Wykorzystaj nowe możliwości Terminarza Dawkowania w VisiMed!

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-03-16 14:50
Młoda kobieta trzyma w dłoni sporo tabletek i zastanawia się, jak je przyjmować. Obok logo VisiMed.

Regularne, zgodne z zaleceniami lekarza przyjmowanie przepisanych leków to decydujący czynnik stanowiący o skuteczności lekoterapii. Co jednak w przypadku, gdy zaleconych do przyjmowania leków jest więcej? Według Raportu NFZ Aż 1/3 Polaków po 65. roku życia przyjmuje co najmniej 5 leków dziennie. Jak zaplanować i skutecznie realizować zalecone leczenie?

Tu z pomocą przychodzi aplikacja zdrowotna VisiMed, której funkcjonalność Terminarz dawkowania, na podstawie wprowadzonych przez nas danych o częstotliwości i rodzaju przyjmowanych leków automatycznie przypomni nam o konieczności ich zażycia, wspomagając proces leczenia. Ta funkcjonalność doskonale sprawdza się również jako narzędzie do kontroli zażywania leków przez innych domowników, np. dzieci lub seniorów.

Terminarz dawkowania pomaga wyeliminować najczęściej popełniane błędy w przyjmowaniu leków:

  • zapominanie o przyjęciu przepisanych leków;
  • nieregularne przyjmowanie leków;
  • zmiany dawki lub czasu kuracji, 
  • pominięcie kolejnych dawek.

Ponadto, jeśli systematycznie będziesz odznaczać zażywanie leków w Terminarzu Dawkowania, automatycznie zaktualizuje się jego stan w Twojej Apteczce.

Twoja Apteczka w VisiMed to zwiększone bezpieczeństwo przyjmowania leków, a także oszczędność czasu i pieniędzy.  A więcej na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj >>>> 

Uwaga nowość! Od teraz Twój terminarz dawkowania umożliwi także adnotację doraźnego przyjęcia leku. Nagły ból głowy, zażycie leku poza domem? Od teraz pełna historia zażytych dawek leków zawsze pod ręką.

Już dziś pobierz aplikację mobilną VisiMed z Google Play lub App Store i korzystaj ze wsparcia VisiMed w systematycznym zażywaniu zaleconych leków.

VisiMed to bezpłatna aplikacja dla pacjentów, dzięki której kompleksowo zadbasz o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Za jej pomocą szybko i sprawnie zarezerwujesz leki w aptece, umówisz wizytę do lekarza, czy zamówisz receptę na kontynuację leczenia. Aplikacja zapewnia dostęp do wyszukiwarek lekarzy, placówek medycznych oraz aptek. Dowiedz się więcej na https://visimed.osoz.pl/

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów