Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Jod - Tarczyca

Jod – Tarczyca to kategoria obejmująca suplementy diety korzystnie wpływające na pracę tarczycy. Wiele z dostępnych preparatów zawiera morskie wodorosty (algi) jak morszczyn pęcherzykowaty i sprirulina (np. Kelp, Na tarczycę z morszczynem, MyVita Spirulina Bio). Algi morskie są bogatym źródłem witamin, choliny, inozytolu, niezbędnych mikro- i makroelementów: jodu, cynku, selenu, miedzi, potasu, wapnia, magnezu i żelaza. Dla prawidłowej pracy tarczycy szczególnie ważna jest zawartość łatwo przyswajalnego jodu. Jod przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga zachować zdrowo wyglądającą skórę. Ma wpływ również na funkcjonowanie układu nerwowego. Suplementy diety zawarte w tej kategorii będą doskonałym wsparciem organizmu dla osób z problemami zdrowotnymi związanymi z tarczycą oraz dla osób, które chcą zapobiegać ewentualnym schorzeniom. W celu suplementacji jodu stosuje się niekiedy płyn Lugola czyli wodny roztwór jodu w jodku potasu. Najczęściej płyn Lugola stosowany jest zewnętrznie na skórę, ze względu na działanie odkażające. Natomiast zastosowanie wewnętrzne powinno być skonsultowane z lekarzem, gdyż stosując płyn Lugola bez wskazań i odpowiednio dobranej dawki można doprowadzić do nadczynności tarczycy.


4HER LITTLEME

kapsułki

LittleMe trymestr 1 interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

LittleMe trymestr 1

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

LittleMe trymestr 2 i 3 Day+Night interakcje ulotka kapsułki  90 kaps. | + 60 kaps.

LittleMe trymestr 2 i 3 Day+Night

90 kaps. | + 60 kaps.

suplement diety


Ulotka

BICAPS KELP

kapsułki

BICAPS KELP interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

BICAPS KELP

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

BLADDERWRACK - MORSZCZYN PĘCHERZYKOWATY

kapsułki

Bladderwrack - Morszczyn Pęcherzykowaty interakcje ulotka kapsułki 75 mg 60 kaps.

Bladderwrack - Morszczyn Pęcherzykowaty

75 mg | 60 kaps.

suplement diety


Ulotka

BRAIN CONCENTRATION

kapsułki

Brain Concentration powered by Belinal interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Ulotka

CIDREX PLUS

Cidrex Plus interakcje ulotka   80 kaps.

Cidrex Plus

80 kaps.

suplement diety


Ulotka

CIDREX PLUS

kapsułki

Cidrex Plus interakcje ulotka kapsułki  40 kaps.

Cidrex Plus

40 kaps.

suplement diety


Ulotka

DETOX UP!

kapsułki

Detox UP! interakcje ulotka kapsułki  45 kaps. | 30+15 kapsułek

Detox UP!

45 kaps. | 30+15 kapsułek

suplement diety


Ulotka

DOZ PRODUCT MULTIWITAMINA MEN

tabletki powlekane

DOZ Product Multivitamina Men interakcje ulotka tabletki powlekane  60 tabl.

DOZ Product Multivitamina Men

60 tabl.

suplement diety


Ulotka

DOZ PRODUCT MULTIWITAMINA SENIOR

tabletki powlekane

DOZ Product Multivitamina Senior interakcje ulotka tabletki powlekane  60 tabl.

DOZ Product Multivitamina Senior

60 tabl.

suplement diety


Ulotka

Suplementy na tarczycę (jod)

Tarczyca – ważny gruczoł

Tarczyca to niewielki gruczoł zlokalizowany w dolnej części szyi. Hormony produkowane przez tarczycę są odpowiedzialne za prawidłową przemianę materii, regulują termogenezę, wpływają na rozwój mózgu oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Wszelkie zaburzenia pracy tarczycy mają zatem negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Na zdrowie tarczycy ma wpływ zarówno dieta, jak i styl życia. Warto jednak również zadbać o odpowiednie suplementy diety.

Rola jodu w organizmie

Jod jest pierwiastkiem niezbędnym do syntezy hormonów tarczycy:  tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3). Hormony tarczycy odpowiadają za proces wzrostu i dojrzewania komórek w organizmie. Stymulują przemianę materii, w tym zwiększają syntezę białka. Od stężenia tych hormonów we krwi zależy prawidłowy rozwój nerek, serca, mięśni, przysadki mózgowej oraz całego układu nerwowego. Tyroksyna bierze również udział podczas wytwarzania energii oraz w procesie oddychania komórkowego, wspiera też utrzymanie prawidłowej temperatury ciała.

Źródła jodu

Jod dostarczamy do organizmu przede wszystkim z pożywieniem i wodą pitną. Jeśli przebywamy na  terenach nadmorskich jod może się wchłaniać przez drogi oddechowe i skórę.

Do produktów spożywczych z dużą zawartością jodu zaliczamy przede wszystkim, ryby morskie, algi, owoce morza oraz rośliny, które rosną nieopodal terenów nadmorskich. Zawartość jodu w zbożach, owocach i warzywach, czy wodzie pitnej są uzależnione od występowania tego pierwiastka w glebie i wodzie. Natomiast zawartość jodu w produktach mlecznych zależy od jego obecności w paszy spożywanej przez krowy.

W 1997 roku na mocy ustawy wprowadzono obowiązek jodowania soli, która jest przeznaczona do użytku w gospodarstwach domowych w ilości od 10 do 30m mg KI/kg. Profilaktyka w zakresie jodowania soli dotyczy również mleka modyfikowanego dla niemowląt w dawce 10 µg KI/100 ml oraz suplementów diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dzienne zapotrzebowanie na jod wynosi 150 mcg (mikrogramów) dla dorosłego człowieka i dla nastolatków. U kobiet w ciąży ta ilość zwiększa się znacznie i wynosi od 200-300 mcg.

Suplementy diety zawierające jod

Suplementy diety korzystnie wpływające na pracę tarczycy zawierają naturalne surowce bogate w jod. Pośród składników suplementów diety na tarczycę znajdziemy morskie wodorosty (algi) taki jak: morszczyn pęcherzykowaty i spirulina. Algi morskie są bogatym i łatwo przyswajalnym źródłem witamin, choliny, inozytolu, niezbędnych mikro- i makroelementów: jodu, cynku, selenu, miedzi, potasu, magnezu, wapnia i żelaza. Pęczniejąc w przewodzie pokarmowym delikatnie drażnią ściany jelit przyspieszając ich perystaltykę, dzięki czemu ułatwiają wypróżnianie i eliminują zaparcia. Przy wyborze odpowiedniego suplementu diety należy kierować się jakością preparatu, którego surowce pochodzą z kontrolowanych i certyfikowanych ekologicznych upraw. Rozpoczęcie suplementacji powinno być skonsultowane z lekarzem, który na podstawie wyników badań określi, jaka dawka będzie odpowiednia dla naszego organizmu.