Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Płodność

Aby wspomóc płodność i zwiększyć szansę na poczęcie dziecka, warto uzupełnić dietę w witaminy, składniki mineralne i inne aktywne substancje. Każdy przypadek powinien być konsultowany z lekarzem na podstawie 12-miesięcznej obserwacji oraz przeprowadzony szereg badań diagnostycznych. Dzięki temu przyczyna wystąpienia niepłodności może być zdiagnozowana u każdego pacjenta indywidualnie, a co za tym idzie – dobór formy leczenia będzie możliwie najskuteczniejszy. Apteki oferują szeroki wybór preparatów witaminowo-mineralnych dla kobiet i mężczyzn, których specjalnie dobrane składniki zostały opracowane w ten sposób, by pozytywnie wpływać na funkcjonowanie układu rozrodczego (np. Fertinea Mum Folian Plus, OLIMP Ferti Lady, FertilMan Plus, ExtraSperm) . Warto również skorzystać z kalkulatorów dni płodnych, które pozwolą określić dzień owulacji i zwiększyć szansę na poczęcie potomstwa. Pary, które przez dłuższy czas starają się o dziecko, mogą zdecydować się na zakup testu owulacyjnego.


Acertin interakcje ulotka proszek do sporządzania roztworu  60 sasz.

Acertin

60 sasz.

suplement diety


Ulotka
Maca interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Maca

60 kaps.

suplement diety


Ulotka
Adam I Ewa interakcje ulotka kapsułki  16 kaps. | (+ 16 kaps.)

Adam I Ewa

16 kaps. | (+ 16 kaps.)

suplement diety


Ulotka
Androman interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Androman

30 kaps.

suplement diety


Ulotka
Biofer Folic interakcje ulotka tabletki  60 tabl.

Biofer Folic

60 tabl.

suplement diety


Ulotka
Cum Plus Strong interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Cum Plus Strong

60 kaps.

suplement diety


Ulotka
D-Chiro-Inozytol interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

D-Chiro-Inozytol

60 kaps.

suplement diety


Ulotka
Dla Aktywności Seksualnej interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Dla Aktywności Seksualnej

60 kaps.

suplement diety


Ulotka
DOZ Zielnik Dla Mężczyzny interakcje ulotka herbata  20 toreb. po 1.5 g

DOZ Zielnik Dla Mężczyzny

20 toreb. po 1.5 g

suplement diety


Ulotka

Suplementy wspierające płodność

Czy jest płodność?

Płodność to inaczej charakterystyczne zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety, które rozpoczynają się wraz z okresem dojrzewania. Następuje wtedy produkcja hormonów płciowych (estrogeny i progesteron), jak również zaczyna pojawiać się proces jajeczkowania czyli owulacji. Warto także wiedzieć, że płodność jest zależna od wieku kobiety. Określa się, że okres między 20. a 30. rokiem życia to najlepszy czas, w którym następuje największa szansa na skuteczne zapłodnienie. Po trzydziestce płodność zaczyna mocniej spadać i następuje mniejsza szansa na sukces w urodzeniu potomstwa.

Istnieje także pojęcie męskiej płodności. Odnosi się ono do czasu dojrzewania młodego mężczyzny, kiedy to następuje pierwszy wytrysk nasienia. Płodność u mężczyzn charakteryzuje się nieco mniej skomplikowanym systemem hormonalnym, który pozwala utrzymać płodność nawet do późnej starości. Głównym hormonem odpowiedzialnym za płodność u mężczyzn jest testosteron, który może podlegać wahaniom w zależności od prowadzonego stylu życia.

Jak wpierać płodność?

W pierwszej kolejności należy odpowiednio skomponować jadłospis. Dieta sprzyjająca płodności powinna zawierać dużo warzyw, nabiału, chudego mięsa i ryb, nasion roślin strączkowych, kasz, pełnoziarnistego pieczywa. Należy wybierać produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, D, E i C, żelazo, cykl, selen, potas i kwas foliowy, jak np. orzechy, brokuły, natka pietruszki. Unikaj z kolei słodyczy i cukrów prostych, wysokoprzetworzonych produktów oraz tłuszczów zwierzęcych. Co ważne, warto, by o jadłospis zadbała zarówno kobieta, jak i jej partner.

Na pewno warto wiedzieć, że płodności sprzyja prawidłowa masa ciała względem naszego wzrostu, co pozwala na zachowanie właściwego wydzielania poszczególnych hormonów płciowych. Jednym z istotniejszych czynników oddziałujących na zdrowie reprodukcyjne jest także aktywność fizyczna. Jej brak lub nadmiar może powodować zaburzenia hormonalne u kobiet i obniżenie parametrów nasienia u mężczyzn.

Do nawyków sprzyjających płodności u obojga płci warto dodać uregulowany tryb życia i odpowiednio długi odpoczynek nocny. Sen to czas, gdy organizm może się zregenerować i przygotować do kolejnego wysiłku, dlatego ważne jest, by trwał przynajmniej 7-8 godzin.

Czy suplementy diety mogą wspomagać płodność?

Istnieją sposoby, aby wspomóc płodność i zwiększyć szansę na posiadanie potomstwa. Jednym z nich są apteczne suplementy diety wspierające płodność, w składzie których występują kompleksy witamin i związków mineralnych. Warto pamiętać, że preparaty na płodność dla mężczyzn będą miały inny skład niż produkty na płodność dla kobiet. Tabletki dla mężczyzn będą zawierały najczęściej witaminę E, l-karnitynę, l-argininę, taurynę, magnez czy cynk wzmagające popęd seksualny, poprawiające jakość nasienia oraz wspierające utrzymanie odpowiedniego poziomu testosteronu. Tabletki na płodność dla kobiet w swym składzie będą miały natomiast przede wszystkim inozytol, kwas foliowy oraz witaminy (witaminę D, B6 czy B12) przyczyniające się m. in. do regulacji równowagi hormonalnej.

Podczas starania się o dziecko, oboje z partnerów powinni suplementować kwas foliowy, poza witaminami, które już regularnie spożywają. Ponadto, przyjmowanie folianu (kwas foliowy w jego naturalnej formie) jest kolejnym sposobem na polepszenie płodności, poprzez zwiększenie spożycia ciemnej, liściastej zieleniny w twojej diecie. Kwas foliowy jest niezbędny, by zminimalizować potencjalne wady cewy nerwowej - a także wady serca - u płodów.

Także witamina D (cholekalcyferol) jest uważana za kluczowy komponent zarówno udanego poczęcia, jak i zdrowego porodu. Utrzymywanie optymalnego poziomu witaminy D w organizmie jest łatwo osiągalne przy wystarczającej ekspozycji na promienie słoneczne. Niemniej jednak, większość kobiet i mężczyzn nie wchłania wystarczającej ilości promieni słonecznych, by ten poziom sięgał wymaganego progu w ciągu roku. Najlepiej oznaczyć poziom witaminy D we krwi i w porozumieniu z lekarzem dobrać odpowiednią dawkę preparatu zawierającego cholekalcyferol.