Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Zioła

Zioła w czystej, sypkiej postaci oraz zioła fix (w saszetkach do zaparzania), mieszanki ziołowe i herbaty o złożonym składzie są polecane na różne dolegliwości zdrowotne. W tej kategorii można znaleźć preparaty wskazane w problemach żołądkowych i trawiennych (np. Herbatka fix Na Trawienie, Piołun Fix, Dziurawiec Fix, Verdin Fix), poprawiające krążenie żylne i wspomagające pracę mięśnia sercowego (np. Herbatka fix Na Krążenie, Cardiobonisan Ojca Grzegorza), wpływające na poziom cukru we krwi, polecane dla diabetyków (np. DOZ Zielnik Morwa Biała, Zioł.fix Diabetosan), wzmacniające i oczyszczające (np. SYMBIO Ekologiczny Czystek suszony, Oczyszczająca Moc fix) oraz działające sedatywnie i uspokajająco (np. Nerwobonisan Ojca Grzegorza, Melisa fix Zioła Multipharm). Zioła należy zaparzyć stosując się do zaleceń producenta zawartych na opakowaniu. W przypadku stosowania innych leków np. kardiologicznych, hormonalnych warto skonsultować z lekarzem zastosowanie preparatów ziołowych.


Adipobonisan interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach 5 g 20 toreb.

Adipobonisan

5 g | 20 toreb.

suplement diety


Ulotka
BłonniX Vital interakcje ulotka zioła sypkie  300 g | torebka

BłonniX Vital

300 g | torebka

suplement diety


Ulotka
Bobonisan Ojca Grzegorza interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach 4 g 25 toreb.

Bobonisan Ojca Grzegorza

4 g | 25 toreb.

suplement diety


Ulotka
Rodzina Zdrowia Bratek interakcje ulotka zioła do zaparzania  20 sasz.

Rodzina Zdrowia Bratek

20 sasz.

suplement diety


Ulotka
Rodzina Zdrowia Bratek interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach  30 sasz. po 2 g

Rodzina Zdrowia Bratek

30 sasz. po 2 g

suplement diety


Ulotka
Bronchisan Fix interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach (1,5g+750mg+750mg)/3g 20 toreb. po 3 g

Bronchisan Fix

(1,5g+750mg+750mg)/3g | 20 toreb. po 3 g

lek dostępny bez recepty


Ulotka
Cardiobonisan Ojca Grzegorza interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach 4 g 25 sasz.

Cardiobonisan Ojca Grzegorza

4 g | 25 sasz.

suplement diety


Ulotka
Cardiofratin Forte Produkty Bonifraterskie interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach  30 sasz. | 60 g | 60 g

Cardiofratin Forte Produkty Bonifraterskie

30 sasz. | 60 g | 60 g

suplement diety


Ulotka
Mieszanka Mój Cholesterol interakcje ulotka zioła sypkie  100 g

Mieszanka Mój Cholesterol

100 g

suplement diety


Ulotka
Cukier Regular Fix Herbatka ziołowa interakcje ulotka herbata  24 sasz.

Ulotka

Zioła, mieszanki ziołowe, herbatki ziołowe

Co to jest ziołolecznictwo?

Ziołolecznictwo to bardzo ogólna nazwa przypisywana leczeniu z wykorzystaniem ziół. Ta naturalna metoda leczenia praktykowana jest od wieków. Dokładna znajomość ziół oraz ich właściwości może przyczynić się do złagodzenia różnorakich dolegliwości oraz ogólnej poprawy kondycji zdrowotnej. Mimo oczywiście większego bezpieczeństwa niż w przypadku tradycyjnych leków, nie wszystkie zioła można dowolnie stosować, używanie ich do leczenia chorób cywilizacyjnych również może okazać się niewystarczające. Nieumiejętne i nierozważne stosowanie surowców zielarskich może przyczynić się do wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Jakie zioła i mieszanki ziołowe znajdziemy w aptece?

Pojedyncze zioła i mieszanki ziołowe w postaci sypkiej lub w torebkach do zaparzania (fix) można znaleźć w każdej aptece. Popularnymi mieszankami są też tzw. herbatki ziołowe o różnorodnym składzie, często stosowane na trawienie, wzmocnienie organizmu czy poprawę laktacji. Gotowe mieszanki ziół mają starannie przemyślane kompozycje, składają się z komponentów bazowych i uzupełniających. Niekiedy posiadają też w składzie kwiatowe i owocowe dodatki, które nadają im lepszy smak i kolor. Sięgając po mieszankę ziół o ukierunkowanym działaniu, powinniśmy dokładnie poznać jej skład. Najlepiej od razu dowiedzieć się czegoś więcej o działaniu poszczególnych komponentów, szczególnie, gdy oprócz ziół stosujemy leki syntetyczne lub mamy jakiekolwiek problemy zdrowotne. Nie jest bowiem tajemnicą, że nawet pojedynczo używane zioła mogą wzmacniać lub osłabiać działanie wielu leków.

Do często spotykanych i stosowanych surowców zielarskich należą:

  • Pokrzywa zwyczajna

Pokrzywa znana jest głównie ze swoich właściwości oczyszczających i moczopędnych. Zimą sprawdzi się doskonale jako panaceum na choroby i wirusy, podnosząc odporność. Wiosną natomiast może być równie wspaniałym zastrzykiem energii i profilaktyką na zmieniającą się często w tym okresie, aurę pogodową. Przez swoje silne właściwości moczopędne, może nie być dobrym wyborem dla osób z ciężkimi chorobami nerek i przy stosowaniu leków na cukrzycę.

  • Rumianek pospolity

Koszyczek rumianku wspomaga trawienie, likwiduje wzdęcia, dezynfekuje rany, koi zmęczone oczy. Stosuje się go do leczenia biegunki i zaburzeń trawiennych, ponieważ wzmaga wydzielanie żółci, pobudza wytwarzanie soków trawiennych, działa rozkurczowo, przeciwbakteryjnie i likwiduje wzdęcia. Napar stosuje się także zewnętrznie do przemywania zainfekowanych ran, krost i owrzodzeń oraz oparzeń. Doskonały specyfik stosowany na okłady w zapaleniu spojówek.

  • Szałwia lekarska

W doświadczeniach wykazano, że liście szałwii mają działanie przeciwpotne, przeciwzapalne, żołądkowe, dezynfekujące, oraz przeciwcukrzycowe. Jest korzystna w leczeniu chorób wątroby przebiegających z upośledzonym wytwarzaniem żółci lub po toksycznym uszkodzeniu wątroby. Stosuje się ją także przy zapaleniu skóry, czyrakach, ropniach, oparzeniach I stopnia, oraz trudno gojących się ranach w postaci okładów.

  • Melisa lekarska

Melisa wykazuje działanie uspokajające, jest lekiem na bezsenność, depresje, bóle głowy. Posiada też korzystne działanie na układ pokarmowy: pobudza trawienie, działa rozkurczowo, żółciopędnie i żółciotwórczo. Ponadto działa antyseptyczne, hamuje rozwój chorobotwórczych grzybów, wirusów i bakterii.

  • Nagietek lekarski

Nagietek lekarski jest wykorzystywany zarówno w branży zielarskiej, kosmetycznej jak i farmaceutycznej, ze względu na jego silne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Przede wszystkim znany jest z tego, że pomaga w leczeniu stanów zapalnych, przyśpiesza gojenie się ran i działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwzapalnie. Może być stosowany w przypadku owrzodzeń skóry, poparzeń i stanów zapalnych. Doskonale sprawdza się przy stłuczeniach, obrzękach, siniakach i urazach. Wykazuje również silne działanie na układ pokarmowy, działając rozkurczowo i żółciopędne. Łagodzi bóle menstruacyjne oraz ma działanie moczopędne.

  • Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec jest wszechstronną rośliną leczniczą, stosowaną od tysiącleci. Jest lekiem uniwersalnym.

Działa ściągająco i uszczelniająco na błonę śluzową przewodu pokarmowego, żółciopędnie i żółciotwórczo, rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Poza tym znany jest z właściwości uspokajających, dlatego stosuje się go w leczeniu niepokojów i napięć nerwowych, także przy depresjach. Dziurawiec usuwa z organizmu uboczne produkty przemiany materii i zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych. Przyspiesza gojenie ran. Podczas stosowania dziurawca nie wolno opalać się i korzystać z solarium, preparaty z dziurawcem nie są także polecane osobom o jasnej karnacji. Istnieje ryzyko reakcji fototoksycznej.

  • Skrzyp polny

Ziele skrzypu zawiera flawonoidy, substancje mineralne, związki krzemu, przede wszystkim krzemionkę. Współczesna badania potwierdziły, że ziele skrzypu ma działanie moczopędne, wzmacniające, przeciwkrwotoczne, uszczelniające naczynia krwionośne, krwiotwórcze, przeciwreumatyczne, pobudzające przemianę materii, przyspieszające gojenie ran, odtruwające, ściągające, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne.