Cholesterol Forte - opinie. Czy jest skuteczny? Zobacz, jak obniżyć cholesterol

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-08-13 15:28
Opakowanie suplementu diety Cholesterol Forte.

Suplement diety Cholesterol Forte wspomaga obniżanie złego cholesterolu LDL oraz trójglicerydów we krwi, dzięki czemu może w skuteczny sposób wspierać procesy zachodzące w układzie krążenia oraz w gospodarce lipidowej organizmu. Produkt ma bardzo wyjątkowy skład - prawdopodobnie najlepszy na polskim rynku, a składniki są standaryzowane, co zapewnia ich wysoką skuteczność.

Zawarte w suplemencie Cholesterol Forte naturalne związki roślinne, takie jak kompozycja polifenoli z owoców bergamoty, polikosanol czy kwercetyna mogą przyczynić się do znacznej poprawy wyników profilu lipidowego oraz zmniejszyć ryzyko chorób wynikających z zaburzonego stężenia cholesterolu we krwi.

Skład preparatu Cholesterol Forte

W składzie suplementu diety Cholesterol Forte zawartych jest wiele cennych dla zdrowia substancji, których prozdrowotne właściwości zostały potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Osoby, które zmagają się z zawyżonym poziomem cholesterolu we krwi, powinny zwrócić szczególną uwagę na poniższe, zawarte w kapsułkach Cholesterol Forte składniki:

  • Frakcja polifenoli BPF z owoców bergamotki (Citrus bergamia Risso) standaryzowana na 38% polifenoli 
  • Polikosanol uzyskany z wosku z trzciny cukrowej (Saccharum officinarum)
  • Kwercetyna 95% z kwiatów perełkowca japońskiego (Sophora japonica)
  • Niacyna (Witamina B3)
  • Ekstrakt z czosnku standaryzowany na zawartość 1% allicyny
Tabela z wykazem składników aktywnych w suplemencie Cholesterol Forte.

Gdzie kupić Cholesterol Forte?

Za produkcję suplementu odpowiedzialna jest polska spółka Proton Labs sp. z o.o. i najbezpieczniej produkt zamówić bezpośrednio na stronie producenta tutaj: Cholesterol Forte

Jak działa suplement diety Cholesterol Forte? Czy pomoże na wysoki cholesterol?

Występujący w składzie suplementu Cholesterol Forte związek roślinny, jakim jest kwercetyna, wykazuje silne właściwości przeciwutleniające. Analiza przeprowadzonych badań dowodzi, że zażywanie preparatów zawierających kwercetynę przez okres dłuższy niż 8 tygodni może skutkować znacznym obniżeniem stężenia cholesterolu oraz trójglicerydów w organizmie1

Standaryzowana kompozycja polifenoli z owoców bergamoty jest jedną z najskuteczniejszych, naturalnych substancji redukujących stężenie cholesterolu LDL we krwi. Zrealizowane badania wykazały, że codzienna suplementacja ekstraktu z bergamotki przez okres 6 miesięcy może przyczynić się do redukcji poziomu cholesterolu LDL nawet o 15%2

Kolejnym cennym składnikiem preparatu Cholesterol Forte jest polikosanol, naturalna substancja wydobywana z wosków roślinnych. Przeprowadzone badanie dowiodło, że regularna suplementacja polikosanolu może zapobiegać nadmiernemu tworzeniu się skrzepów krwi, stanowiących bezpośrednią przyczynę występowania zakrzepicy. Okazuje się również, że preparaty zawierające w składzie ten związek roślinny mogą obniżyć cholesterol aż o 28%3

Zawarta w suplemencie niacyna, czyli witamina B3 wpływa natomiast na podwyższenie stężenia dobrego cholesterolu HDL, którego odpowiedni poziom jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania gospodarki lipidowej. Terapia z wykorzystaniem niacyny może przyczynić się do podwyższenia cholesterolu HDL o około 15-35%4

Dla kogo dedykowany jest suplement diety Cholesterol Forte?

Suplement Cholesterol Forte dedykowany jest osobom, którym zależy na poprawie wyników profilu lipidowego, a także na obniżeniu stężenia złego cholesterolu LDL we krwi. Naturalny i bezpieczny skład preparatu sprawia, że może być on w bezpieczny sposób wykorzystywany również jako środek zapobiegający występowaniu schorzeń, takich jak miażdżyca czy choroba niedokrwienna serca.

Warto podkreślić, że stosowanie preparatu Cholesterol Forte zalecane jest również dla osób, które palą papierosy lub zmagają się z otyłością, cukrzycą oraz innymi chorobami powiązanymi z układem krążenia.

Jak stosować suplement diety Cholesterol Forte?

Zalecane, dzienne spożycie suplementu Cholesterol Forte wynosi 3 kapsułki. Należy pamiętać, że suplementacja nie jest zamiennikiem zdrowego stylu życia oraz zbilansowanej diety.

Przeciwwskazania

Należy zrezygnować z zażywania suplementu diety Cholesterol Forte w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wchodzących w jego skład. Z suplementacji powinny zrezygnować również kobiety w ciąży oraz w trakcie laktacji.

Przechowywanie

Suplement diety Cholesterol Forte powinien być chroniony przed ekspozycją na wilgoć i słońce. Kapsułki należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

 

1. pubmed.ncbi.nlm.nih[dot]gov/31940027/
2. oatext.com/clinical-application-of-bergamot-citrus-bergamia-for-reducing-high-cholesterol-and-cardiovascular-disease-markers[dot]php
3. pubmed.ncbi.nlm.nih[dot]gov/11708574/
4. pubmed.ncbi.nlm.nih[dot]gov/15078639/


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów