Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Wątroba

Wątroba to bez wątpienia jeden z najważniejszych ludzkich organów wewnętrznych, o który warto zadbać w każdym wieku . Jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzenia komórek wątrobowych, a nawet marskości wątroby jest nadużywanie alkoholu, dlatego najlepiej całkowicie z niego zrezygnować. Przyczyną problemów z wątrobą mogą być także zakażenia wirusowe, leki, zatrucia czy szereg innych patologii. Produkty wspomagające pracę wątroby stymulują regenerację wątroby, wzbogacając codzienną dietę w składniki gwarantujące właściwe funkcjonowanie całego układu pokarmowego. W celu zwalczania dolegliwości układu pokarmowego, regeneracji i detoksykacji komórek wątrobowych, warto sięgnąć po odpowiednie preparaty. Suplementy diety wspomagające pracę wątroby zawierają najczęściej: ostropest plamisty, karczoch, roślinne fosfolipidy, witaminy z grupy B, L-asparaginian L-ornityny. Dostępne w tej kategorii tabletki, kapsułki, oleje, płyny i surowce roślinne (np. Hepatil, Essentiale MAX, Proliver, Verdin Hepatixx) zmniejszają dolegliwości związane z chorą wątrobą oraz wykazują działanie detoksykacyjne. W ciężkich schorzeniach wątroby konieczna jest konsultacja z lekarzem, który zleci odpowiednie badania (próby wątrobowe AlAT, AspAT, GGTP czy bilirubina) oraz wdroży niezbędne leczenie.


4 LIVER

kapsułki

4 Liver interakcje ulotka kapsułki 45 kaps.

4 Liver

45 kaps.

suplement diety


Ulotka

"AA" FARM

kapsułki

"AA" FARM

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

ACTIVE LIVER

tabletki

Active Liver interakcje ulotka tabletki 30 tabl.

Active Liver

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

ACTIVLAB HEPAFIT FORTE

tabletki

Hepafit Forte Activlab Pharma interakcje ulotka tabletki 30 tabl.

Hepafit Forte Activlab Pharma

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

ACTIVLAB SYLIMARYNA EXTRA

tabletki

Sylimaryna Extra Activlab Pharma interakcje ulotka tabletki 30 tabl.

Sylimaryna Extra Activlab Pharma

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION LIVSUPPORT

kapsułki

Allnutrition Livsupport interakcje ulotka kapsułki 60 kaps.

Allnutrition Livsupport

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION MILK THISTLE

kapsułki

Allnutrition Milk Thistle Forte interakcje ulotka kapsułki 100 kaps.

Allnutrition Milk Thistle Forte

100 kaps.

suplement diety


Ulotka

ALTRA AFLOFARM

kapsułki

Altra interakcje ulotka kapsułki 20 kaps.

Altra

20 kaps.

suplement diety


Ulotka

Altra interakcje ulotka kapsułki 60 kaps.

Altra

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

ANTICHOLEST LANGSTEINER

kapsułki

Anticholest interakcje ulotka kapsułki 30 kaps.

Anticholest

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

Suplementy na wątrobę

Jak wspomóc pracę wątroby?

Prawidłowa praca wątroby jest konieczna dla zachowania zdrowia całego organizmu. Ogromny wpływ na kondycję wątroby ma dieta oraz przyjmowane leki. Wątroba pełni wiele różnych funkcji: produkuje żółć niezbędną do procesów trawienia, magazynuje cukier w postaci glikogenu i stopniowo uwalnia glukozę do krwi, rozkłada wchłonięte w przewodzie pokarmowym toksyny i neutralizuje je, powodując łatwiejsze ich wydalanie przez układ moczowy, syntetyzuje wiele substancji enzymatycznych, białka, czynniki krzepnięcia i cholesterol, a także dezaktywuje hormony.

Jest to narząd niezbędny do życia. Szybko się regeneruje, ale przy silnie lub długotrwale działających czynnikach niszczących może zacząć chorować. Narząd ten narażony jest na wiele schorzeń, które dają się dotkliwie we znaki, dopiero gdy przybierają zaawansowane stadium.

Czego unikać, aby zachować zdrową wątrobę?

Produkty alkoholowe zajmują pierwsze miejsce na liście produktów niekorzystnych dla wątroby. Zaburzają one funkcjonowanie wątroby i są najczęstszą przyczyną marskości tego narządu, co może doprowadzić do śmierci.

Zdecydowana większość leków jest metabolizowana w wątrobie, czego skutkiem w niektórych przypadkach może być uszkadzanie jej komórek. Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), a także antybiotyki są najczęstszą przyczyną polekowego uszkodzenia wątroby, występującego z opóźnieniem nawet do 1 roku.

Kolejnym produktem z listy najgorszych produktów dla wątroby jest cukier. Ta biała, krystaliczna substancja prowadzi najpierw do powstania stanów zapalnych tego organu, a następnie do stłuszczenia wątroby.

Zbyt częste spożywanie nasyconych kwasów tłuszczowych może skutkować stanami zapalnymi żołądka, a także obciążeniem nerek i wątroby. Z naszego jadłospisu warto też eliminować potrawy smażone oraz produkty wysoko przetworzone, bogate w konserwanty czy tłuszcze trans.

Czy suplementy diety mogą wspierać pracę wątroby?

Zanim sięgniemy po apteczne preparaty na wątrobę należy zwrócić uwagę na higieniczny tryb życia oraz odpowiednie zasady żywieniowe. Do podstawowych reguł należą: unikanie przejadania się, ograniczenie słodyczy i tłustych potraw, a także wyeliminowanie alkoholu i papierosów. Pozytywnym działaniem jest wprowadzenie do diety codziennych porcji  świeżych warzyw i owoców.

Problemy z funkcjonowaniem wątroby dotykają znaczną część społeczeństwa, dlatego dużą popularnością cieszą się suplementy diety wspierające pracę wątroby. Najczęściej są to preparaty ziołowe usprawniające procesy metaboliczne, wspomagające odtruwanie i przeciwdziałające uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś preparatu na wątrobę, warto poznać substancje, które skutecznie i szybko poprawią jej stan i usprawnią pracę:

 • Ostropest plamisty ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Swoje właściwości zawdzięcza on sylimarynie. Ponadto znajdziemy w nim olejki eteryczne, związki goryczkowe, sterole, olej, aminy, cukry i witaminę E. Ostropest reguluje trawienie, pobudza wydzielanie soków trawiennych i apetyt. Roślina ma szerokie zastosowanie oraz właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Zmniejsza syntezę cholesterolu i utleniania lipidów, co wpływa na obniżenie ryzyka rozwoju zmian miażdżycowych.
 • Kurkumina jest składnikiem znanej przyprawy o podobnej nazwie, czyli kurkumy. Kurkumina ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Ponadto działa żółciopędnie, co oznacza, że pomaga w zaburzeniach funkcjonowania pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.
 • Fosfolipidy mają zdolność wbudowywania się w błonę komórek wątrobowych, dzięki czemu przyspieszają jej regenerację. Uważa się, że związki te chronią przed uszkodzeniami tego narządu wywołanymi metalami ciężkimi, lekami czy alkoholem.
 • Korzeń cykorii ceniony jest za swój dobroczynny wpływ na wątrobę. Substancje w nim zawarte wspierają prawidłowe funkcjonowanie wątroby i chronią ją przed uszkodzeniami, które powodują toksyny oraz wolne rodniki. Pomagają złagodzić stany zapalne wątroby i wzmagają wydzielanie żółci.