Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Nudności

Na nudności skarżą się osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną na skutek zaburzeń błędnikowych, a także kobiety w ciąży w związku ze zmianami hormonalnymi. Produkty na chorobę lokomocyjną służą łagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości występujących podczas jazdy samochodem, autobusem lub innym środkiem lokomocji. Choroba lokomocyjna objawia się bólami i zawrotami głowy, nudnościami, nerwicą żołądka, a często również wymiotami. Nasilenie choroby występuje zwykle około 10-tego roku życia, najczęściej ustępuje wraz z wiekiem. Najskuteczniejszym sposobem na złagodzenie objawów choroby lokomocyjnej jest zastosowanie odpowiednich suplementów diety. W eliminowaniu nudności oraz wymiotów, także mdłości w ciąży, pomocne mogą okazać się preparaty ziołowe na bazie kłącza imbiru lekarskiego (np. Lokomotiv, Lokomarin, Pregna VOMI). Warto podkreślić, że środki pochodzenia roślinnego są nie tylko najbezpieczniejsze, ale pozbawione również wielu działań ubocznych. Można sięgnąć po najbardziej dogodną formę preparatu jak tabletki, syrop, tabletki do ssania bądź lizaki. Należy pamiętać, aby preparat na chorobę lokomocyjną zastosować odpowiednio wcześniej (najlepiej 30 minut przed podróżą).


Anaketon Forte 250 interakcje ulotka tabletki 10 tabl.

Anaketon Forte 250

10 tabl.

suplement diety


Ulotka
Aviomarin Natural interakcje ulotka tabletki 10 tabl.

Aviomarin Natural

10 tabl.

suplement diety


Ulotka
Dr.Max Automaxik Na Podróż interakcje ulotka pastylki do ssania 20 pastyl.

Dr.Max Automaxik Na Podróż

20 pastyl.

suplement diety


Ulotka
Imbir interakcje ulotka kapsułki 30 kaps.

Imbir

30 kaps.

suplement diety


Ulotka
Imbir I Rumianek Na Nudności interakcje ulotka pastylki do ssania 12 pastyl.

Imbir I Rumianek Na Nudności

12 pastyl.

suplement diety


Ulotka
Imbisan interakcje ulotka krople 30 ml | butelka

Imbisan

30 ml | butelka

suplement diety


Ulotka
Life Aviomotki interakcje ulotka pastylki do ssania 20 pastyl.

Life Aviomotki

20 pastyl.

suplement diety


Ulotka
Lokocomfort Świat Zdrowia interakcje ulotka tabletki powlekane 12 tabl.

Lokocomfort Świat Zdrowia

12 tabl.

suplement diety


Ulotka
Lokomarin interakcje ulotka tabletki 15 tabl.

Lokomarin

15 tabl.

suplement diety


Ulotka
DOZ Product Lokomin interakcje ulotka pastylki do ssania 10 pastyl.

DOZ Product Lokomin

10 pastyl.

suplement diety


Ulotka
Lokomotiv interakcje ulotka drażetki 8 draż.

Lokomotiv

8 draż.

suplement diety


Ulotka

Lokomotiv interakcje ulotka drażetki 15 tabl.

Lokomotiv

15 tabl.

suplement diety


Ulotka
Rodzina Zdrowia Lokovita interakcje ulotka tabletki 10 tabl.

Rodzina Zdrowia Lokovita

10 tabl.

suplement diety


Ulotka
Rodzina Zdrowia Lokovitki interakcje ulotka pastylki do ssania 8 pastyl.

Rodzina Zdrowia Lokovitki

8 pastyl.

suplement diety


Ulotka
Lokowitek interakcje ulotka pastylki do ssania 8 pastyl.

Lokowitek

8 pastyl.

suplement diety


Ulotka
Olimp Spoko Loko interakcje ulotka tabletki 10 tabl.

Olimp Spoko Loko

10 tabl.

suplement diety


Ulotka
Pregna Vomi interakcje ulotka guma do żucia 16 szt.

Pregna Vomi

16 szt.

suplement diety


Ulotka
Prevomit interakcje ulotka tabletki powlekane 28 tabl.

Prevomit

28 tabl.

suplement diety


Ulotka

Nudności, mdłości w ciąży i choroba lokomocyjna

Co to są nudności i jakie mogą być ich przyczyny?

Nudności (mdłości) można określić jako dyskomfort w żołądku i uczucie potrzeby zwymiotowania. Często towarzyszą mu: bladość skóry, zwiększona potliwość, ślinotok, obniżone ciśnienie tętnicze krwi, zawroty głowy. Nudności nie są bolesne, jednak są bardzo nieprzyjemne, powodują duży dyskomfort i utrudniają normalne funkcjonowanie. Mogą być one spowodowane zjedzeniem czegoś nieświeżego czy choroby. Choć mdłości same w sobie nie stanowią zagrożenia, to mogą być objawem jakieś poważniejszej choroby.

Nadużycie alkoholu

Często pojawiające się nudności mają związek z wypiciem zbyt dużej ilości alkoholu. Alkohol odbierany jest przez organizm jak toksyna, więc jego spożycie w nadmiarze może zasygnalizować konieczność zwymiotowania w celu jej eliminacji.

Ciąża

Nudności i towarzyszące im wymioty są częstym objawem ciąży – szczególnie w pierwszych tygodniach jej trwania. Wynikają nie tylko z zachodzących zmian hormonalnych, ale mają związek z dążeniem do ochrony rozwijającego się płodu w razie dostania się do jego ustroju szkodliwych substancji.

Choroba lokomocyjna

U niektórych osób nudności pojawiają się w momencie podróżowania samochodem lub autobusem. Tzw. choroba lokomocyjna stanowi zaburzenie błędnikowe.

Zatrucie lekami lub toksynami

Nudności i towarzyszące im wymioty są typowe dla zatrucia toksynami (np. z grzybów), przyjmowania leków cytostatycznych (przyjmowanych w ramach chemioterapii) i immunosupresyjnych. Mogą pojawić się także przy stosowaniu niektórych antybiotyków, leków nasercowych i przeciwartmicznych, hormonalnych środków antykoncepcyjnych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych. 

Zatrucia pokarmowe i infekcje przewodu pokarmowego

Jeśli nudnościom towarzyszą inne dolegliwości, np. wzdęcia, silny ból brzucha, może to świadczyć o zatruciu pokarmowym lub infekcji przewodu pokarmowego. W przypadku nudności przebiegających z ostrą biegunką, przyczyn należy upatrywać się w zakażeniach żołądkowo-jelitowych.

Zawał serca

Chociaż zawał serca kojarzy się głównie z bólem w okolicy mostka, stan ten może dawać także wiele innych, nietypowych objawów. Jednym z nim są nudności, które pojawiają się na skutek podrażnienia przepony. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie na niej położona jest dolna ściana serca, która – w momencie wystąpienia zawału – jest niedokrwiona.

Udar mózgu

Nudności połączone z wymiotami, zaburzeniami widzenia czy zawrotami głowy mogą świadczyć o udarze mózgu. W przypadku wystąpienia takich objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jak radzić sobie z nudnościami?

Jeżeli nudności i wymioty pojawiają się sporadycznie i ustępują samoistnie, nie powinny budzić zbytniego niepokoju. W sytuacji, gdy dolegliwości utrzymują się przez dłuższy czas lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem.

W przeciwdziałaniu mdłościom skuteczny jest imbir. Może być przyjmowany zarówno w formie tabletek, kropli, imbirowej herbaty lub w postaci surowej lub sproszkowanej jako dodatek do napojów i dań. Imbir znajduje swoje zastosowanie w łagodzeniu nudności u kobiet w ciąży, bólu miesiączkowego, gorączki lub infekcji dróg oddechowych. Polecany jest dla osób z chorobą lokomocyjną.

Gdy cierpimy z powodu nudności, możemy sięgnąć po napary ziołowe. Doskonale sprawdzają się: melisa, rumianek czy mięta pieprzowa. Ziołowe herbatki wspomagają trawienie i łagodzą dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Niekiedy nudnościom towarzyszą wymioty, które mogą prowadzić do zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu. Elektrolity powinny zostać wyrównane jak najszybciej, aby zapobiec groźnym powikłaniom, np. kardiologicznym i nefrologicznym. W tym celu można zastosować preparaty elektrolitowe dostępne w aptekach.

Jeśli jednak nudności utrzymują się przez dłuższy czas, należy zacząć szukać ich przyczyny. Najlepiej wykonać podstawowe badania laboratoryjne, obrazowe, np. RTG jamy brzusznej i endoskopię górnego odcinka przewodu pokarmowego. Jeżeli nudności są wyjątkowo dokuczliwe, lekarz może wprowadzić leczenie, które je złagodzi.