Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Potencja

Preparaty na potencję służą do poprawy sprawności seksualnej, działają stymulująco na popęd seksualny i wspierają funkcjonowanie narządów płciowych. Często zdarza się, że problemy z potencją nie jest efektem naturalnych zmian w organizmie, a wynikają z wewnętrznych lub zewnętrznych czynników, które można wyeliminować, aby przywrócić naturalny poziom libido i sprawności seksualnej. Czynnikami wpływającymi na obniżone libido, które może powodować na przykład problemy z erekcją, mogą być zmiany hormonalne, stres, zła dieta lub choroby. Dlatego w razie jakichkolwiek problemów z popędem seksualnym warto skonsultować się z lekarzem, który może zalecić odpowiednie preparaty na potencję. Spośród preparatów na libido można wybierać suplementy diety, których skład oparty jest na naturalnych składnikach (np. Clavin, Braveran), jak i leki na potencję zawierające substancję chemiczną – sildenafil. Tabletki na potencję opracowane specjalnie dla mężczyzn, zawierają składniki aktywne, które wpływają na zachowanie aktywności seksualnej oraz utrzymanie właściwego poziomu testosteronu we krwi i wpływają na ukrwienie narządów płciowych.


BICAPS LIBIMEN

kapsułki

Bicaps Libimen interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Bicaps Libimen

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

BIGGER SIZE

kapsułki

Bigger Size interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Bigger Size

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

BLUELINE

kapsułki

Blueline interakcje ulotka kapsułki  111 kaps.

Blueline

111 kaps.

suplement diety


Ulotka

BRAVERAN

tabletki

Braveran interakcje ulotka tabletki  8 tabl.

Braveran

8 tabl.

suplement diety


Ulotka

CATUABA BARK

kapsułki

Catuaba Bark interakcje ulotka kapsułki  120 kaps.

Catuaba Bark

120 kaps.

suplement diety


Ulotka

CLAVIN

kapsułki

Clavin Original interakcje ulotka kapsułki  28 kaps.

Clavin Original

28 kaps.

suplement diety


Ulotka

DOPPELHERZ AKTIV MEN LIDER

kapsułki

Doppelherz Aktiv Men Lider interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Doppelherz Aktiv Men Lider

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

DR.MAX BUZDYGANEK NAZIEMNY

zioła do zaparzania w saszetkach

Dr.Max Buzdyganek Naziemny interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach  20 toreb. po 1.5 g

Dr.Max Buzdyganek Naziemny

20 toreb. po 1.5 g

suplement diety


Ulotka

ERECTAVIN

FS TRIBULUS SWANSON

kapsułki

Fs Tribulus interakcje ulotka kapsułki 500 mg 90 kaps.

Fs Tribulus

500 mg | 90 kaps.

suplement diety


Ulotka

Suplementy na potencję

Jak poprawić erekcję?

Coraz więcej mężczyzn cierpi na problemy z erekcją, które zaniedbywane mogą doprowadzić nawet do długotrwałego braku potencji. Zaburzenia erekcji coraz częściej są wynikiem niezdrowego trybu życia, złych nawyków żywieniowych i bezpośrednio z nimi związanego wzrostu wagi. 

Umiarkowana i regularna aktywność fizyczna znacząco podnosi samoocenę i pewność siebie. Wpływa także pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy człowieka, poprawiając krążenie krwi w okolicach miednicy i ułatwiając osiągnięcie erekcji.

W diecie wzmacniającej potencję powinny znaleźć się zdrowe tłuszcze, produkty bogate w cynk, argininę, selen, witaminę E oraz witaminę B6. Domowym sposobem na erekcję będzie takie komponowanie codziennych posiłków, żeby zawierały one pełnowartościowe produkty wzmacniające libido.

Problemy z erekcją często wynikają również z nadmiaru stresu w ciągu dnia. Czasem związane są także z lękami i traumami, które dotyczą zdarzeń w przeszłości. W bardziej złożonych przypadkach konieczne jest podjęcie psychoterapii. W tych mniej skomplikowanych niekiedy wystarczające okazują się domowe sposoby. Pierwszym krokiem powinna być zmiana trybu życia, a następnymi walka z przemęczeniem i redukcja codziennego stresu.

Na poziom libido i erekcję wpływa znacznie więcej czynników, aniżeli wyłącznie aktywność fizyczna, dieta czy stres. Jednym z nich może być na przykład palenie papierosów. Nikotyna i substancje smoliste powodują zwężanie tętnic i żył, miażdżycę oraz nadciśnienie. Wymienione skutki mają bezpośredni wpływ na pogorszenie się erekcji.

Czy suplementy diety mogą wpłynąć na potencję?

Naturalne suplementy na potencję i libido są alternatywą dla leków na potencję takich, jak sildenafil czy innych chemicznych środków. Mogą być wsparciem w przejściowych problemach z erekcją i osłabionym libido, szczególnie jeżeli ich przyczyną jest np. stres, zbyt szybkie tempo życia lub nieprawidłowa dieta.

Zanim mężczyzna sięgnie po silnie działające środki farmakologiczne, warto aby wziął pod uwagę zastosowanie niektórych ziół lub wyciągów, których skuteczność w problemach z potencją jest udowodniona. Wpływ żeń-szenia na popęd seksualny został potwierdzony m.in. w badaniach przeprowadzonych w Seulu. Preparaty na jego bazie wpłynęły na poprawę sprawności seksualnej u ponad połowy badanych mężczyzn. Rozkurcza on naczynia krwionośne w prąciu i tym samym zwiększa napływ krwi. Gdy stosowany jest za długo lub w za wysokich dawkach może powodować nadmierne pobudzenie oraz objawy ze strony układu pokarmowego.

Jedna z substancji czynnych w suplementach diety na potencję to L-arginina. Jest ona produkowana przez organizm oraz dostarczana wraz z pożywieniem bogatym w białko — rybami, drobiem, produktami pełnoziarnistymi, mlecznymi, fasolą. Rozszerza naczynia krwionośne oraz wspomaga erekcję.

Warto zwrócić uwagę na buzdyganek ziemny, który rośnie na piaszczystych glebach Afryki, Australii i Azji. Ta niepozorna roślina stymuluje receptory androgenowe w mózgu, zwiększa produkcję testosteronu, wpływa na doznania seksualne oraz wspomaga popęd seksualny. Najbardziej prawdopodobnym mechanizmem poprawy erekcji przez buzdyganek naziemny jest nasilanie uwalniania tlenku azotu ze śródbłonka, co powoduje rozkurcz naczyń ciała jamistego i zwiększony napływ krwi. Dlatego wyciąg z buzdyganka można spotkać w licznych suplementach diety poprawiających potencję.

Innym składnikiem zielarskim, wykorzystywanym do poprawy erekcji i podniesienia libido, jest korzeń maca Lepidium meyenii. Wśród chemicznych składników maca mających działanie terapeutyczne w poprawie zdrowia seksualnego są: fitostanole, fitosterole, fitogeny, polifenole, alkaloidy, kwasy tłuszczowe i amidy. 

Ekstrakt z kory sosny nadmorskiej ma właściwości przeciwzapalne i jest uznawany za silnie działający antyoksydant, co oznacza, że chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Obniża poziom glukozy, lipidów i cholesterolu we krwi, a dzięki wywołaniu przyspieszonego mikrokrążenia może mieć pozytywny wpływ na erekcję. Ekstrakt ten można znaleźć w suplementach diety na potencję, w których stanowi jeden z ważnych składników aktywnych.