Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Jod - Tarczyca

Jod – Tarczyca to kategoria obejmująca suplementy diety korzystnie wpływające na pracę tarczycy. Wiele z dostępnych preparatów zawiera morskie wodorosty (algi) jak morszczyn pęcherzykowaty i sprirulina (np. Kelp, Na tarczycę z morszczynem, MyVita Spirulina Bio). Algi morskie są bogatym źródłem witamin, choliny, inozytolu, niezbędnych mikro- i makroelementów: jodu, cynku, selenu, miedzi, potasu, wapnia, magnezu i żelaza. Dla prawidłowej pracy tarczycy szczególnie ważna jest zawartość łatwo przyswajalnego jodu. Jod przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga zachować zdrowo wyglądającą skórę. Ma wpływ również na funkcjonowanie układu nerwowego. Suplementy diety zawarte w tej kategorii będą doskonałym wsparciem organizmu dla osób z problemami zdrowotnymi związanymi z tarczycą oraz dla osób, które chcą zapobiegać ewentualnym schorzeniom. W celu suplementacji jodu stosuje się niekiedy płyn Lugola czyli wodny roztwór jodu w jodku potasu. Najczęściej płyn Lugola stosowany jest zewnętrznie na skórę, ze względu na działanie odkażające. Natomiast zastosowanie wewnętrzne powinno być skonsultowane z lekarzem, gdyż stosując płyn Lugola bez wskazań i odpowiednio dobranej dawki można doprowadzić do nadczynności tarczycy.


F-MULTI MINERALS

proszek

F-MULTI MINERALS interakcje ulotka proszek  30 daw.

F-MULTI MINERALS

30 daw.

suplement diety


Ulotka

IODICA

płyn

IODICA Naturalny Koncentrat Jodu interakcje ulotka płyn 0,15mg+0,02mg 150 ml

IODICA Naturalny Koncentrat Jodu

0,15mg+0,02mg | 150 ml

suplement diety


Ulotka

IODICA Naturalny Koncentrat Jodu interakcje ulotka płyn 0,15mg+0,02mg 300 ml

IODICA Naturalny Koncentrat Jodu

0,15mg+0,02mg | 300 ml

suplement diety


Ulotka

JODADROP

płyn

Jodadrop interakcje ulotka płyn  250 ml

Jodadrop

250 ml

suplement diety


Ulotka

JODADROP

krople

JOD + SELEN PROBIO

kapsułki

Jod + Selen probio interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Jod + Selen probio

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

KELP APTEO

tabletki

Kelp Apteo interakcje ulotka tabletki  100 tabl.

Kelp Apteo

100 tabl.

suplement diety


Ulotka

KELP BIO MYVITA SILVER

kapsułki

MyVita SILVER Kelp BIO interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

MyVita SILVER Kelp BIO

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

MyVita SILVER Kelp BIO interakcje ulotka kapsułki  120 kaps.

MyVita SILVER Kelp BIO

120 kaps.

suplement diety


Ulotka

KELP NOW FOODS

tabletki

Now Foods Kelp interakcje ulotka tabletki  200 tabl.

Now Foods Kelp

200 tabl.

suplement diety


Ulotka

Suplementy na tarczycę (jod)

Tarczyca – ważny gruczoł

Tarczyca to niewielki gruczoł zlokalizowany w dolnej części szyi. Hormony produkowane przez tarczycę są odpowiedzialne za prawidłową przemianę materii, regulują termogenezę, wpływają na rozwój mózgu oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Wszelkie zaburzenia pracy tarczycy mają zatem negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Na zdrowie tarczycy ma wpływ zarówno dieta, jak i styl życia. Warto jednak również zadbać o odpowiednie suplementy diety.

Rola jodu w organizmie

Jod jest pierwiastkiem niezbędnym do syntezy hormonów tarczycy:  tyroksyny (T4) i trójjodotyroniny (T3). Hormony tarczycy odpowiadają za proces wzrostu i dojrzewania komórek w organizmie. Stymulują przemianę materii, w tym zwiększają syntezę białka. Od stężenia tych hormonów we krwi zależy prawidłowy rozwój nerek, serca, mięśni, przysadki mózgowej oraz całego układu nerwowego. Tyroksyna bierze również udział podczas wytwarzania energii oraz w procesie oddychania komórkowego, wspiera też utrzymanie prawidłowej temperatury ciała.

Źródła jodu

Jod dostarczamy do organizmu przede wszystkim z pożywieniem i wodą pitną. Jeśli przebywamy na  terenach nadmorskich jod może się wchłaniać przez drogi oddechowe i skórę.

Do produktów spożywczych z dużą zawartością jodu zaliczamy przede wszystkim, ryby morskie, algi, owoce morza oraz rośliny, które rosną nieopodal terenów nadmorskich. Zawartość jodu w zbożach, owocach i warzywach, czy wodzie pitnej są uzależnione od występowania tego pierwiastka w glebie i wodzie. Natomiast zawartość jodu w produktach mlecznych zależy od jego obecności w paszy spożywanej przez krowy.

W 1997 roku na mocy ustawy wprowadzono obowiązek jodowania soli, która jest przeznaczona do użytku w gospodarstwach domowych w ilości od 10 do 30m mg KI/kg. Profilaktyka w zakresie jodowania soli dotyczy również mleka modyfikowanego dla niemowląt w dawce 10 µg KI/100 ml oraz suplementów diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dzienne zapotrzebowanie na jod wynosi 150 mcg (mikrogramów) dla dorosłego człowieka i dla nastolatków. U kobiet w ciąży ta ilość zwiększa się znacznie i wynosi od 200-300 mcg.

Suplementy diety zawierające jod

Suplementy diety korzystnie wpływające na pracę tarczycy zawierają naturalne surowce bogate w jod. Pośród składników suplementów diety na tarczycę znajdziemy morskie wodorosty (algi) taki jak: morszczyn pęcherzykowaty i spirulina. Algi morskie są bogatym i łatwo przyswajalnym źródłem witamin, choliny, inozytolu, niezbędnych mikro- i makroelementów: jodu, cynku, selenu, miedzi, potasu, magnezu, wapnia i żelaza. Pęczniejąc w przewodzie pokarmowym delikatnie drażnią ściany jelit przyspieszając ich perystaltykę, dzięki czemu ułatwiają wypróżnianie i eliminują zaparcia. Przy wyborze odpowiedniego suplementu diety należy kierować się jakością preparatu, którego surowce pochodzą z kontrolowanych i certyfikowanych ekologicznych upraw. Rozpoczęcie suplementacji powinno być skonsultowane z lekarzem, który na podstawie wyników badań określi, jaka dawka będzie odpowiednia dla naszego organizmu.