Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Nudności

Na nudności skarżą się osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną na skutek zaburzeń błędnikowych, a także kobiety w ciąży w związku ze zmianami hormonalnymi. Produkty na chorobę lokomocyjną służą łagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości występujących podczas jazdy samochodem, autobusem lub innym środkiem lokomocji. Choroba lokomocyjna objawia się bólami i zawrotami głowy, nudnościami, nerwicą żołądka, a często również wymiotami. Nasilenie choroby występuje zwykle około 10-tego roku życia, najczęściej ustępuje wraz z wiekiem. Najskuteczniejszym sposobem na złagodzenie objawów choroby lokomocyjnej jest zastosowanie odpowiednich suplementów diety. W eliminowaniu nudności oraz wymiotów, także mdłości w ciąży, pomocne mogą okazać się preparaty ziołowe na bazie kłącza imbiru lekarskiego (np. Lokomotiv, Lokomarin, Pregna VOMI). Warto podkreślić, że środki pochodzenia roślinnego są nie tylko najbezpieczniejsze, ale pozbawione również wielu działań ubocznych. Można sięgnąć po najbardziej dogodną formę preparatu jak tabletki, syrop, tabletki do ssania bądź lizaki. Należy pamiętać, aby preparat na chorobę lokomocyjną zastosować odpowiednio wcześniej (najlepiej 30 minut przed podróżą).


ANAKETON FORTE

tabletki

Anaketon Forte 250 interakcje ulotka tabletki  10 tabl.

Anaketon Forte 250

10 tabl.

suplement diety


Ulotka

AVIOMARIN NATURAL

tabletki

Aviomarin Natural interakcje ulotka tabletki  10 tabl.

Aviomarin Natural

10 tabl.

suplement diety


Ulotka

AVIOPLANT

kapsułki twarde

Avioplant 250 mg interakcje ulotka kapsułki twarde 250 mg 10 kaps.

Avioplant 250 mg

250 mg | 10 kaps.

lek dostępny bez recepty


Ulotka

DR.MAX AUTOMAXIK NA PODRÓŻ

pastylki do ssania

Dr.Max Automaxik Na Podróż interakcje ulotka pastylki do ssania  20 pastyl.

Dr.Max Automaxik Na Podróż

20 pastyl.

suplement diety


Ulotka

IMBIR

kapsułki

Imbir interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Imbir

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

IMBIR+

kapsułki

Imbir+ interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Imbir+

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

IMBIR I RUMIANEK NA NUDNOŚCI HERBAL PHARMACEUTICALS

pastylki do ssania

Imbir I Rumianek Na Nudności interakcje ulotka pastylki do ssania  12 pastyl.

Imbir I Rumianek Na Nudności

12 pastyl.

suplement diety


Ulotka

IMBISAN

krople

Imbisan interakcje ulotka krople  30 ml | butelka

Imbisan

30 ml | butelka

suplement diety


Ulotka

LIFE AVIOMOTKI

pastylki do ssania

Life Aviomotki interakcje ulotka pastylki do ssania  20 pastyl.

Life Aviomotki

20 pastyl.

suplement diety


Ulotka

LILY LIZAK NA DOLEGLIWOŚCI LOKOMOCYJNE

Nudności, mdłości w ciąży i choroba lokomocyjna

Co to są nudności i jakie mogą być ich przyczyny?

Nudności (mdłości) można określić jako dyskomfort w żołądku i uczucie potrzeby zwymiotowania. Często towarzyszą mu: bladość skóry, zwiększona potliwość, ślinotok, obniżone ciśnienie tętnicze krwi, zawroty głowy. Nudności nie są bolesne, jednak są bardzo nieprzyjemne, powodują duży dyskomfort i utrudniają normalne funkcjonowanie. Mogą być one spowodowane zjedzeniem czegoś nieświeżego czy choroby. Choć mdłości same w sobie nie stanowią zagrożenia, to mogą być objawem jakieś poważniejszej choroby.

Nadużycie alkoholu

Często pojawiające się nudności mają związek z wypiciem zbyt dużej ilości alkoholu. Alkohol odbierany jest przez organizm jak toksyna, więc jego spożycie w nadmiarze może zasygnalizować konieczność zwymiotowania w celu jej eliminacji.

Ciąża

Nudności i towarzyszące im wymioty są częstym objawem ciąży – szczególnie w pierwszych tygodniach jej trwania. Wynikają nie tylko z zachodzących zmian hormonalnych, ale mają związek z dążeniem do ochrony rozwijającego się płodu w razie dostania się do jego ustroju szkodliwych substancji.

Choroba lokomocyjna

U niektórych osób nudności pojawiają się w momencie podróżowania samochodem lub autobusem. Tzw. choroba lokomocyjna stanowi zaburzenie błędnikowe.

Zatrucie lekami lub toksynami

Nudności i towarzyszące im wymioty są typowe dla zatrucia toksynami (np. z grzybów), przyjmowania leków cytostatycznych (przyjmowanych w ramach chemioterapii) i immunosupresyjnych. Mogą pojawić się także przy stosowaniu niektórych antybiotyków, leków nasercowych i przeciwartmicznych, hormonalnych środków antykoncepcyjnych, niesteroidowych leków przeciwzapalnych. 

Zatrucia pokarmowe i infekcje przewodu pokarmowego

Jeśli nudnościom towarzyszą inne dolegliwości, np. wzdęcia, silny ból brzucha, może to świadczyć o zatruciu pokarmowym lub infekcji przewodu pokarmowego. W przypadku nudności przebiegających z ostrą biegunką, przyczyn należy upatrywać się w zakażeniach żołądkowo-jelitowych.

Zawał serca

Chociaż zawał serca kojarzy się głównie z bólem w okolicy mostka, stan ten może dawać także wiele innych, nietypowych objawów. Jednym z nim są nudności, które pojawiają się na skutek podrażnienia przepony. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie na niej położona jest dolna ściana serca, która – w momencie wystąpienia zawału – jest niedokrwiona.

Udar mózgu

Nudności połączone z wymiotami, zaburzeniami widzenia czy zawrotami głowy mogą świadczyć o udarze mózgu. W przypadku wystąpienia takich objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jak radzić sobie z nudnościami?

Jeżeli nudności i wymioty pojawiają się sporadycznie i ustępują samoistnie, nie powinny budzić zbytniego niepokoju. W sytuacji, gdy dolegliwości utrzymują się przez dłuższy czas lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem.

W przeciwdziałaniu mdłościom skuteczny jest imbir. Może być przyjmowany zarówno w formie tabletek, kropli, imbirowej herbaty lub w postaci surowej lub sproszkowanej jako dodatek do napojów i dań. Imbir znajduje swoje zastosowanie w łagodzeniu nudności u kobiet w ciąży, bólu miesiączkowego, gorączki lub infekcji dróg oddechowych. Polecany jest dla osób z chorobą lokomocyjną.

Gdy cierpimy z powodu nudności, możemy sięgnąć po napary ziołowe. Doskonale sprawdzają się: melisa, rumianek czy mięta pieprzowa. Ziołowe herbatki wspomagają trawienie i łagodzą dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Niekiedy nudnościom towarzyszą wymioty, które mogą prowadzić do zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu. Elektrolity powinny zostać wyrównane jak najszybciej, aby zapobiec groźnym powikłaniom, np. kardiologicznym i nefrologicznym. W tym celu można zastosować preparaty elektrolitowe dostępne w aptekach.

Jeśli jednak nudności utrzymują się przez dłuższy czas, należy zacząć szukać ich przyczyny. Najlepiej wykonać podstawowe badania laboratoryjne, obrazowe, np. RTG jamy brzusznej i endoskopię górnego odcinka przewodu pokarmowego. Jeżeli nudności są wyjątkowo dokuczliwe, lekarz może wprowadzić leczenie, które je złagodzi.