTHRON COMPLEX

tabletki

Arthron Complex interakcje ulotka tabletki 60 tabl.

Arthron Complex

60 tabl.

suplement diety


Ulotka

Suplementy na zdrowe kości i stawy

Jak wzmocnić kości dietą?

Choć problemy kostno-stawowe często zauważa się dopiero po ukończeniu sześćdziesięciu lat, to jednak nie pojawiają się one nagle, ale wynikają z wcześniejszego, nieodpowiedniego trybu życia, np. braku aktywności fizycznej czy diety ubogiej w witaminy i składniki mineralne. 
Kości są prawdziwym magazynem wapnia. Szacuje się, że 99% całkowitej jego zawartości w organizmie zlokalizowane jest właśnie w kościach i tkankach zwapnionych, stąd pierwiastek ten jest niezbędny dla rozwoju i utrzymania ich prawidłowego stanu. Jego najlepszym źródłem w diecie są mleko i przetwory, w tym głównie sery żółte.

Dla lepszej przyswajalności i wchłaniania wapnia niezbędna jest witamina D. Jej najlepszym źródłem są promienie słoneczne. Zaleca się, aby w sezonie wiosenno-letnim wystawiać się na ich działanie przez minimum 15 minut w godzinach między 9. a 15. Ponieważ jednak w naszej strefie klimatycznej pogoda bywa różna, w podanych godzinach często przebywamy w pomieszczeniach, a sama dieta nie jest w stanie pokryć naszego zapotrzebowania na tę witaminę – we wszystkich grupach osób rekomenduje się odpowiednio dobraną suplementację witaminy D.  

Wśród pozostałych składników sprzyjających zdrowym kościom, znajdują się: 

 • kwasy tłuszczowe omega-3 ,
 • antyoksydanty,
 • witamina C,
 • witamina A,
 • magnez,
 • potas,
 • cynk,
 • witaminy z grupy B,
 • odpowiednia ilość białka.

Czy aktywność fizyczna wpływa na funkcjonowanie kości?

Ważnym czynnikiem, zapewniającym odpowiednio mocne kości, jest regularna aktywność fizyczna. Kość dostosowuje swoją masę i strukturę w zależności od działających na nią obciążeń mechanicznych. Siedzący tryb życia i unieruchomienie powodują brak obciążenia kości i przyspieszoną ich demineralizację oraz osłabienie. Najważniejsze, aby aktywność fizyczna była regularna oraz dostosowana do możliwości danej osoby.

Kiedy ryzyko wystąpienia osteoporozy jest największe?

Jest wiele czynników, które sprzyjają rozwinięciu choroby. Zwykle na osteoporozę chorują osoby w starszym wieku, zwłaszcza kobiety po menopauzie i mężczyźni po 65. roku życia. Zdarza się ona też częściej u osób, u których choroba występowała w rodzinie. Osteoporoza może pojawić się również u osób, które mają rożnego rodzaju zaburzenia hormonalne i choroby związane z dłuższym unieruchomieniem. Bardzo ważnym czynnikiem wpływający na stan tkanki kostnej jest też odpowiednia dieta i styl życia.

Jakie suplementy diety mogą wzmocnić kości?

Z wiekiem kości słabną, a ryzyko zachorowania na osteoporozę rośnie. Dlatego można przyjmować suplementy, które wspierają zachowanie ich prawidłowej struktury i wytrzymałości. Zawierają one składniki, które mogą wspomóc utrzymanie zdrowego stanu kośćca i innych elementów układu ruchowego np. stawów.

W sprzedaży dostępne są również leki i suplementy zawierające wapń. Skupiając się na profilaktyce osteoporozy, nie należy zapominać o magnezie i potasie, które również dobrze wpływają na układ mięśniowo-szkieletowy. Ponadto w preparatach wzmacniających kości można znaleźć inne ważne dla zdrowia składniki:

 • witaminy D i K2, które wspierają utrzymanie zdrowych kości; witamina D wspomaga także zachowanie dobrego stanu zębów oraz mięśni, a także optymalnego poziomu wapnia we krwi i prawidłowego wchłaniania fosforu oraz wapnia;
 • lizyna, która wspomaga wchłanianie wapnia z jelita;
 • glukozamina, która pomaga w utrzymaniu zdrowych i elastycznych stawów;
 • witamina C, która wspiera prawidłową produkcję kolagenu;
 • cynk, mangan i fosfor, które wspomagają utrzymanie zdrowych kości.

Warte polecenia są preparaty zawierające czyste Colostrum, czyli siarę. Z uwagi na zawartość cennych składników, takich jak immunoglobuliny, laktoferyna, lizozym czy laktoperoksydaza, Colostrum wykazuje bardzo pozytywny wpływ na kości i stawy. Wynika to również z obecności witamin z grupy B, witaminy A, D, E, dobrze przyswajalnego białka oraz czynników wzrostu.

Decydując się na wsparcie diety preparatami na osteoporozę i wzmocnienie kości, należy pamiętać o tym, że suplementy diety nie mogą całkowicie zastąpić zbilansowanego sposobu odżywiania oraz zdrowego trybu życia.