5 dolegliwości, które zmniejszysz dzięki materacom naturalnym

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2024-06-13 16:26
Zadowolona, wyspana kobieta leży w swoim łóżku.

Wysokiej jakości materace naturalne cieszą się coraz większą popularnością, którą zawdzięczają swoim niewątpliwym zaletom. Materiały, z których są wykonane, nie mają negatywnego wpływu na środowisko, a ich unikatowe właściwości mogą dodatkowo bardzo pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia i ogólne samopoczucie. Poznaj 5 dolegliwości, które zmniejszysz dzięki materacom naturalnym!

1. Ból karku i pleców – naturalny materac wsparciem dla kręgosłupa

Niewłaściwy materac to jedna z podstawowych przyczyn nawracających dolegliwości związanych z kręgosłupem. Problem ten dotyczy podłoża do spania słabej jakości, odkształconego lub źle dobranego – zbyt twardego lub zbyt miękkiego. Rozwiązaniem tego problemu mogą być materace naturalne renomowanych marek takich jak Hilding. Są one zaprojektowane w taki sposób, by dopasowywać się do fizjologicznych krzywizn kręgosłupa, zapewniając mu jednocześnie właściwe wsparcie. Właśnie to jest kluczowym aspektem, o który należy zadbać, by zredukować ból pleców i karku. Naturalne materiały, takie jak na przykład lateks, charakteryzują się optymalną elastycznością, zapewniającą dobre rozłożenie ciężaru ciała. Nie ulegają też łatwemu odkształcaniu, służąc dobrze przez długi czas.

Kobieta śpi w białej pościeli.

2. Alergia i astma – naturalne materiały idealne dla osób wrażliwych

Materace naturalne są częstym wyborem dla osób, borykających się z problemem alergii na roztocza kurzu domowego i pleśnie, a także wrażliwych na lotne związki organiczne lub różnego rodzaju syntetyczne tkaniny. Hipoalergiczne materiały użyte do wyrobu materaca oraz używanie naturalnych olejków do nasączenia wysokoplastycznej pianki, to tylko część pomysłów wprowadzanych przez producentów z myślą o alergikach, osobach zmagających się z poważnymi problemami z układem oddechowym czy skórą. Efektami są: brak niepotrzebnych chemikaliów, doskonała wentylacja oraz właściwości antygrzybicze i antybakteryjne. To idealne warunki do snu dla wszystkich wrażliwych osób.

3. Problemy z krążeniem – wpływ materaca na układ krążenia

Z punktu widzenia osoby mającej problemy z krążeniem największym problemem niewłaściwego materaca jest ewentualny nacisk na naczynia krwionośne. Dzięki materacom naturalnym ten negatywny wpływ może być zminimalizowany. Właściwe wsparcie całego ciała i rozłożenie nacisku redukuje również powstawanie obrzęków nóg, będących dużym wyzwaniem dla wielu osób. Ważną kwestią jest także właściwa termoregulacja. Materace naturalne zapewniają optymalny komfort cieplny i zmniejszają ryzyko przegrzania podczas snu, które jest zjawiskiem bardzo niekorzystnym dla osób borykających się z chorobami układu krążenia.

 

4. Bezsenność – przewiewność i komfort w trosce o zdrowy sen

Uczucie komfortu podczas zasypiania to jeden z elementów niezbędnych do szybkiego, bezproblemowego zaśnięcia. Leżenie na niewygodnym materacu, na którym trudno o znalezienie wygodnej pozycji do snu, może pogłębić błędne koło bezsenności – nie możesz zasnąć, w związku z tym martwisz się i myślisz o tym coraz intensywniej, a to sprawia, że problem z zaśnięciem jeszcze się pogłębia. Z czasem taki mechanizm sprawia, że gdy zbliża się pora zasypiania, czujemy lęk przed bezsennością. Wysokiej jakości naturalne materiały wykorzystywane w materacach Hilding zapewniają odpowiednią termoregulację i cyrkulację powietrza, co znacząco zwiększa przyjemne doznania przed zaśnięciem. Tego typu materace dzięki odpowiedniemu podtrzymywania ciała pomagają też w rozluźnieniu spiętych mięśni. Krótko mówiąc – wygodny, naturalny materac stwarza idealne warunki do komfortowego zatopienia się w świecie snu.

5. Stres i napięcie mięśniowe – dobry materac lekiem na stres

Wysoki poziom stresu towarzyszy nam wszystkim każdego dnia, dlatego niezwykle istotną kwestią jest pozwolenie na odpoczynek ciała i umysłu chociaż w nocy. Nadmierne napięcie może doprowadzić do dolegliwości fizycznych i psychicznych: depresji czy zespołu lęku uogólnionego, ale też bólu głowy i złożonych problemów z układem pokarmowym. Materace naturalne są zaprojektowane w taki sposób, żeby pozwalać na pełne rozluźnienie spiętych mięśni podczas snu, przy jednoczesnym podtrzymywaniu całego ciała we właściwej pozycji. Dobre rozłożenie ciężaru ciała również pomaga w osiągnięciu głębokiego relaksu, a w konsekwencji lepsze funkcjonowanie w ciągu dnia. Nie jest tajemnicą, że jakościowy sen to lepsza odporność psychiczna i większa wytrzymałość na stres.

Rudowłosa kobieta smacznie śpi.

Wybierając materace naturalne Hilding, inwestujesz w lepszy sen, zapewniając organizmowi kompleksowe wsparcie w wielu dolegliwościach natury fizycznej i psychicznej.

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów