Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dziecko i ciąża

Kobieta w zaawansowanej ciąży

Jaka jest najlepsza pozycja do spania w ciąży? Podpowiadamy!

Zdrowy sen i regeneracja są bardzo ważnym elementem ciąży. Jednak znaczna liczba kobiet ma w tym okresie problem ze znalezieniem najwygodniejszej pozycji do zasypiania. Drętwienie łydek, bóle brzucha oraz częste wstawanie do toalety mogą uprzykrzać życie przyszłej mamy. Pojawia się też pytanie, które ułożenie ciała na noc jest najlepszym rozwiązaniem dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Problemem mogą okazać się też wcześniejsze przyzwyczajenia ciężarnej – ulubione pozycje do spania sprzed ciąży mogą teraz powodować u niej dyskomfort. Jak w takim razie najlepiej ułożyć się do spania będąc w ciąży?

Jak leczyć bostonkę?

Bostonka (choroba bostońska) - jak można się zarazić? Jak leczyć bostonkę?

Choroba bostońska oraz bostonka to określenia tej samej choroby wirusowej dłoni, stóp oraz jamy ustnej. Bostonka objawia się wystąpieniem charakterystycznej wysypki w wymienionych wyżej miejscach. Pojawia się u niemowląt oraz u dzieci do 10. roku życia. Czasami choroba bostońska może wystąpić nawet u dorosłych. Jakie objawy powinny nas skłonić do wizyty u lekarza? Jak leczyć bostonkę? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

zdrowy spokojny sen dziecka

Jaki materac dla dziecka wybrać? Sweetsen.pl poleca

Troska o dziecko jest czymś naturalnym dla każdego rodzica. Dbamy o swoje pociechy w każdej sferze życia. Chcemy by prawidłowo się rozwijały, zarówno emocjonalnie jak i fizycznie. Zdrowe ciało to istotny element, zwłaszcza w czasach, w których sport i ruch nie należą do najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu. Wynikające z tego stanu schorzenia to między innymi wady postawy. Jest wiele metod skutecznie zapobiegających skrzywieniu kręgosłupa. Jednym z nich jest właśnie odpowiednio dobrany materac.

Projekt listy darmowych leków dla kobiet w ciąży

Projekt listy darmowych leków dla kobiet w ciąży

W piątek 7 sierpnia 2020 r. Ministerstwo Zdrowia opublikowało długo wyczekiwany projekt listy leków refundowanych. Ostatni wykaz opublikowano w marcu, jednak w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa, prace nad publikacją kolejnych list zostały wstrzymane na kilka miesięcy. W efekcie od marca do końca września obowiązuje ten sam wykaz leków refundowanych. Nowa lista niesie ze sobą także długo zapowiadaną modyfikację – zestawienie darmowych leków dla kobiet w ciąży.

Witaminy w diecie dziecka – jak ułożyć odpowiednią dietę dla dziecka?

Witaminy w diecie dziecka – jak ułożyć odpowiednią dietę dla dziecka?

Dieta dziecka to ważny temat, któremu warto poświęcić więcej uwagi. Maluchy rosną bardzo intensywnie, dlatego każdego dnia trzeba wspierać ich organizm, by wszystkie procesy rozwojowe przebiegały prawidłowo. Składniki odżywcze zawarte w pożywieniu mają natomiast wpływ na funkcjonowanie wszystkich układów i organów. Jak skomponować jadłospis malucha w pierwszym i drugim roku życia? Poznaj kilka wskazówek.

Cukrzyca ciążowa – dieta

Cukrzyca ciążowa – dieta. Jak odżywiać się przy cukrzycy ciążowej?

Ciąża to bardzo wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, ale również bardzo wymagający. Przepełniony jest nie tylko chwilami szczęścia, ale przede wszystkim troską o swoje dziecko. Jednym z często występujących powikłań pojawiających się w trakcie ciąży jest cukrzyca ciążowa. Jak powinno wyglądać prawidłowe żywienie kobiet z tym zaburzeniem? Co można jeść, co wybierać i czy pożywieniem można wpłynąć na unormowanie poziomu glukozy we krwi?

Kubeczek menstruacyjny

Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponów i podpasek? Czy kubeczek menstruacyjny jest bezpieczny?

Krwawienie menstruacyjne to problem dotyczący połowy światowej populacji. Nic więc dziwnego, że przez wieki poszukiwano skutecznych sposobów, by sobie z nim poradzić. Dostępne dziś środki higieniczne zapewniają odpowiednią ochronę, jednak mnożą się zarzuty, że są to metody nieprzyjazne środowisku i generujące tony śmieci. Alternatywą dla znanych nam tamponów i podpasek jest kubeczek menstruacyjny. Co to takiego, jak działa i czy każda kobieta może z niego korzystać?