Ponad 10 000 aptek współpracuje z KtoMaLek.pl!

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-09-27 15:18
Uniesione w górę kciuki, u góry tekst, że z serwisem KtoMaLek.pl współpracuje już ponad 10000 aptek.

Już od kilku lat portal KtoMaLek.pl pomaga pacjentom w szukaniu potrzebnych leków w aptekach. W tym czasie coraz wiele aptek obdarzyło nas zaufaniem i podjęło współpracę z naszym serwisem. Teraz z dumą możemy się pochwalić, że już dziś w naszej wyszukiwarce można sprawdzić dostępność leku w ponad 10 000 aptek w całej Polsce! To ponad 75% wszystkich aptek w Polsce!

Dostępność leku sprawdzisz w ponad 10 000 aptek

Wyszukiwarka KtoMaLek.pl powstała w ramach platformy OSOZ. Jej nadrzędnym celem jest pomaganie pacjentom w szukaniu i rezerwowaniu potrzebnych leków w okolicznych aptekach stacjonarnych. Z każdym miesiącem liczba aptek współpracujących z naszym serwisem wzrastała i wzrasta nadal, ponieważ dostrzeżono ogrom zalet wynikających z korzystania z serwisu, tak dla pacjentów, jak i dla aptek.

Rosnąca popularność serwisu niezmiernie nas cieszy, a każda kolejna apteka dołączająca do serwisu to powód do dumy. Aktualnie z KtoMaLek.pl współpracuje już przeszło 10 000 aptek z całej Polski! Warto nadmienić, że w całym kraju działa ponad 13 300 aptek. Jesteśmy więc wyszukiwarką leków o największym zasięgu.

Jak działa KtoMaLek.pl?

Wyszukiwarka KtoMaLek.pl została zaprojektowana tak, by każdy użytkownik poradził sobie z jej obsługą. Jeśli nie chcesz tracić czasu na długotrwałe szukanie leku i chodzenie od apteki do apteki, to nasza wyszukiwarka na pewno okaże się dla Ciebie pomocna. 

Co należy zrobić, by sprawdzić dostępność leku w okolicznych aptekach z pomocą KtoMaLek.pl? Wystarczy wpisać nazwę miejscowości (lub udostępnić swoją lokalizację) oraz nazwę leku, a po chwili system wyświetli nam listę pobliskich aptek, które posiadają poszukiwany produkt. 

Następnie zarezerwuj lek i poczekaj na potwierdzenie, które otrzymasz na wskazany adres mailowy, jak i na telefon komórkowy (w formie wiadomości SMS). Leki będą dla Ciebie odłożone przez 48 godzin. 

Inne funkcjonalności serwisu

KtoMaLek.pl to nie tylko intuicyjna wyszukiwarka, lecz również szereg innych funkcjonalności, z których pacjenci mogą korzystać w dowolnej chwili.

Platforma Zapytaj Farmaceutę na KtoMaLek.pl

To jedna z najchętniej wykorzystywanych funkcjonalności naszego serwisu, umożliwiająca pacjentom zasięgnięcie porady u farmaceuty. Pytania można zadawać anonimowo, a odpowiedzi na nie udziela blisko 8000 farmaceutów z aptek z całej Polski. W zeszłym roku nasi użytkownicy zadali aż 20 906 pytań!

Zapytaj Farmaceutę to świetne rozwiązanie, gdy nie mamy możliwość wyjścia do apteki, by zasięgnąć wiedzy na temat zdrowia i poprawnego stosowania leków i wyrobów medycznych.

Lista leków refundowanych i zagrożonych wywozem

Na stronie KtoMaLek.pl dostępna jest zawsze aktualna lista leków objętych refundacją, wraz ze szczegółowymi informacjami na temat poziomu odpłatności i wskazań do refundacji. Dostępna jest też tzw. lista antywywozowa, czyli aktualna lista leków objętych dodatkowym nadzorem Ministerstwa Zdrowia, aby zapobiegać ich nielegalnemu wywozowi poza granice kraju. Pacjenci mogą również sprawdzić listę darmowych leków dla seniorów oraz kobiet w ciąży.

Lekopedia i baza interakcji

Lekopedia to obszerna baza informacji o lekach, suplementach diety i innych produktach medycznych. Po wpisaniu nazwy leku użytkownik uzyskuje kompleksowe informacje na temat składu, działania leku, dawkowania, przeciwwskazań oraz możliwych działań niepożądanych.

Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z bazy interakcji leków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że równoczesne przyjmowanie kilku leków może być potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia. Również niektóre produkty spożywcze (w tym także alkohol) mogą wpływać na metabolizm leków. Wpisując poszczególne nazwy leków, użytkownik może sprawdzić, czy między przyjmowanymi preparatami zachodzi istotna interakcja, a także które leki wchodzą w interakcję z alkoholem i żywnością.

Poradniki o zdrowiu

Dział „Poradniki o zdrowiu” to stale rozwijana baza wiedzy na temat leków, zdrowia, chorób i zdrowego stylu życia. W serwisie publikowane są również aktualne komunikaty Ministerstwa Zdrowia (np. na temat refundacji leków), a także komunikaty Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego na temat wycofanych z obrotu leków.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów