Silentiz na szumy uszne. Opinie, skład i efekty. Jak pozbyć się szumu w uszach?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-08-16 14:16
Opakowanie suplementu diety Silentiz.

Suplement diety Silentiz to bezpieczny preparat, zalecany dla osób zmagających się ze sporadycznymi lub częstymi szumami usznymi. Naturalne substancje roślinne wchodzące w skład suplementu mogą w skuteczny sposób usprawniać krążenie krwi oraz łagodzić dokuczliwe uczucie dzwonienia w uszach. Produkt ułatwia również zasypianie.

Skład suplementu diety Silentiz - ulotka z opakowania

W składzie suplementu diety Silentiz znajduje się wiele cennych dla funkcjonowania organizmu pierwiastków, witamin oraz naturalnych ekstraktów roślinnych, które mogą przyczynić się do znacznego zniwelowania dokuczliwych szumów usznych.

  • Ekstrakt z ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus L.) standaryzowany na ruskosaponiny
  • Ekstrakt z miłorzębu japońskiego (Ginkgo Biloba) standaryzowany na 24% ginkoflawonoglikozydów i na 6% laktonów terpenowych
  • Ekstrakt z czosnku (Allium sativum L.) standaryzowany na zawartość 1% allicyny
  • Hesperydyna z Citrus aurantium L.
  • Melatonina
  • Witamina C
  • Witaminy z grupy B
Skład suplementu diety Silentiz.

Gdzie kupić Silentiz na szumy uszne?

Silentiz produkowany jest przez polską spółkę Proton Labs. Produkt najbezpieczniej kupić bezpośrednio od producenta na jego stronie internetowej: Silentiz

Jak działa Silentiz na zmniejszenie szumów usznych?

Silentiz zawiera w składzie wysokie stężenie substancji o właściwościach przeciwutleniających, takich jak czosnek oraz witamina C. Dzięki nim preparat może w skuteczny sposób hamować negatywny wpływ wolnych rodników na organizm, które stanowią jedną z głównych przyczyn występowania szumów usznych.

W składzie kapsułek Silentiz znajdują się również witamina B12 oraz melatonina. Badania potwierdzają, że niedobór tych dwóch substancji odżywczych w organizmie może przyczyniać się do występowania szumów usznych, zwłaszcza wśród osób starszych.1 Natomiast melatonina nazywana jest również hormonem snu, a jej właściwości regulujące sen mogą okazać się bardzo pomocne w przypadku osób, którym dokuczliwe szumy uniemożliwiają właściwy odpoczynek.

Kolejnym, istotnym składnikiem suplementu Silentiz jest cynk. Przeprowadzone badania dowodzą, że systematyczne wprowadzanie do organizmu substancji zawierających w składzie cynk może przyczynić się do zmniejszenia szumów usznych. W eksperymencie przeprowadzonym na Oddziale Chirurgii Ucha, Nosa, Gardła, Głowy i Szyi w Ankara Numune Training and Research Hospital w Turcji zmniejszyły się one aż u 82% przebadanych osób.2

Kto powinien stosować suplement diety Silentiz?

Suplement diety Silentiz zalecany jest dla wszystkich osób, u których występują szumy uszne. Preparat może być stosowany zarówno jako środek zapobiegający dokuczliwemu dzwonieniu w uszach, jak i element terapii mającej na celu zwalczanie szumów usznych.

Warto podkreślić, że zażywanie kapsułek Silentiz powinny rozważyć osoby narażone na znaczną zmianę ciśnienia w trakcie lotu samolotem lub podczas wycieczek górskich. Czynniki te mogą przyczyniać się do zatykania uszu oraz występowania dokuczliwych szumów w narządzie słuchu.

Dawkowanie suplementu diety Silentiz

Suplement diety Silentiz należy zażywać w dawce nieprzekraczającej dwóch kapsułek na dobę. Preparat nie powinien być traktowany jako zamiennik zdrowego stylu życia oraz zbilansowanej diety. Zalecane jest stosowanie preparatu około 2 godziny przed snem.

Przeciwwskazania i informacja o alergii

Suplementacja kapsułek Silentiz nie jest wskazana dla kobiet w ciąży oraz w trakcie laktacji. Z zażywania suplementu należy zrezygnować również w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników występujących w jego składzie.

Przechowywanie

Kapsułki Silentiz powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Miejsce przechowywania suplementu powinno być również chronione przed negatywnym wpływem wilgoci oraz promieni słonecznych.

 

1. www.ncbi.nlm.nih[dot]gov/pmc/articles/PMC3645155/
2. pubmed.ncbi.nlm.nih[dot]gov/12544035

 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów