Ranking 3 najlepszych szczoteczek sonicznych

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-10-08 15:16
Zbliżenie na uśmiechnięte usta kobiety.

Dla wielu osób manualne szczoteczki do zębów nie są wystarczające, aby skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej. Dlatego też coraz więcej z nich decyduje się na stosowanie szczoteczek elektrycznych, które pozwalają na dokładne i bezpieczne mycie zębów. Coraz większym powodzeniem cieszy się jednak jeszcze inny rodzaj szczoteczek, a są nim szczoteczki soniczne. W tym artykule przedstawimy ranking 3 najlepszych szczoteczek sonicznych, w różnym przedziale cenowym.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Działanie szczoteczki sonicznej opiera się na technologii fal dźwiękowych, za sprawą której włókna szczoteczki poruszają się niezwykle szybko, ruchem wymiatającym. W zależności od modelu, szczoteczka soniczna wykonuje od 31 tys. do nawet  96 tys. ruchów na minutę. Szybkość ruchów w połączeniu z falami dźwiękowymi sprawia, że powstaje aktywna chmura bąbelków, które z dużą prędkością docierają nawet do trudno dostępnych miejsc, usuwając z nich płytkę nazębną i bakterie. Szczoteczki soniczne, ze względu na ruch wymiatający nie prowadzą do recesji dziąseł. To sprawia, że mogą je stosować nawet osoby, które zmagają się z częstymi stanami zapalnymi dziąseł.

Jakie są efekty stosowania szczoteczki sonicznej?

Dzięki stosowaniu szczoteczki sonicznej, można z najwyższą starannością i dokładnością zadbać o higienę jamy ustnej, bez większego wysiłku. Szczoteczka soniczna skutecznie zwalcza płytkę nazębną z nawet trudno dostępnych miejsc. Pozwala na usunięcie codziennych powierzchownych przebarwień, które są spowodowane przez jedzenie i picie. Ponadto szczoteczki soniczne, w przeciwieństwie do ich manualnych odpowiedników, dokładnie usuwają osad nazębny wzdłuż linii dziąseł. Niezwykle starannie oczyszczają też powierzchnię języka. Są bezpieczne i delikatne nie tylko dla szkliwa i dziąseł, ale również dla prac dentystycznych, w tym także dla aparatów ortodontycznych i implantów. Ze względu na fakt, że jest to urządzenie, które gwarantuje wysoką jakość higienę jamy ustnej przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony dla delikatnej i wrażliwej powierzchni zębów, dziąseł oraz języka, może być użytkowane nawet przez osoby, które cierpią na nadwrażliwość zębów i dziąseł.

Czy warto nabyć szczoteczkę soniczną?

Z całą pewnością szczoteczka soniczna jest urządzeniem wartym zakupu. Pomimo, iż stanowi ona większy wydatek od manualnej czy elektrycznej szczoteczki, to jednak ze względu na jej liczne walory użytkowe, jest ona warta swojej ceny. Wybór szczoteczki sonicznej pozwoli odpowiednio zadbać o higienę i zdrowie zębów i dziąseł, a tym samym pomoże je chronić przed próchnicą i stanami zapalnymi. To natomiast przełoży się na oszczędność w wydatkach na wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Najlepsze szczoteczki soniczne – poznaj 3 sprawdzone modele

Na rynku dostępnych jest wiele modeli szczoteczek sonicznych. Dlatego też wybór tej odpowiedniej, zwłaszcza gdy jesteśmy osobami początkującymi w tym zakresie, może przysporzyć nam trudności. W związku z powyższym, postanowiliśmy przygotować ranking 3 najlepszych szczoteczek sonicznych, które pomogą we właściwy sposób zadbać o higienę jamy ustnej. Wśród propozycji można znaleźć podstawowe modele oraz bardziej zaawansowane, dedykowane dla wymagających użytkowników.

Nr 1 – szczoteczka soniczna SEYSSO Gold Forest Green

Pierwszą z polecanych przez nas szczoteczek sonicznych jest SEYSSO Gold Forest Green. To najbardziej zaawansowany model w tym zestawieniu i pierwsza szczoteczka soniczna SEYSSO do mycia zębów i twarzy. W zestawie bowiem znajdziemy specjalną końcówkę z silikonowymi wypustkami, która służy właśnie do oczyszczania naszej buzi. Co jeszcze wyróżnia proponowany model? To niezwykle atrakcyjne wizualnie urządzenie, obfitujące w funkcjonalności, dzięki którym codzienna higiena jamy ustnej stanie się czystą przyjemnością. Szczoteczka wykorzystuje technologie DCT+ i posiada 5 programów pracy: Clean, White, Polish, Gum Care oraz Sensitive. Dzięki nim można odpowiednio zatroszczyć się o zęby każdego dnia, przywrócić im naturalną biel oraz wypolerować i rozjaśnić przednie zęby. Szczoteczka sprawdzi się również w przypadku osób cierpiących z powodu nadwrażliwości zębów i zapalenia dziąseł. W zestawie ze szczoteczką otrzymujemy 5 końcówek oraz etui podróżne z funkcją dezynfekcji końcówek UV.

Nr 2 – szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Basic Black

Drugą z polecanych przez nas szczoteczek jest SEYSSO Carbon Basic Black. To podstawowy model, który posiada 3 programy pracy – Clean (przeznaczony do codziennej higieny jamy ustnej), Soft (program delikatny dla osób z nadwrażliwością zębów i zapaleniami dziąseł) oraz Massage (przeznaczony do delikatnego czyszczenia zębów i masażu dziąseł).  Szczoteczka pracuje z wykorzystaniem Technologii Dynamicznego Oczyszczania. Została wyposażona w mocny litowo- jonowy akumulator oraz automatyczny timer, co zwiększa komfort jej użytkowania i pozwala na osiągnięcie lepszych rezultatów w codziennej higienie jamy ustnej. To idealny wybór na początek.

Nr 3 – szczoteczka soniczna SEYSSO Oxygen O- Sonic

Trzecią z polecanych przez nas szczoteczek jest SEYSSO Oxygen O- Sonic. To urządzenie ze średniej półki cenowej. Posiada 3 programy pracy – Clean, Soft, Whitening, które zapewniają dokładne i precyzyjne usuwanie płytki nazębnej, przywracają zębom naturalną biel, a dodatkowo sprawdzają się w użytkowaniu osób z nadwrażliwością zębową oraz zapaleniami dziąseł. Szczoteczka pracuje w trzech prędkościach – 62000, 82000 oraz 96000 ruchów na minutę. W zestawie ze szczoteczką otrzymamy dwie wymienne końcówki oraz poręczne etui podróżne.

Gdzie kupić szczoteczki soniczne?

Polecane w rankingu szczoteczki soniczne można kupić na stronie seysso.pl. Znajdziemy tam również wiele innych modeli szczoteczek, w tym również tych przeznaczonych dla najmłodszych. Warto zapoznać się z bogatym asortymentem sklepu i skomponować swój własny zestaw do mycia zębów.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów