Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Uroda

trądzik różowaty

Trądzik różowaty - przyczyny i sposoby leczenia

Trądzik różowaty, inaczej acne rosacea, to przewlekła, zapalna choroba skóry twarzy. Dotyka nawet 10% dorosłej populacji, głównie kobiet o jasnej karnacji, w wieku 30-55 lat. Mężczyźni chorują rzadziej, ale choroba ma ostrzejszy przebieg. Zwykle pojawia się na środkowej części twarzy w postaci rumienia, grudek i krost oraz widocznie poszerzonych naczyń krwionośnych. Nieleczony może prowadzić do trwałych zmian skórnych. Jakie są przyczyny trądziku różowatego i czy możliwe jest jego wyleczenie?

luteina progesteron

Luteina (progesteron) – kiedy przyjmować?

Luteina to potoczna nazwa progesteronu – jednego z najważniejszych żeńskich hormonów płciowych. Zaburzenia w jej wydzielaniu skutkują nieregularnymi cyklami miesiączkowymi i uniemożliwiają zajście w ciążę. Na poziom luteiny uważać powinny również ciężarne. Zbyt niska wartość hormonu prowadzić może do poronienia. Choć nie mamy możliwości zapobiegania spadkowi progesteronu w organizmie, warto bacznie obserwować swoje ciało, by móc zareagować na czas. Z naszego artykułu dowiecie się o najpopularniejszych objawach niedoboru luteiny i o tym, kto powinien ją przyjmować. Pamiętajcie jednak, że każda kwestia rozpatrywana jest indywidualnie przez lekarza i to on decyduje o dokładnym leczeniu.

opryszczka jak leczyc

5 sposobów na opryszczkę

Opryszczka, zwana potocznie zimnem, jest chorobą zakaźną wywołaną przez wirusy HSV1 i HSV2. My znamy ją jako uciążliwą zmianę na ustach, która potrafi dać się we znaki - nie dość, że wygląda nieestetycznie, to towarzyszy jej również uczucie pieczenia i lekka bolesność. Raz zarażeni wirusem, nie mamy większych szans, aby uniknąć zapalnych pęcherzyków, szczególnie w okresach obniżonej odporności. Możemy jednak spróbować sobie z nimi poradzić. Przedstawiamy 5 sposobów na to, jak wyeliminować przykrego wroga.

Witaminy na cerę. Jak dbać o siebie za grosze?

Witaminy są potrzebne nie tylko do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, ale i do utrzymania zdrowego wyglądu naszej cery. Hamują procesy starzenia się skóry, nawilżają i odżywiają ją od środka, sprawiając, że wygląda promiennie i młodo. Aby wspomóc jej pielęgnację, warto wprowadzić je do diety, przyjmować w formie suplementów lub stosować bogate w nie kremy. Podpowiadamy, które witaminy na cerę spisują się najlepiej.