Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dziecko i ciąża

karmienie piersią

Jak długo karmić dziecko piersią? Korzyści z karmienia piersią

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego zaleca się, aby dziecko było karmione wyłącznie samym mlekiem matki do 6. miesiąca życia. Jednak według statystyk tylko niewielka liczba kobiet karmi piersią, aż do tego momentu. Z czego to wynika? Jakie korzyści płyną z karmienia piersią dla dziecka, a jakie dla matki? Co zrobić, gdy kobieta karmiąca wytwarza małe ilości pokarmu? Jak jej pomóc w tym ważnym okresie?

grzybica pochwy

Grzybica pochwy - objawy i przyczyny. Jak leczyć grzybicę pochwy?

Świąd, pieczenie, ból, zaczerwienienie i upławy to charakterystyczne objawy dla grzybicy pochwy, będącej jedną jedną z najczęstszych dolegliwości intymnych, z którą kobiety zwracają się do ginekologa. Problem pojawia się bez względu na wiek, może dotyczyć wszystkich pań - zarówno młodych dziewcząt, kobiet w ciąży, jak kobiet po menopauzie. Dlaczego to tak powszechny problem? Czy da się mu zapobiec? Jak skutecznie wyleczyć grzybicę pochwy? I co zrobić, żeby nie powróciła?

leki na gorączkę

Leki na gorączkę dla dziecka. Na co zwrócić uwagę?

Podwyższona temperatura u dzieci jest naturalną reakcją obronną organizmu, jednak za każdym razem kiedy się pojawia wywołuje w rodzicach niepokój. Dlatego, aby jak najszybciej się z nią uporać, podają oni dzieciom leki przeciwgorączkowe. Jednak czy zawsze jest to konieczne? Kiedy należy stosować środki obniżające gorączkę? Jak robić to prawidłowo? Które z nich są odpowiednie dla najmłodszych? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

dziecko leki

Dziecko zwymiotowało lek - co zrobić?

Dzieci to wyjątkowi pacjenci. Chorują znacznie częściej niż dorośli - nawet 10-12 razy w ciągu roku, co wiąże się z koniecznością podawania im lekarstw, które niekoniecznie lubią. Często dziecko wzbrania się przed ich przyjęciem, ale problemy rodziców nie kończą się na tym - niejednokrotnie zdarza się, że już po ich spożyciu maluch zaczyna wymiotować. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy lek ma wtedy prawo zadziałać? Czy podać dziecku kolejną porcję leku czy zaczekać, aż do czasu planowanej kolejnej dawki?

jak podawać antybiotyki dziecku

Antybiotyki dla dziecka - jak podawać i na co uważać?

Dzieciństwo to czas beztroski i zabawy, ale także zwiększonej podatności na infekcje. Dziecko choruje znacznie częściej niż dorosły - nawet do 10-12 razy w roku. Większość z tych zachorowań powodowana jest przez wirusy. Jednak jeśli choroba ma podłoże bakteryjne, konieczne jest wdrożenie odpowiedniej antybiotykoterapii. A jak mądrze stosować antybiotyki u dziecka? Jakich ważnych zasad należy przestrzegać i jakich błędów unikać?