Gromadź i analizuj swoje pomiary w aplikacji VisiMed

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-11-21 12:25
Kobieta mierzy ciśnienie przy pomocy ciśnieniomierza naramiennego. Obok smartfon z aplikacją VisiMed

Chcesz świadomie dbać o swoje zdrowie? Zastanawiasz się jak zacząć? Zrób pierwszy krok i zacznij monitorować swoje zdrowie prowadząc cykliczne pomiary np. masy ciała, ciśnienia krwi, temperatury czy poziomu glukozy we krwi. Możesz to zrobić prosto w bezpłatnej aplikacji VisiMed. Jak to działa?

Wprowadzanie danych z pomiarów do aplikacji VisiMed

Swoje parametry zdrowotne możesz wprowadzić w module „Twoje Pomiary”. Poza wartościami z pomiarów w aplikacji wskazujesz datę i godzinę pomiaru, co pozwoli na pokazanie tych wartości na osi czasu. W przypadku pomiaru poziomu glukozy we krwi VisiMed zapyta Cię dodatkowo czy pomiar był wykonywany przed czy po posiłku. W zależności od rodzaju używanego przez Ciebie glukometru , możesz wskazać także jednostkę pomiaru.

Wizualizacja wprowadzonych pomiarów w aplikacji

W VisiMed Twoje pomiary przedstawione są na wykresach w skali dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Dodatkowo na wykresach zobaczysz zaznaczone normy dla danego pomiaru, a w przypadku prowadzenia pomiarów masy ciała, po wskazaniu wzrostu, wyświetli się Twój indeks masy ciała (BMI)

Przykładowe pomiary ciśnienia tętniczego krwi w VisiMed

Screeny z aplikacji VisiMed pokazujące, jak korzystać z modułu

Dlaczego warto prowadzić swoje pomiary w VisiMed?

Prowadzenie zapisu pomiarów na kartce jest uciążliwe. Po pierwsze kartka czy zeszyt mogą się zgubić, po drugie będzie Ci trudniej zauważyć pewne trendy czy niepokojące zjawiska. Zapisywanie pomiarów w aplikacji VisiMed jest po prostu łatwiejsze, ponieważ telefon masz zwykle przy sobie, na wykresach zobaczysz prezentację wartości w czasie i w razie potrzeby możesz te wyniki pokazać lekarzowi. 

Warto także wspomnieć, że posiadacze urządzeń mobilnych marki Apple udzielając dostępu do danych zgromadzonych w aplikacji Zdrowie, mogą wyświetlić pomiary tam zgromadzone w VisiMed. Zapisując dane z pomiarów w VisiMed zyskujesz:

  • Czytelny, kompletny zapis pomiarów;
  • Wizualizację pomiarów na wykresach wraz z zaznaczonymi normami;
  • Wgląd do pomiarów zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Pobierz aplikację VisiMed z Google Play lub App Store i już dziś zarządzaj swoim zdrowiem mobilnie!

VisiMed to bezpłatna aplikacja dla pacjentów, dzięki której kompleksowo zadbasz o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Za jej pomocą szybko i sprawnie zarezerwujesz leki w aptece, umówisz wizytę do lekarza, czy zamówisz receptę na kontynuację leczenia. Aplikacja zapewnia dostęp do wyszukiwarek lekarzy, placówek medycznych oraz aptek. Dowiedz się więcej na visimed.osoz.pl/

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów